Şimdi Ara

Yarın Çalışmalara başlıyorum arkadaşlar öneriniz var mı? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
34
Favori
45.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: İTÜinş

Ha anladım hocam zor diyorsunuz yani? Karekök tyt'den tekrar amaçlı ilerliyorum ama soruları nasıl desem çok da eski karekök tadını vermedi bana. Şekilli şukullu bir kitap arıyorum ama bulamadım karekök'ten sonra çözerim diye. Palme sb iyidir hocam bende genel Türkçe Sb'si var. Bu acil'in problem denemeleri falan varmış hocam baktınız mı hiç ona?

Alıntıları Göster
    hocam acil tam aradığınız kitap al acili. karekök devri bitti cidden. denemelere de baktım hocam hattabirkaçının örnek kısımlarını sana atabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-67714B014

hocam acil tam aradığınız kitap al acili. karekök devri bitti cidden. denemelere de baktım hocam hattabirkaçının örnek kısımlarını sana atabilirim

Alıntıları Göster
    Hocam o zaman TYT acili alayım ben ya ondan ilerlerim. Teşekkürler.
  • Şimdi arkadaşlar ben bunu artık haftalık güncellemeye başladım. Çünkü her gün uğraşamam bununla hem de kendimi instagram'da meyve tabağı + probis + kitapların yanındaki her biri 4.25 liraya alınan 5 renk stabilo kalem kullanan kızlara benzetiyorum. O zaman bu haftayı özetleyim buraya.

1- Trigo bitti 10 tane öt koymuş BR , onları aynı anda değil hem tekrar amaçlı günde 2 tane çözerim. Sonra logaritma ve diziler kaldı ama ikisi de kolay konuymuş baktım biraz yani bu ay sonuna KAF 3 + 345'teki sorularım biter sanırım. Tam başladım logaritmaya, BR: fonksiyon bilmiyorsan başlama dedi 4-5 kere benim de fonks biraz zayıf diye fonksiyonları bitirdim bugün yani saatlik işim kaldı bitsin biraz test çözer yarın logaritmaya başlarım.

2- Fen bilimlerinde biyolojide 1-2 konu kaldı kalıtım, insanda üreme falan onları hallederim güzel konular zaten. Kimya bitti gibi 1 konu falan kaldı ama onu da bitirip tekrar mol + gazlara dönüp sb'deki soruları halleder öyle ayt'ye geçerim. Fizik bu ay sonuna çoğu bitmiş olur sanırım TYT kısmının. Fiziği ağırdan alıyorum çünkü yavaş yavaş gitmek pek sorun değil sanırım şimdilik.

3- Dil bilgisi bitmek üzere bu ay sonu %98 falan biter %2'yi ölürsem diye kestim. Onunla beraber palme sb de biter sanırım sonra sırasıyla Türkçe bölüm denemesi - paragraf sb şeklinde giderim. Gerçi ben günde Türkçe'ye 1 saat ayırıyorum benim Türkçe kısmı 30 dakikaya bitiyor . Bölüm denemesi + sb yapsam daha mantıklı olur 1 günde.

4- TYT matematik işte sb'den gidiyorum üslü-köklü- fonks-pol-parabol falan onlar kaldı sonrası problemler ,pkob falan filan zaten.

5- Geometri için Metin hoca'dan gidiyordum ama bir şeyler oturmuyordu ben de döndüm tekrar başa Kenan Kara'dan ilerledim pdf'ler ile beraber. Dik üçgen bitti eşkenara geldim ama sb'deki 2-3 test duruyor onları halletsem iyi olacak.

6- Tarih , coğrafya , felsefe , din başlamadım. Sanırım anca aralıktan sonra falan başlarım gerçi şu anda ortalama 13-14'ün altına düşmedim sosyalde yani eksik olduğum noktaları çalışırım herhalde komple baştan almam hepsini.

7- Artık günde 8-10 değil 12-13 arası gidiyorum. Sınava kadar da böyle ilerlerim herhalde zaten çalışmayınca evde canım sıkılıyor yapacak bir şeyim yok en azından derste bir şeyler öğrenip zaman geçiyor.

