Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.234
Cevap
74
Favori
135.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Bugün İşbank ve Finansbank için açmış olduğum dosya ve yeniden yapılandırma masrafı iade davalarım sonuçlandı. İkisi de kabul edildi ve iadesine karar verildi. Şimdi 15 gün içinde tarafıma mahkemeye dava açılmazsa, ve ödeme filan da yapılmazsa, direk icra müdürlüğüne gideceğim.

İsbankasina dava mi actiniz? Nasil bir ol izlediniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

Geçen ay ziraat bankasından konut kredisi çektik 2 bin gibi bir masraf aldılar.El yazısı ile birşeyler yazdırdılar şartlarda mutabık kaldık vs.... bu şartlarda tüketici mahkemesine başvursam olumlu sonuç alabilirmiyim ? Nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekkürler

Vakifbanktan alabilen varmı??

ben de arkadaş gibi birşeyler yazdım. mutabikiz vs. diye buna rağmen alan varmı?
    ev Kredidisini ocak 2013 yılında kullandım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekara7Tepe

quote:

Bugün İşbank ve Finansbank için açmış olduğum dosya ve yeniden yapılandırma masrafı iade davalarım sonuçlandı. İkisi de kabul edildi ve iadesine karar verildi. Şimdi 15 gün içinde tarafıma mahkemeye dava açılmazsa, ve ödeme filan da yapılmazsa, direk icra müdürlüğüne gideceğim.

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

quote:

Geçen ay ziraat bankasından konut kredisi çektik 2 bin gibi bir masraf aldılar.El yazısı ile birşeyler yazdırdılar şartlarda mutabık kaldık vs.... bu şartlarda tüketici mahkemesine başvursam olumlu sonuç alabilirmiyim ? Nasıl bir yol izlemeliyim şimdiden teşekkürler

ben de arkadaş gibi birşeyler yazdım. mutabikiz vs. diye buna rağmen alan varmı?

aynen hocam az para değil avukat arkadaşlar yada daha önce bu koşullarda masraflarını geri almış arkadaş var mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ekara7Tepe

quote:

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum.

Tutar nekadar ? Benim 2500 civari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar ben daha önce sözleşmede dosya masrafı ve ekspertiz ücretinin miktarının yazmadığını sanıyordum. şimdi baktım bi nüshasında yazıyor. davayı kazanma ihtimali nedir teşekkürler.
  • Halkbankasından 2012 Mayıs ayında kullanmış olduğum tüketici kredisinin dosya masrafı olan 350 tl yi Tüketici Hakları hakem Heyeti bana geri ödenmesi yönünde karar vermiştir.Karar sonucumun Ağustos ayında bankaya ulaştığını öğrendim.Dün aradığımda bankanın benim dosya masrafımı ödemeyeceğini öğrendim,istemekte diretirsem bankanın bana karşı dava açacağını da öğrendim.Sizce ne yapmalıyım?
  • doktor2005 kullanıcısına yanıt
    Devam etmeyin diye gözünüzü korkutmak istemiş. Benim bir arkadaşım bu aşamadan sonra icraya vermişti. Bunun sonucunda mahkeme aşamasına geçmeden dosya masrafını ödediler. Bu şekilde alan çevremde bir kişi daha duydum. Diğer bankalar mahkeme sürecinden sonra veriyorlar.
    Ben de Halkbanktan 2012 Eylülde çektim. Dekontları edinince başvuracağım.
  • thh karari sonucu hakli bulunarak konut kredi masrafim geri odenecek.bankaya bu odemenin ne zaman yapilacagini sordum bana cevap olarak thh kararindaki masraf tutarindan ,kkdf ve bsmv vergileri dusuldukten sonra kalan tutari iade edeceklerini belirttiler.geri odeme alan arkadaslardan boyle bir vergi odeyen oldumu acaba.thh verdigi karardaki tutari degil vergiler dusuldukten sonraki tutari odeyebiliriz diyorlar? uygulama hakkinda bilgisi olan varsa bilgi verirse memnun olurum.

• quote:

quote:

quote:

aynen hocam az para değil avukat arkadaşlar yada daha önce bu koşullarda masraflarını geri almış arkadaş var mı ?

evet arkadaşlar kendisine bu yazı yazdırılıpp masrafları geri alan arkadaş oldu mu bizde haber bekliyoruz ona göre adım atıcaz.

