Şimdi Ara

Yardımlarınız için

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim Citroen C4 1,6 HDi 2006 model mevcut aracımın ağır bakımlarını 6 ay önce yaptırdım genellikle yağ değişimini 9000 ile 10000 km aralarında yaptırıyorum. Daha önce bakım yaptıklarında arabama 10-40 motor yağı kullandılar ama gittiğim servisten memnun kalmadığım için son zamanlarda başka ustaya gitmeye başladım ve dün yağ bakımını yaptırdım. Gittigim çiğli atasanayide ayhan usta burada dikkatimi çeken arabaya daha önce 10-40 yağ kullanılırken usta C4 lere 5-40 tam sentetik yağ daha iyi boşlıkları doldurur sıkıntı yaşamassın dedi ve daha önce servis yağ filitresini sarı bir kutuda getirip değiştiriyordu. Ayhan ustada kutusunun üzerinde citroen ve peugeot ablemleri bulunan yağ filitresi taktı daha önce değiştirdiğim yerde böyle birşey görmedim sordum yetkili servisten ayrıldıklarını ve yeni yer açtıklarını söyledi tamam dedim. Fakat arabanın yağını değiştirdikten sonra yani buğün birşey farkettim arabayla 10 - 15 km gittikten sonra durdum ve motor sanki gürültülü çalışıyordu acaba bunun sebebi motor tam ısınmadıgındanmı yoksa yağdanmıdır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.