Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.234
Cevap
74
Favori
135.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.'

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Av.yasin bey gerekceli karari yolladim.tavsiyeniz nedir ve neden kaybettiğimi anlayamadim .temyize gidiğim mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetrüzgar4516

Av.yasin bey gerekceli karari yolladim.tavsiyeniz nedir ve neden kaybettiğimi anlayamadim .temyize gidiğim mi

hakim gerekçede yönetmeliğe göre yapılandırmada erken kapama cezası alınamayacağına ilişkin hüküm bulunmadığı ve yapılandırma işleminin tüketici talebiyle yapıldığı ve tüketicinin lehine olduğundan bahsetmektedir. BU GEREKÇELER TAMAMEN YARGITAY IN İÇTİHATLARINA AYKIRIDIR.

http://dthukuk.com adresinden ana sayfadaki TÜKETİCİ KREDİSİ YAPILANDIRMADA ALINAN ÜCRETLERİN İADESİ başlıklı yazıyı inceleyebilirsiniz burada Ankara 7.Tüketici Mahkemesinin kararı ve Yargıtay Onama Kararı linki de mevcuttur.

kararın size tebliğinden itibaren iki hafta içinde temyiz etmenizi tavsiye ederim. neticede Yargıtay dosya yoğunluğundan başını kaldırıp davanızı gerektiği gibi inceleyebilirse bozacağını ümit ediyorum, Bozma kararı verilirse ve yapılandırmaya da karar verilirse karşı tarafın avukatına da vekalet ücreti ödemeden kurtulabilirsiniz,

Umarım Bursa daki tüm hakimler sizdeki gibi karar vermiyordur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av.yasin toprak -- 1 Nisan 2014; 17:27:31 >

• Teşekkur ederim Yasin bey cevaplariniz icin .Bursa da malesef 1.tuketici mahkeme hakimi bu karari veriyor.bu da benim sansim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetrüzgar4516 -- 1 Nisan 2014; 23:59:27 >
  • arkadaşlar geçen sene çektiği 50binliralık konut kredisi için elimde 3 farklı dekont var (daha doğrusu 5 farklı dekont varda onlardan 2si dask ve yuvam sigortası) vel hasılı 3 dekontun ne olduğu belli değil ve bu bedel 1880 lira bu paranın ne ad altında alındığını nasıl öğrenirim dekontların üzerinde hesaba aktarılan para vs. yazıyor (hatırladığım 250 lik olanı ekspertiz ücreti) ve sonrasındaki yapmam gerekenleri kısaca yazar mısınız ?

birde konuyu okuma fırsatım olmadı bu parayı iade alabiliyoruz değil mi yada bunun iadesi için uğraşırken cebimden başka adlar altında bi ücret çıkacak mı ?
  • arkadaşlar,,

Vakıflar Bankasından 05 Ocak 2013 tarihinde Konut kredisi çektim.
    500 TL dosya masrafı
    400 TL de exper masrafı aldılar..
    kredi alırkende el yazım ile birşeyler yazdırdılar. mutabik kaldık vs.vs.

yukarıdaki şartlarda size sorum;
    -Vakiflar bankasından yakın zaman başvuran oldu mu?
    -Sureci anlatır mısınız ?
    -500 TL için mi? yoksa exper dahil 900 TL için mi başvuracağım?
    -Vakiflar bankası dekont için gidildiğinde sayfa başına 75 TL istiyormuş doğrumu?
    -birde THH veriler dilekçe örnekleri var mı?

teşekkürler..
  • Bugun temyize başvurdum.Hayirlisi bakalim insallah kazanirim.

• Ben de yapılandırma masrafı için başvurmuştum mahkemeye dava mayısta görülecek,bu son karar moralimi baya bozdu:(
  • Moralinizi bozmayin bu şahsima münhasir kotu bir karar.mahkeme kumar oynadi amacini anlayamadim.yargitay bozacagina inaniyorum.

• Herkese iyi günler,
    Yarın konut kredisi kullanacağım ama internette okuduğuma göre bankalar son zamanlar da, sözleşme de mutabık kaldık diye el yazısı ile sözleşmenin altına yazı yazdırıp imza attırıyorlarmış. Bu durum masrafları geri almak da sıkıntıya yol açar mı?
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler
  • Merhaba iyi günler DH

Ben Ağustos 2007 de 60.000 TL konut kredisi kullandım.
    Benden 3.155 TL masraf aldılar (Ekspertiz, kullandırım dosya masrafı, hizmet bedeli, sigorta bedelleri) adı altında.

Ama bendeki sözleşmede (resim1) benden 2.100 TL aldıkları yazıyor.

2. konu da "yeniden yapılandırma" ücreti: Ekim 2009 da yeniden hesaplattırdım. 1.072 TL kestiler cezamı (2. resim).

Sizce tüketici mahkemesine nasıl bir başvuru yapmalıyım? Zira hakem heyetine başvuru limitinin çok üstünde bir miktar.
     Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pablomurty -- 10 Nisan 2014; 11:51:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: pablomurty

Merhaba iyi günler DH

Ben Ağustos 2007 de 60.000 TL konut kredisi kullandım.
    Benden 3.155 TL masraf aldılar (Ekspertiz, kullandırım dosya masrafı, hizmet bedeli, sigorta bedelleri) adı altında.

