Şimdi Ara

yarın alınacak volvo s40 1.6d dynamic (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
12.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafanıza takmayın fazla. Gayet güzel bir seçim yapmışsınız.
  • Siz içinize sineni alın, ve burada her söylenene kulak asmayın.
  • Değeri falan da düşmez,S40'lar ikinci elde iyi gidiyor.Baya iyi sattı Volvo S40'ı...
  • 1)volvo s40 makyaj sonrası modellerinin 2. elleri şu anda tavan durumunda, ikinCi el kaybı var diyenler tamamen kulaktan dolma volvo ile uzaktan yakından alakası olmayan, volvoyu ancak ordan burdan duyuduğu iki kelime ile bilenler.....bazı wv fanları buraya bile el atmış, wv nin ikinci eli iyimiş...ben 2006 passat comfotline ımı geçen yıl epey bir zararla sattım, ha ben mi enayi idim yoksa bu wvler mi değerli idi hayır....öyle bir şişiriyorlar ki balon gibi , bilmesen sahip olmasan inanacaksın yani...

2) volvo s40 a dar diyenler olmuş....şöyle söylemeli mercedes c 180k nın, yeni bmw 3 serisi içine oturanınız var mı bilmiyorum ben 3 aracı da kullandım, ve volvo s40 hepsinden daha geniş idi...

3) Piyasadaki bütün dergiler s40 ı D segmentinde göstermiş, ha diyeceksiniz bu araç c değil mi? evet c boyutlarında d kalitesinde bir araç....aynen bmw 3 ve mercedes 180 k gibi

son sözüm de şu olacak, hem wv hem de volvo olmak üzere, iki aracıda uzun süre kullanan birisi olarak: volvo nere wv nere....

bütün samimiyetimle söylüyorum ki volvo lar çok başka, çok tok, çok kaliteli ürünler.....s40 da günümüz koşullarında türkiyede en alınabilesi araçlardan bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: jhurricane
    1)volvo s40 makyaj sonrası modellerinin 2. elleri şu anda tavan durumunda, ikinCi el kaybı var diyenler tamamen kulaktan dolma volvo ile uzaktan yakından alakası olmayan, volvoyu ancak ordan burdan duyuduğu iki kelime ile bilenler.....bazı wv fanları buraya bile el atmış, wv nin ikinci eli iyimiş...ben 2006 passat comfotline ımı geçen yıl epey bir zararla sattım, ha ben mi enayi idim yoksa bu wvler mi değerli idi hayır....öyle bir şişiriyorlar ki balon gibi , bilmesen sahip olmasan inanacaksın yani...

2) volvo s40 a dar diyenler olmuş....şöyle söylemeli mercedes c 180k nın, yeni bmw 3 serisi içine oturanınız var mı bilmiyorum ben 3 aracı da kullandım, ve volvo s40 hepsinden daha geniş idi...

3) Piyasadaki bütün dergiler s40 ı D segmentinde göstermiş, ha diyeceksiniz bu araç c değil mi? evet c boyutlarında d kalitesinde bir araç....aynen bmw 3 ve mercedes 180 k gibi

son sözüm de şu olacak, hem wv hem de volvo olmak üzere, iki aracıda uzun süre kullanan birisi olarak: volvo nere wv nere....

bütün samimiyetimle söylüyorum ki volvo lar çok başka, çok tok, çok kaliteli ürünler.....s40 da günümüz koşullarında türkiyede en alınabilesi araçlardan bence...

Su mesajinizla birlikte bayagi bayagi icim rahatladi desem yalan olmaz. Daha once hic volvo surmemis ve volvo kullanmamis biri olarak suphelerim vardi ama iyi olcaka belli ki. Tesekkurler yorum icin.

• hocam cok para o arabaya yanı ne bılım ben olsam vermem motorda hıc tatmın edıcı degıl ayrıca
  • hayırlı olsun güle güle kullan.kauçuk pas pas ve çamurluklara paçalık almayı unutma. volvoyu çok seveceksin.aramıza hoşgeldin.
    her araçta olduğu gibi ilk 1 yıl değer kaybı çok olur ama 1.6d dynamic ver araç uzun yıllar binmek içindir. volvo sahipleri kaliteden dolayı araçlarını uzun yıllar kullanmay meyillidirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakianboy -- 19 Mart 2011; 3:03:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

quote:

Orijinalden alıntı: jhurricane
    1)volvo s40 makyaj sonrası modellerinin 2. elleri şu anda tavan durumunda, ikinCi el kaybı var diyenler tamamen kulaktan dolma volvo ile uzaktan yakından alakası olmayan, volvoyu ancak ordan burdan duyuduğu iki kelime ile bilenler.....bazı wv fanları buraya bile el atmış, wv nin ikinci eli iyimiş...ben 2006 passat comfotline ımı geçen yıl epey bir zararla sattım, ha ben mi enayi idim yoksa bu wvler mi değerli idi hayır....öyle bir şişiriyorlar ki balon gibi , bilmesen sahip olmasan inanacaksın yani...