Hadi görüşürüz herkese bol şans ve başarılar. Bu da haftanın şarkısı olsun. https://www.youtube.com/watch?v=9itwt_opsvQ

• Beyler bu hafta logaritmaya geçmeden elimdeki karekök 0 fonksiyonları çalıştım. 1 bölümü kaldı bitsin artık Br'ye başlarım hatta yarın başlarım BR logaritmaya bir yandan da elimdeki kitabı bitiririm.

Fizik TYT 1 konu kaldı.
    Biyoloji 2 konu kaldı
    Kimya tyt bitti ama soruları + tekrarlarım + çalışmam gereken özel konular var.
    Geometri eşkenar üçgen falan takılıyorum ağırdan alıyorum soru ağırlıklı gittiğim için.
    Türkçe bitmek üzere. Bit artık ulan bit sal beni.
    TYT karekök aynı şekil ağırdan alıyorum ama %50-60'ı bitti SB'den.

Olaylar bu şekil büyük ihtimal kasımın sonuna kadar KAF 3 biter, 345'teki soruları biter. + Kimya , Biyoloji , Fizik biter sorularıyla. Türkçe biter , geometriden en azından benzerliğe falan gelmeyi ümit ediyorum. Durumlar böyle. Ha unutmadan cuma-cumartesi-pazar yattım uyudum. Bekir Avşar birkaç belirti yazmış varsa 2-3 gün dinlenin diye baktım hepsi var neredeyse yattım ben de. Ölüm yok ya ucunda. Öyle beyler herkese bol şans.

Haftanın şarkısı bu olsun:https://www.youtube.com/watch?v=hn3wJ1_1Zsg

• başarılar hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunlumo

başarılar hocam
    Eyvallah hocam sana da.
  • Başarılar hocam itü bilgisayarda görüşmek üzere 😃

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraozenir

Başarılar hocam itü bilgisayarda görüşmek üzere 😃
    Eyvallah hocam sağ olun. Umarım görüşürüz hocam haberleşelim.
  • Merhabalar tekrardan beyler. Bayadır güncellemiyordum. Şimdi ay başında şöyle bir hedef koymuştum;
    *********************************************************************************************************
    KAF 3 bitmeli ve 345'teki sorular çözülmeli
    Artık Biyoloji ve kimyanın tyt kısmı bitmeli karekök soru kitabıyla beraber.
    Türkçe dil bilgisi bitmeli.
    Fizikten Nihat Bilgin'den çözmediğim kısımlar çözülmeli.
    Geometride Kenan Kara ile beraber karekök ayt'den üçgenler bitmeli ve soruları çözülmeli. En azından %70'i bitmeli.
    **********************************************************************************************************
    KAF 3 bitti yani konuları bitti bazı konularda eksik testler kaldı.
    Biyolojide fotosentez ve solunum kaldı. Sistemlerde temelim var diye ağırdan aldım biraz.
    TYT kimya bitti.
    TYT fizik bitti diyebilirim yani konu kısmı.
    Türkçe dil bilgisi bitti. Palme Türkçe SB'nin dil bilgisi kısmı ile beraber.
    Geometri bitmedi hatta anca üçgenlerin %50-60'ına falan gelebildim.Çok boşladım bunu.
    Sonra baktım BR logaritma öğretmeden önce git fonks öğren dedi 2-3 kere. Benim fonks da biraz sıkıntılıydı karekök 0 + hog + sb den onu hallettim sonra logaritmaya geçtim o biraz zamanımı aldı.

Böyle şimdi bu ay için yeni bir program oluşturuyorum. Bitirdiğim konular + ALES soruları + Deneme ve eski YGS denemeleri üzerine.

Şimdi bu ay şöyle bir yol izlerim:

1- Bitirdiğim konuları test kitaplarından temizlerim. KAF 3 dahil.
    2- Apotemi Problemler - ÇAP fasikül - Apotemi Fonksiyonları temizlerim.
    3-ALES sorularını temizlerim 2010-2017 arası.(İnş)
    4-2010-2017 arası YGS denemelerini çözerim.
    5-Türkçe için elimdeki PALME'nin kalan paragraf kısımlarını , Karekök Türkçe ve Karekök Paragraf'ı temizlerim.

