Şimdi Ara

Yardımcı Teknolojileri Kullananların Windows 10'a Yükseltmesi 16 Ocak 2018 Tarihinde Sona Eriyor. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
6.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar 4gün önce Monster marka bilgisayar aldım freedos olarak,bir bilgisayarcıya gittim UEFI yöntemi kullanarak windows 10 yükledim ve etkin olarak gözükmüyor şuan bilgisayarım yani sağ altta Etkinleştir diyor key falan girmedim ve herhangi bir program kullanmadım KMSpico ve ya daz loader gibi,anlamadığım için de 350lira verip orjinal lisans alıcaktım fakat son anda aklıma forum geldi, herşeyi burdan çözdüm bu zamana kadar, sağolsun duyarlı insanlar hep çıktı.Şimdi sorum şu;bu 31aralık'a kadar olan ücretsiz win 10 yükseltmesini yapabilmek için benim izlemem gereken yolu en açık şekilde anlatabilecek varmı? Çok minnettar olurum.
    Ayrıca windows 10 yüklü iken yükseltme linkine tıkladıgımda zaten yükseltmişsiniz diyor,bunu anlamadım.
    2.si key aldıgımda format atarsam yine bilgisayarcının yüklediği ne idüğü belirsiz yazılım üzerine mi kurulaacak hep.
    Son olarak bunları beceremezsem ucuz keylerden retail olanı alırsam risk teşkil eder mi.
    Lütfen bilgi sahibi arkadaşlar yardım edebilir mi? Biliyorum ki cok tecrübeli arkadaşlar var:D
    NOt:Yapmam gereken bilgisayara windows 7 pro yükletip onu crackleyip sonra yükseltmek mi?
    Şimdiden çok teşekkür ederim^^

• mhmmdrzrm kullanıcısına yanıt
    Yapman gereken HDD'yi GPT biçiminden MBR biçiminde formatlamak ve LEGACY yani UEFI olmayan biçimde Windows 7 Ultimate yüklemek sonra DAZ LOADER v2.2.2 etkinleştirmek sonra yükseltme linkinden Windows 10 Pro'ya yükseltme ile geçiş yapacaksın ve orjinal Windows 10 Pro RETAIL sahibi olacaksın.

Daha sonra eğer istersen temiz kurulum ile UEFI olarak Windows 10 Pro yükleyip kullanabilirsin. Kurulum sırasında Ürün anahtarım yok diyip kurulumu bitireceksin ve internette ilk bağlandığında otomatik olarak etkinleşecektir.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğin için :)
    Şimdi bende 256gb SSD var,sistem buna kurulu hdd yok yani.Dolayısıyla dediğin GPT ve MBR olayını hiç anlamam ki bunu nerden nasıl ve hangi aşamada yapacağımı bilmiyorum, daha sonra bunu yaptıktan sonra windows 7yi hazır crackli cd ile kursam dedğin daz loadere gerek kalmadan yapabilir miyim yoksa senin dediğin yolla mı yapmalıyım illa, şuan etkinleştirirlmemiş windowsumu freedos yapmak için mi diski bicimlendiriyorum? açıldıgında Freedossmu olarak gelicek önüme :)Gece gece yoruyorum vaktin yoksa ve ya istemezsen sabah da yazışabilirz vaktin olrsa^^
  • mhmmdrzrm kullanıcısına yanıt
    HDD yada SSD aynı şeydır. Hepsi birer diskdir. Sadece teknolojileri farlıdır.

Öncelikle BIOS ayarlarından UEFI ayarını LEGACY olarak ayarlamalısın ve bir Windows 7 Ultimate flash diski hazırlayıp bu disk ile bilgisayarını BOOT etmelisin.

Windows 7 Ultimate orjinal ISO dosyasını bu siteden indirebilirsin.https://tb.rg-adguard.net

Kurulum ekranında Windos'un nereye kurulucağı bölüm geldiğinde SHIFT+F10 tuşlarına basarak Komut İstemini (CMD) açmalısın. Komut isteminden GPT olan diski MBR olarak formatlaman gerekiyor bunu yapmak için aşağıdaki kaynağa göz atabilirsin.

11. bölümden 19. bölüme kadar olanları yapacaksın. Tek fark 16. bölümde convert gpt yazan yeri sen convert mbr yapacaksın.

http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-uefi-modunda-temiz-kurulum.html

Bunları yaptıktan sonra kuruluma devam edeceksin ve Windows 7 kurulacak. Kurulum bittikten sonra sürücü falan yüklemene gerek yok. Sadece ethernet sürücüsü veya wifi sürücüsünü yükleyip internete bağlanman yeterli olur.

DAZ LOADER v2.2.2 indirip Windows 7 Ultimate'ı etkinleştirdikten sonra aşağıdaki linkten Windows 10 yükseltmesini yapacaksın ve işlem bitmiş olacak.

https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

Daha sonra eğer istersen Windows 10'u UEFI olarak temiz kurulum yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

PC yenilemeden önce eski PC'de Microsoft hesabınız ile oturum açmış olmanız gerekiyor.

Sonra yeni PC'ye Windows 10 yükleyip etkinleştirme sorun gider bölümünden Microsoft hesabınıza kayıtlı olan cihazı seçip lisansınızı yeni PC'ye aktarabilirsiniz.