Su mesajinizla birlikte bayagi bayagi icim rahatladi desem yalan olmaz. Daha once hic volvo surmemis ve volvo kullanmamis biri olarak suphelerim vardi ama iyi olcaka belli ki. Tesekkurler yorum icin.

3 serisiyle s40 karşılaştırdığınızda 3 daha geniştir. 3 serisi daha spor olduğundan basık gelmiş olabilir ama ayarlarla s40 taki gibi durabilirsin koltuka s40 ta sportiflik açısından pek bişey yok zaten... c180 dar ona lafım yok 320d ye bindim sonra s40 a bindim o yüzden...

• Yahu kardeşim,araba alınmış artık.Olumsuz fikirlerinizi kendinize saklayın da adamın kafasını karıştırmayın.Yok yürümezmiş,1.6 PSA gayet de iyi yürüyor.Alan adam dizel arabadan ne performans beklesin?
  • quote:

benim için zaten sınıf ve genişlik önemli değil. bu paraya değmez denmesinin sebebi sırf genişlikse önemsiz, ben daha da dar olan c30'u istiyordum aslında. hatta tamamen benim keyfime kalsa 2 kişilik araç alırım. artık yarın sabah araca bakacağız ki volvo'nun önünde duruyormuş araç. beni jant haricinde kaygılandıran bir şey kalmadı diyebilirim. aklımda zaten astra vardı bundan hariç olarak. onun içi biraz daha gösterişliydi, ışıl ışıldı. s40 astra'dan iyi deniyorsa benim için sorun değil parası artık. ucuza araba kalmadı eğer donanım istiniyorsa. astra alınsa da 55.000'e alınacaktı yaklaşık. yani 7.000 tl değişiyor ki araca en az 5 yıl bineriz, lafı olmaz ki astra zaten benzinli olacaktı dizelinin alınacak durumda olmayışından dolayı. dediğim gibi tek sıkıntı jant. o da olmasaydı içime iyice sinecekti...

3 haftalık c30 sahibi olarak ben şiddetle tavsiye ederim.Ben jetta almaktan son dakikada vazgeçip duygularımın peşinden gibip c30 aldım ve şu an çok doğru bir karar vermişim diyorum.Jetta ve onun öncesi bir çok markayı test etmiştim ama volvoya bakıp test aracı bulamamıştım.Tam cebime kaporayı koyup vw gidiyorken son kez yol üstündeki volvo bayisine girip orada da bir s40 bulup test ettim.O zaman vw ne gerek yok direkt bağlıyorum dedim.Aracım az yakıyor, trafikte herkesi dönüp dönüp baktırıyor, içine binene gayette tokmuş detirtiyotr.

• En anlamadığım olaylardan biridir o sınıfta arabaya o para verilir mi diye, pazardan kiloyla mı alıyosunuz yav
    Adama boğazdan 100 metrekare ev alıyorum 500 bine desen, dağ başında köşk alırsın o fiyata diyecek. Önemli olan boyu değil işlevi arkadaşlar

Hayırlı olsun kardeşim, çok doğru bir tercih yaptığından emin olabilirsin
  • Volvo'nun marka sınıfı konusunda kafa karışıklığı var forumda.

Bu konuda otorite değilim ama şahsi fikrim,Volvo premium sınıf bir araçtır.Avrupa'da Volvo premium segmenttedir ve satış rakamaları BMW-Mercedes'i peşinden koşturur.Bakmayın Türkiye'de böyle kötü bir distribütör ve satışçı ağıyla satıldığına.Volvo'yu Doğuş grubuna verseniz 1 numara yapar.

Bu arada S40 D segmenti gibi gözüksede C segmenti bir araç.Yani kağıt üstünde bu aracı segment olarak Jetta,Focus vs ile kıyaslamak doğrudur ama bu araçlardan daha kaliteli olduğu tartışılmaz.Zaten Volvo'lar genel olarak pahalı olduğundan s40'ta nispeten pahalı bir araç.Volvo premium segmentte bu kafa karışıklığını kaldırmak için S40 2013 model yılından itibaren üretimden kaldıracak.C30'un yeni nesli 4 kapılı olacak ve Volvo ürün gamı BMW ürün gamıyla karşı karşıya kalacak.