Sonra ki ay da LTİ ve AYT fkb kısımlarına başlarım. AYT kısmında tek korktuğum şey kimya herhalde ya. Canımı sıkıyor çok ezber geliyor ders.

Şimdi programımı daha belirlemedim ama şu şekil olabilir.

06.30-08.30= Geometri konu + soru çözüm. Birey B ve Karekök AYT'den ilerliyorum.

09.30-11.30=Fizik soru çözümü

14.00-16.00= Biyoloji soru çözümü.

16.10-18.00= Kimya soru çözümü

18.10-19.00= Türkçe soru çözümü.

20.00-23.00= TYT Matematik soru çözümü. (1 gün TYT 1 gün AYT şeklinde)

Bu program hafta içi içindi. Cuma ve cumartesi akşamları için 20.00-23.00 arasına eski YGS'leri koyarım sanırım. Pazar günleri sadece ALES'e ayırmayı düşünüyorum ve çözemediğim sorulara.
    Ama ben bu programı editlerim herhalde yarın akşama kadar.

Tabi şöyle bir şey de var elimdeki mesela sallıyorum kimya-karışımlardaki 7 testin 3-4'ü çözüldüyse elimdeki kitaplar max 10-15 güne biter. Soru çözüm için sonra ne yaparım bilmiyorum. Bakalım ya zaman gösterecek.

Bu arada bu ay 3 ay içindeki en kötü ayım olabilir ya. Çalışma açısından değil ama böyle bir bohemlik böyle bir daralma yani ne lanet bir aydın sen kasım ayı. İğrençsin şerefsiz. Öyle beyler hadi görüşürüz. Kolay gelsin.

Düzenleme-1: Bu ay bitince işte AYT'ye başlarım ama tekrar amaçlı şu kaynakları günlük çözmeyi düşünüyorum:
    TYT MAT: Acil
    Türkçe: Limit Türkçe SB
    TYT Fizik: Kararsızım , önerilere açığım. Orta-zor arası iyi olur.
    TYT Kimya: 345 giderim herhalde güzele benziyor.
    AYT Mat: Bilgi Sarmal + Acil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İTÜinş -- 2 Aralık 2018; 19:11:53 >

• Bu arada benim şu ana kadar planlarım tuttu gibi yani sıkıntısız geldim. Bundan sonraki planım da tutarsa sınava kadar soru bankalarım + denemelerim + konularım bitmiş şekilde 3-4 ayım falan kalıyor. O araya edebiyat , sosyal falan sıkıştırsam mı? Yani akşamları 1-2 saat falan? TM'den bir iddiam yok ama yani AYT kısmında süre bol ya artarsa oradan da karalarım bir şeyler?
  • Bu hafta bence fena çalışmadım 1-2 gün hariç. Planım doğrultusunda TYT - AYT karışık götürüyorum ama çoğunlukla AYT diyebilirim. Yani konu + soru AYT; sadece soru ve tekrar TYT falan.

Aralığın ilk haftası hastaydım baya çalışamadım falan bu hafta güzel çalıştım bence yani 1-2 gün hariç. Neyse ama toparlandım şimdi tam gaz devam.

KAF 3 bitti , TYT-Fen bitti , dil bilgisi bitti öyle.

Programım şöyle yani sanırım KAF 4 bitene kadar bu programla ilerlerim sonrasına düşünürüm bir şeyler.

Pazartesi-Çarşamba-Cuma:

06.00- Kalkış

06.30- 08.30- Geometri K.A + SB (Birey B den gidiyorum)

08.30-09.30 - Kahvaltı , dinlenme vs.