Ama bendeki sözleşmede (resim1) benden 2.100 TL aldıkları yazıyor.

2. konu da "yeniden yapılandırma" ücreti: Ekim 2009 da yeniden hesaplattırdım. 1.072 TL kestiler cezamı (2. resim).

Sizce tüketici mahkemesine nasıl bir başvuru yapmalıyım? Zira hakem heyetine başvuru limitinin çok üstünde bir miktar.

tüketici mahkemesinde dava açmanız gerekmektedir.

• Banka sizi yargitaya verdiginde , karar da yeniden yapilandirma dosya masrafini sizin lehinizde karar verdi mi.paylaşirsaniz sevinirim.Acacba yargitayin ictihati değiştimi.

• MERHABA ARKADASLAR.YASİN BEY SİZE SORUM OLACAKTI:BUGUN TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNDEN TARAFIMA KARAR KAGIDI. GELDİ 1050 TL OLAN KONUT KREDİSİ KOMİSYON MASRAFI NIN TÜKETİCİYE İADE EDİLMESİ NE;15 GÜN İÇİNDE YETKİLİ TÜKETİCİ MAHMEKESİ NE İTİRAZ YOLU AÇIK OLMAK ÜZERE DİYE KARAR VERİLMİŞ.SUAN NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKLİ HEMEN İCRA DAİRESİNE Mİ GİDİCEM YOKSA BANKAYLA KONUSMAYAMI.15 GÜNLÜK SÜRE NE ZAMAN BASLIYOR TEBLİĞ TARİHİMİ ÖNEMLİ ?BİRDE BU PARANIN GERİYE DÖNÜK YASAL FAİZİYLE ALINABİLME İMKANI VARMI.KOLAY GELSİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tipocu16 -- 14 Nisan 2014; 21:36:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tipocu16

MERHABA ARKADASLAR.YASİN BEY SİZE SORUM OLACAKTI:BUGUN TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNDEN TARAFIMA KARAR KAGIDI. GELDİ 1050 TL OLAN KONUT KREDİSİ KOMİSYON MASRAFI NIN TÜKETİCİYE İADE EDİLMESİ NE;15 GÜN İÇİNDE YETKİLİ TÜKETİCİ MAHMEKESİ NE İTİRAZ YOLU AÇIK OLMAK ÜZERE DİYE KARAR VERİLMİŞ.SUAN NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKLİ HEMEN İCRA DAİRESİNE Mİ GİDİCEM YOKSA BANKAYLA KONUSMAYAMI.15 GÜNLÜK SÜRE NE ZAMAN BASLIYOR TEBLİĞ TARİHİMİ ÖNEMLİ ?BİRDE BU PARANIN GERİYE DÖNÜK YASAL FAİZİYLE ALINABİLME İMKANI VARMI.KOLAY GELSİN.

+1
  • Arkadaslar bankadan dekont alip hakem heyetine basvuru istiyorum fakat 2 banka da yaşadığım sehirde degil...dekontlara nasil ulasabilirim bilginiz varsa yardimci olun....

• quote:

MERHABA ARKADASLAR.YASİN BEY SİZE SORUM OLACAKTI:BUGUN TÜKETİCİ SORUNLARI HAKEM HEYETİNDEN TARAFIMA KARAR KAGIDI. GELDİ 1050 TL OLAN KONUT KREDİSİ KOMİSYON MASRAFI NIN TÜKETİCİYE İADE EDİLMESİ NE;15 GÜN İÇİNDE YETKİLİ TÜKETİCİ MAHMEKESİ NE İTİRAZ YOLU AÇIK OLMAK ÜZERE DİYE KARAR VERİLMİŞ.SUAN NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKLİ HEMEN İCRA DAİRESİNE Mİ GİDİCEM YOKSA BANKAYLA KONUSMAYAMI.15 GÜNLÜK SÜRE NE ZAMAN BASLIYOR TEBLİĞ TARİHİMİ ÖNEMLİ ?BİRDE BU PARANIN GERİYE DÖNÜK YASAL FAİZİYLE ALINABİLME İMKANI VARMI.KOLAY GELSİN.

MERHABA, TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARINDA " FAİZİ İLE BİRLİKTE" YAZILI DEĞİLSE FAİZ İSTEYEMEZSİNİZ, 15 GÜNLÜK SÜREYİ BEKLEMENİZE GEREK YOKTUR, İCRAYA VEREBİLİRSİNİZ BANKANIN DAVA AÇMASI İCRAYI DURDURMAZ YA DA ENGELLEMEZ( MAHKEME TARAFINDAN TEDBİR KARARI VERİLMEDİĞİ SÜRECE)

• quote:

Orijinalden alıntı: mtasova

quote:

+1

ÖRNEK :

• av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    TESEKKÜRLER YASİN BEY BENİM KARARDA GERİYE DÖNUK FAİZİYLE BİRLİKTE YAZMIYOR.KAFAMDAKİ SORU İŞARETİ KALKTI EN AZINDAN..KOLAY GELSİN.
  • bende geçen hafta dosya masrafı için başvuru yaptım. konut kredimi a bankasndan b bankasına taşrken b bankası ipotek tesis ücreti adı altında kesinti yapmış acaba bunu geri alabilirmiyiz. bide a bankası erken kapama ücreti aldı onun durumu nedir. bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.