C30-BMW1
    S60-BMW3
    S80-BMW5
    XC60-BMW X1
    XC70-BMW X3
    XC90-BMW X5

Burada eksik olan Volvo'nun 7 serine bir rakip çıkarıp çıkarmayacağıdır.Şahsi fikrim çıkarmacağı yönünde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolbert -- 19 Mart 2011; 11:41:11 >

• quote:

bugün noter işlemleri halledilmiş, yarın kapora vereceğiz ve pazartesi işlemler başlayacak. şaka maka alacağız galiba. hala içime sindi diyemiyorum. açıkçası ne alsak içime sinmeyecek... alıp kurtulalım diyorum artık. 62.000 tl s40'a çok bence de, gerçi ben daha sürmedim bile. sadece arkadaşımın arabasına binmişliğim var 3-4 kere, o. 50.000 tl s40 için iyi denmiş de o arabada kapak jant geliyor mesela. mecburen premium istiyor araç ve ellerinde yok şu an, biz de zam gelebilir düşüncesiyle en dolusunu alıyoruz jant hariç. of of hiç konu açmasam daha mı iyiydi ne.

arkadaşım

için rahat olsun gayet güzel bir araç alıyorsun.Burada anlamıyorum bu tip siparişi verilmiş araçlar için (volvo olsun-bmw olsun her marka için) vaktin varken vazgeç vs diyorlar.Elbette eleştirilebilir herşey ama sanki 60 küsür bin lirayı çöp tenekesine vermişsiniz gibi kimsenin davranmaya hakkı yok.

Araç konforlu,güvenli vs gidip milletin altında taksi olmuş Passat almaktan daha hayırlı bir iş yaptın hiç merak etme.Allah korusun kaza yapıldığında anlaşılır bir Volvo'ya niye fazla para verildiği..Kapısı kapanırken bile çıkan sese bak Volvo'nun anlarsın niye o kadar para verdiğini..

• bugün kafamız daha doğrusu kafam karışık olduğu için önce opel astra'ya sonra da qashqai'ya baktık. astra 51.000'e cosmo, sunroofluydu ve nisan sonunda teslim alabilecektik. iyi güzel dedik, nissan'a geçtik. orada da araç yoktu ama bir anda kredisi çıkmayan birinin aracını hemen bize satabileceklerini söylediler. tam da istediğimiz araba, beyaz, cam tavanlı tekna ve 61.000 tl idi sanırım. oradan da biz bunu alırız aslında diyerek çıktık volvo'ya gittik. dışarıda baktık bizim istediğimiz beyaz volvo s40 yok. acaba showroomda mı diye girdiğimizde karşımıza çıktı üstünde satılık yazılı araç ve açıkçası diğer araçların da hepsini kafamdan ve kafamızdan sildi. içi beyaz deri ve açık renk, dışı da beyaz ve çok kaliteli duruyordu. sonuç olarak bu aracı aldık ve benim hiç tereddütüm kalmadı. gayet memnunum. cuma günü elimize geçince hele daha da memnun olacağıma eminim. jantları beni rahatsız edecek sanıyordum ama etmedi, çok göze batmıyor, hatta kafanda jant yoksa fark etmezsin bile diye düşünüyorum. 62.000 değmez diyorken aracın haftaya 68-69.000lere çıkacağını da öğrendik ki bence değer 62.000'e. tam istediğim ufak dinamik görünümlü çok hoş bir araç. iyi dileklerini sunan arkadaşlara teşekkürler.

• Araciniz hayirli olsun kazasiz belasiz kullanmanizi dilerim :)
  • Hayırlı olsun kafanızda kuşku olmaması sevindirici çünkü iyi bir araç aldınız keyfini sürün bundan sonra milletin dar küçük araba demesine bakmayın hiç.
  • merhaba arkadaşlar, volvo s40 ı beğenen ama kafasında soru işaretleri olan arkadaşlar için, uzun yıllar otomobil satış ve servis işlerinde çalışmış ve halen müdürlük yapan bir arkadaşla aramda geçen konuşmayı aktarmak istiyorum, çok teknik ve bilimsel verilere dayanan bir konuşma değil tabiki ama piyasadaki volvo imajını yansıtması açısından önemli sayılabilir

abi araba almayı düşünüyorum, toyota avensis hakkında ne düşünüyorsun??

- olabilir ama 1.6 benzinlisi çok yakar, dizeli 2.0 çok pahalı, o paraya değmez .....

passata ne dersin??

- iyi araba ama herkesin altında var, gazeteler kuponla dağıtıyor gibi, aşırı talepten dolayı da gereğinden pahalı satılıyor vs..vs..

peugeot yada citroen??

- çok şık ve donanımlı arabalar ama pek tavsiye etmem fransız arabası işte, çok sorunlu, yedek parçası pahalı vs.vs...

opel insignia??