09.30-11.30- AYT Fen K.A (Pazartesi- Fizik Çarşamba- Biyoloji Cuma- Kimya :( )

14.00-19.00 - Apotemi Fonksiyonlar //bu bitince - Çap 2.Der. denklemler , polinomlar //

20.00- 21.00 - TYT için sosyal çalışması. (Pazartesi - Tarih Çarşamba- Coğrafya Cuma- Felsefe. Bunları video + not olarak çalışıyorum elimde 20 tane eski basım bölüm denemesi var onlardan hallederim herhalde oturup sb ile uğraşamam ya da uğraşırım ama şimdi değil. Felsefe bitsin dine başlarım)

21.10-23.00 AYT Fen devam.

Salı - Perşembe - Cumartesi.

Sadece değişik olarak AYT fen değil TYT fen sb veya eksik hissettiğim konuları temizleme yapıyorum ve akşam ki fen kısmını matematiğe katıyorum yani KAF 4 çalışmış oluyorum. 14.00-19.00 KAF 4 21.10-23.00 KAF 4 olmuş oluyor.Ha bir de sosyal yerine Türkçe sb çözüyorum elimde Palme var bitsin Karekök'e başlarım o da biterse limit kronometre ya da bölüm denemesine geçerim.

Böyle hedefim TYT'de eksik yerleri temizlemek ve AYT Fen kısmının yarısını falan en azından bir daha ki ay bu zamanlara kadar halletmek. Gerçi sistemlerde temelim var , fizik için Fiziklebarış + not + karaağaç ilerlemeyi düşünüyorum. Kimya için palme AYT + bilgi sarmal sb'den gidiyorum şimdilik.

Ha bir de artık pazar akşamları geçmiş senelerin YGS sınavlarını çözerim ve ALES sorularını öyle süre tutmadan çözmeyi düşünüyorum. Herkese başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İTÜinş -- 16 Aralık 2018; 18:30:5 >

• quote:

Şimdi arkadaşlar ben bunu artık haftalık güncellemeye başladım. Çünkü her gün uğraşamam bununla hem de kendimi instagram'da meyve tabağı + probis + kitapların yanındaki her biri 4.25 liraya alınan 5 renk stabilo kalem kullanan kızlara benzetiyorum. O zaman bu haftayı özetleyim buraya.

1- Trigo bitti 10 tane öt koymuş BR , onları aynı anda değil hem tekrar amaçlı günde 2 tane çözerim. Sonra logaritma ve diziler kaldı ama ikisi de kolay konuymuş baktım biraz yani bu ay sonuna KAF 3 + 345'teki sorularım biter sanırım. Tam başladım logaritmaya, BR: fonksiyon bilmiyorsan başlama dedi 4-5 kere benim de fonks biraz zayıf diye fonksiyonları bitirdim bugün yani saatlik işim kaldı bitsin biraz test çözer yarın logaritmaya başlarım.

2- Fen bilimlerinde biyolojide 1-2 konu kaldı kalıtım, insanda üreme falan onları hallederim güzel konular zaten. Kimya bitti gibi 1 konu falan kaldı ama onu da bitirip tekrar mol + gazlara dönüp sb'deki soruları halleder öyle ayt'ye geçerim. Fizik bu ay sonuna çoğu bitmiş olur sanırım TYT kısmının. Fiziği ağırdan alıyorum çünkü yavaş yavaş gitmek pek sorun değil sanırım şimdilik.

3- Dil bilgisi bitmek üzere bu ay sonu %98 falan biter %2'yi ölürsem diye kestim. Onunla beraber palme sb de biter sanırım sonra sırasıyla Türkçe bölüm denemesi - paragraf sb şeklinde giderim. Gerçi ben günde Türkçe'ye 1 saat ayırıyorum benim Türkçe kısmı 30 dakikaya bitiyor . Bölüm denemesi + sb yapsam daha mantıklı olur 1 günde.

4- TYT matematik işte sb'den gidiyorum üslü-köklü- fonks-pol-parabol falan onlar kaldı sonrası problemler ,pkob falan filan zaten.

5- Geometri için Metin hoca'dan gidiyordum ama bir şeyler oturmuyordu ben de döndüm tekrar başa Kenan Kara'dan ilerledim pdf'ler ile beraber. Dik üçgen bitti eşkenara geldim ama sb'deki 2-3 test duruyor onları halletsem iyi olacak.