• biz yazı yazdık ancak yine de dava ettik. o imzalattıkları belgeyi ne thh ne de tüketici mahkemesine sunamadılar açıkça santaj gibi birşey o yazı zaten sıkıosa sunsunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother-II

biz yazı yazdık ancak yine de dava ettik. o imzalattıkları belgeyi ne thh ne de tüketici mahkemesine sunamadılar açıkça santaj gibi birşey o yazı zaten sıkıosa sunsunlar

dava ne şekilde devam ediyor hocam sonuçları bekliyoruz
  • quote:

quote:

Tam olarak ne yazdığınız hatırlıyor musunuz? Eğer banka ile olan aranızdaki anlaşma gereği, tüm masrafları biliyorum ve kabul ediyorum gibi bir yazı imzaladıysanız, bu belge size karşı delil olarak kullanılabilir ve davayı kaybedersiniz. Bu taktik yeni çıktı, son 1 yıldır bu taktik uygulanıyor bankalar tarafından, bunun için sanırım başka bir yerde bir arkadaş dava açmış ve daha dava sürüyor. Yargıtayın vermiş olduğu karar ise daha önceki krediler için geçerli bir karardır, son 1 yıl içinde kredi kullananlar varsa, yukarıda belirttiğim gibi bir yazı yazıyorlar ve herşeyi kabul etmiş sayıyorlar, ama tabi şöyle bir şeyde var, bu yazıyı zorla yazdırıyorlar yoksa kredi vermiyorlar diye bir savunma yapılabilir. Ama sonuç ne olur bilinmez, burada aslında en son mahkemeyi kazanan birisinin paylaşım yapması gerekli.

• Arkadaşlar paranızı kesinlikle geri alirsiniz.Buna hesap kesim ücreti kredi kartı aidatları vs de dahil.Ancak şunu unutmayın.Paranızı aldıktan sonra 5 sene kredi çekmeyi unutun.Çünkü merkez bankası tarafından kara listeye ekleniyorsunuz.

Kaynak : Tüketici hakları telefon hattında çalışan arkadaşım.Telefonda sorarsaniz bu bilgiyi vermeyebilirler...

• quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

Arkadaşlar paranızı kesinlikle geri alirsiniz.Buna hesap kesim ücreti kredi kartı aidatları vs de dahil.Ancak şunu unutmayın.Paranızı aldıktan sonra 5 sene kredi çekmeyi unutun.Çünkü merkez bankası tarafından kara listeye ekleniyorsunuz.

Kaynak : Tüketici hakları telefon hattında çalışan arkadaşım.Telefonda sorarsaniz bu bilgiyi vermeyebilirler...

Arkadaşım sen banka çalışanımısın. Böyle saçmalık olabilir mi. Merkez bankasının kanunlar çerçevesinde hakkını kullanan vatandaşı kara listeye alma yetkisi yoktur. Kara listeye alınma koşulları bellidir.

• ben bu konudaki tüm gönderileri okumadım, daha önce tartışıldı mı bilmiyorum ama şunu merak ediyorum. bankalardan kredi çeken arkadaşlar ödedikleri masrafı geri almak istiyorlar.
    benim anlamadığım, kredi kullanırken, bu masrafların alınacağını bilmiyor musunuz? sizden habersiz mi hesabınızdan kesildi?
  • quote:

Arkadaşlar paranızı kesinlikle geri alirsiniz.Buna hesap kesim ücreti kredi kartı aidatları vs de dahil.Ancak şunu unutmayın.Paranızı aldıktan sonra 5 sene kredi çekmeyi unutun.Çünkü merkez bankası tarafından kara listeye ekleniyorsunuz.

Aynı bankadan kredi istersen belki onaylamaz ancak farklı bankalardan kredi çekmen için bir sıkıntı oluşturmaz.

Bu dedikleriniz bir bankacının, insanlar bankaya dava açmasın diye söylediği klasik korkutma lafları.

Ben Finansbankla olan dosya masrafı ve refinansman davamı kazandım hemde yargıtay kararıyla ve daha 2 ay önce halkbankasından kredi kullandım..

Şimdi sıra geldi fek ücreti ve hesap işletim ücretine.

Hatta finansbank sürekli telefon açıyor şu faizle şu kredi verelim diye

• quote:

Orijinalden alıntı: MSefa23

quote:

Aynı bankadan kredi istersen belki onaylamaz ancak farklı bankalardan kredi çekmen için bir sıkıntı oluşturmaz.

Bu dedikleriniz bir bankacının, insanlar bankaya dava açmasın diye söylediği klasik korkutma lafları.

Ben Finansbankla olan dosya masrafı ve refinansman davamı kazandım hemde yargıtay kararıyla ve daha 2 ay önce halkbankasından kredi kullandım..

Şimdi sıra geldi fek ücreti ve hesap işletim ücretine.

Hatta finansbank sürekli telefon açıyor şu faizle şu kredi verelim diye

Bana bunu söyleyen tüketici hakları danışma hattında calisan bir arkadaş.Ben size bilgi vermek istedim.

• Dosya masrafı için dilekçe verecem hakem heyetine, sorum hesap işletim ücretinide aynı dilekcede verebilirmiyim yoksa ona ayrıca mı dilekce vermem gerekiyor.
  • Ziraat bankası genel müdürlüğüne kullandığımız kredilerin dökümü için dilekçe göndermiştim ancak red içerikli geri dönmüşler. Sanırım thh'ye başvurmam gerekiyor bu aşamada?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.