- bak oda iyi araba, ne de olsa alman, ama eski opellerin bazı kronik sorunları olurdu birazda çabuk dökülürdü yenileri nasıl bilmem!!!

renault laguna??

- güzel araba, servis yaygın falan ama reno işte...

abi s40 a ne diyorsun??

??????????????????????

ne oldu bişey demedin!!

- volvo o , ben nedeyim ki

focusla aynı motoru ve platformu kullanıyormuş...

- olsun o bir volvo

servisi azmış yedek parça pahalıymış...

- olabilir volvoya bineceksen buna katlanırsın :)

s40 volvo sayılmaz, volvo s60 tan başlarmış vs.???

olmaz öyle şey, volvo premium markadır

ikinci eli için düşük falan diyorlar???

- kardeşim volvoya binmek isyitorsan, al bin, benim söyleyeceğim birşey yok

çünkü o VOLVO, diğer saydığın arabalarla onu karıştırma

• Öncelikle aracı alan arkadaşa hayırlı uğurlu olsun. Volvo S40 bu parayı hakediyor mu? bence ediyor. Fakat Volvo S40 da donanım paketlerini yanlış belirliyor. Premium donanım paketi olan orta donanımda birçok kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayan donanımların olması gerekirdi. mesela hız sabitleyici premium donanımda yok. hız sabitleyici,yağmur ve far sensörünün premium donanımda olması gerekirdi. deri döşeme vs. gibi daha lüx donanımlar full pakette olmalıydı.
    Volvo S40 ın üretiminin devam etmeyeceği şeklinde de söylentiler var forumda. Onun yerine 5 kapılı HB bir model konumlandırılacağı söyleniyor. Audi nin a3 sedan çıkardığı bir dönemde S40 sedandan vazgeçer mi Volvo bekleyip göreceğiz.
    Bu arada bugün yolum üzerinde Peugeot bayisine uğradım 508 i görmek için. Ben ki Fransız araçlarına ön yargılı birisiyimdir. 508 i inceleyince bu sefer olmuş diye geçirdim içimden. iç dış tasarım malzeme kalitesi benim çok hoşuma gitti. D sınıfı dizel otomatik düşünenler için iyi bir alternatif olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: arkitrom

merhaba arkadaşlar, volvo s40 ı beğenen ama kafasında soru işaretleri olan arkadaşlar için, uzun yıllar otomobil satış ve servis işlerinde çalışmış ve halen müdürlük yapan bir arkadaşla aramda geçen konuşmayı aktarmak istiyorum, çok teknik ve bilimsel verilere dayanan bir konuşma değil tabiki ama piyasadaki volvo imajını yansıtması açısından önemli sayılabilir

abi araba almayı düşünüyorum, toyota avensis hakkında ne düşünüyorsun??

- olabilir ama 1.6 benzinlisi çok yakar, dizeli 2.0 çok pahalı, o paraya değmez .....

passata ne dersin??

- iyi araba ama herkesin altında var, gazeteler kuponla dağıtıyor gibi, aşırı talepten dolayı da gereğinden pahalı satılıyor vs..vs..

peugeot yada citroen??

- çok şık ve donanımlı arabalar ama pek tavsiye etmem fransız arabası işte, çok sorunlu, yedek parçası pahalı vs.vs...

opel insignia??

- bak oda iyi araba, ne de olsa alman, ama eski opellerin bazı kronik sorunları olurdu birazda çabuk dökülürdü yenileri nasıl bilmem!!!

renault laguna??

- güzel araba, servis yaygın falan ama reno işte...

abi s40 a ne diyorsun??

??????????????????????

ne oldu bişey demedin!!

- volvo o , ben nedeyim ki

focusla aynı motoru ve platformu kullanıyormuş...

- olsun o bir volvo

servisi azmış yedek parça pahalıymış...

- olabilir volvoya bineceksen buna katlanırsın :)

s40 volvo sayılmaz, volvo s60 tan başlarmış vs.???

olmaz öyle şey, volvo premium markadır

ikinci eli için düşük falan diyorlar???

- kardeşim volvoya binmek isyitorsan, al bin, benim söyleyeceğim birşey yok

çünkü o VOLVO, diğer saydığın arabalarla onu karıştırma

+1

bu arada arkadaş kararını vermiş, hayırlı uğurlu olsun, doğru tercih, kazasız ve belasız sürüşler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestekar87 -- 19 Mart 2011; 22:20:30 >

• çok teşekkürler arkadaşlar. bugün taksiyle giderken de taksiciye sorduk astra mı qashqai mı volvo mu diye. volvo'yu öve öve bitiremedi adam. böyle bir imajı var demek ki. ama ben bu taksici ve yukarıdaki diyalogtaki kişinin biraz fazla abarttığını düşünüyorum. marka fanatikliği gibi olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.