6- Tarih , coğrafya , felsefe , din başlamadım. Sanırım anca aralıktan sonra falan başlarım gerçi şu anda ortalama 13-14'ün altına düşmedim sosyalde yani eksik olduğum noktaları çalışırım herhalde komple baştan almam hepsini.

7- Artık günde 8-10 değil 12-13 arası gidiyorum. Sınava kadar da böyle ilerlerim herhalde zaten çalışmayınca evde canım sıkılıyor yapacak bir şeyim yok en azından derste bir şeyler öğrenip zaman geçiyor.

Hadi görüşürüz herkese bol şans ve başarılar. Bu da haftanın şarkısı olsun. https://www.youtube.com/watch?v=9itwt_opsvQ
    Fonksiyonları BR den mi çalıştın fonksiyonlar benim rezalet bende KAF2 deyim fonksiyonlara geldim ama işte Mikail hoca fonksiyonlarda daha iyi diyiyorlar temeli olmayan için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6B5A59FD1

Fonksiyonları BR den mi çalıştın fonksiyonlar benim rezalet bende KAF2 deyim fonksiyonlara geldim ama işte Mikail hoca fonksiyonlarda daha iyi diyiyorlar temeli olmayan için.

Alıntıları Göster
    Fonksiyonları BR'den çalışmadım. Önce HOG sonra Karekök 0 bugün de Apotemi'ye başladım.
  • quote:

Fonksiyonları BR'den çalışmadım. Önce HOG sonra Karekök 0 bugün de Apotemi'ye başladım.

Alıntıları Göster
    Hocam HOG nedir ? yanıtınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Hocam HOG nedir ? yanıtınız için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    Hocalara Geldik hocam kısaltması HOG diyorum. Rica ederim hocam ne demek.

Edit: Bu arada apotemi'yi bıraktım BR fonksiyonlara başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İTÜinş -- 20 Aralık 2018; 8:51:2 >
  • hocam iyi gidiyorsun bşarılar dilerim takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-67714B014

hocam iyi gidiyorsun bşarılar dilerim takipteyim
    Eyvallah hocam sağ olasın. Sen de iyi gidiyorsun devam.
  • quote:

Hocalara Geldik hocam kısaltması HOG diyorum. Rica ederim hocam ne demek.

Edit: Bu arada apotemi'yi bıraktım BR fonksiyonlara başladım.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam mesajlarını okuyunca dinlenme sürende Almanca çalıştığını yazmışsın. İTÜ den TUM veya RWTH Aachen'e geçme planın mı var yoksa hobi olsun diye mi Almanca çalışıyorsun?

Yanlış anlama hocam meraktan sordum

Bu arada bende Mikail Hocadan çalışmaya başladım 1 haftaya bitiririm gibi şu salgın hastalığa yakalandım 3 gündür kıpırdayamıyorum bile sarktı programım

• quote:

Anladım hocam mesajlarını okuyunca dinlenme sürende Almanca çalıştığını yazmışsın. İTÜ den TUM veya RWTH Aachen'e geçme planın mı var yoksa hobi olsun diye mi Almanca çalışıyorsun?

Yanlış anlama hocam meraktan sordum

Bu arada bende Mikail Hocadan çalışmaya başladım 1 haftaya bitiririm gibi şu salgın hastalığa yakalandım 3 gündür kıpırdayamıyorum bile sarktı programım

Alıntıları Göster
    Hocam Almanca çalışıyordum bıraktım 2-3 haftadır falan. Çünkü derslerle beraber ilerlemiyor pek adam akıllı öğrenmem için günde 5-6 saatten 6-7 ay falan kasmam lazım ki şöyle fena değil diyebileyim :D

Yok hocam, ne demek.

Geçmiş olsun hocam bana da olmuştu 1 hafta yatırdı dikkat et. Mikail Hoca'yı hiç dinlemedim ama çok konusu dönüyor forumda iyidir muhakkak. Kolay gelsin hocam.

• Palme türkçe nasıl dil bilgisini nerden çalıştın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.