Hocam peki PC yi komple yenilesek hiç ortak parça olmazsa aynı yöntemle bu lisansı ona aktarabiliyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 28 Kasım 2017; 10:17:29 >
    Dün gece mevcut Win 7 pro üzerinden bu sayfada verilen link üzerinden win 10 update işlemini başlattım. İşlem tamamlandığında bir sorunla karşılaşıldı mesajını aldım ve devam edemedim. Acaba Win 7 pro yüklü iken Daz Loader'dan etkinleştirme yapmam fayda sağlar mı?

Bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler
  • Denemedim ama büyük ihtimalle aktarabiliriz. Çünkü verilen lisanslar RETAIL olarak gözüküyor.

@mkagitci, Windows 7'yi tekrar yükleyip yükseltmenizi öyle yapın daha sağlıklı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 28 Kasım 2017; 12:27:24 >
  • quote:

Denemedim ama büyük ihtimalle aktarabiliriz. Çünkü verilen lisanslar RETAIL olarak gözüküyor.

@mkagitci, Windows 7'yi tekrar yükleyip yükseltmenizi öyle yapın daha sağlıklı olacaktır.

Sağol hocam inşallah yeni pc aldığımızda çalışırsa çok iyi olur. Freedos Pc ler daha ucuz çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Üstadlar benim bilgisayar eski baktım Bioasta Legacy mod yok. Bende Daz Loader ile yapmışım zaten lisanslamayı onda da sıkıntı yok. Şimdi verdiğin linkten Windows 10 Yükseltme programını indirdim kuruyorum. Arkasından format atmak istiyorum. Yalnız Yeni sıfır Windows 10 u hangi linkten indireceğim ve hangi sürümleri tavsiye edersiniz?

Eski bilgisayarsa "Legacy mod" falan kafayı takmaya gerek yok. Ama yukarıda başka programla etkinleştirdim diyordun şimdi Daz Loader ile yaptım diyorsun. Neyse madem Windows'u etkinleştirmişsin yukarıda tarif ettiğim şekilde yükseltme yapabilirsin.

Sende Windows 7 Ultimate yüklü olduğu için yükseltme yaptığın zaman Windows 10 Pro oluyor.

• ISO dosyasını Microsoft'tan adresinden "medya oluşturma aracı" ile indirebilirsin. Bu program doğrudan iso dosyasını vermiyor. Bu programı indiriyorsun bilgisayarda çalıştırıyorsun Microsoft'un sitesinden indirip doğrudan USB'ye yazdırıyor veya isteniyorsa iso dosyası oluşturuyor. Ben bu yöntemi tercih etmiyorum.

• Doğrudan ISO dosyasını indirmek için Chrome tarayıcı ile adresine veya ingilizce olan adresine git Ctrl + Shift + I tuşlarına bas. Sonra Ctrl + Shift + M tuşlarına bas. Böylece mobil browser emule edilmiş olacak. Şimdi sayfayı yenile. "Select edition" yazan yere tıkla "Windows 10" seç. "Confirm" tıkla. Şimdi de "Select the product language" yazan yerden "Turkish" seç. "Confirm" tıkla. Şimdi böylece karşına;

Windows 10 Turkish

64-bit Download
      32-bit Download

linkleri çıkacak. Tıklayıp iso dosyalarını indirebilirsin.

• Yukarıdaki tarifleri yapamadıysan https://tb.rg-adguard.net/index.php?lang=tr-TR sitesinden indirebilirsin.

Hocalarım Windows 7 yi indirme yöntemi var mı bu şekilde orjinal sitesinden? Birde Windows 7 de ultimate mi yoksa home premium mu kurayım ev kullanıcısı olarak?

• emurat E kullanıcısına yanıt
    Windows 7 Ultimate kurmalısın.

https://tb.rg-adguard.net/index.php?lang=tr-TR adresinden indirebilirsin. İndirdikten sonra orijinal iso dosyası olduğundan emin olmak için hash değerlerini kontrol edebilirsin.
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam yine cevabın ve ilgin için. Hocam Aynı siteden Microsoft Office 2010 Professional indirmek istiyorum yalnız Resource id #6 yazıyor link çıkmıyor bunu nasıl indirebilirim? Hocam orda birde Microsoft Office 2010 Professional TechG Sürümü var bu sürümün normal sürümden farkı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Sağol hocam yine cevabın ve ilgin için. Hocam Aynı siteden Microsoft Office 2010 Professional indirmek istiyorum yalnız Resource id #6 yazıyor link çıkmıyor bunu nasıl indirebilirim? Hocam orda birde Microsoft Office 2010 Professional TechG Sürümü var bu sürümün normal sürümden farkı nedir?

Hata verdiğine göre linkte bir arıza var galiba... "TechG" sürümünün farkını bilmiyorum. Ben "Microsoft Office" kullanmıyorum. Ücretsiz ve açık kaynak olan LibreOffice kullanıyorum. Benim işimi görüyor.
  • quote:

HDD yada SSD aynı şeydır. Hepsi birer diskdir. Sadece teknolojileri farlıdır.

Öncelikle BIOS ayarlarından UEFI ayarını LEGACY olarak ayarlamalısın ve bir Windows 7 Ultimate flash diski hazırlayıp bu disk ile bilgisayarını BOOT etmelisin.

Windows 7 Ultimate orjinal ISO dosyasını bu siteden indirebilirsin.https://tb.rg-adguard.net

Kurulum ekranında Windos'un nereye kurulucağı bölüm geldiğinde SHIFT+F10 tuşlarına basarak Komut İstemini (CMD) açmalısın. Komut isteminden GPT olan diski MBR olarak formatlaman gerekiyor bunu yapmak için aşağıdaki kaynağa göz atabilirsin.

11. bölümden 19. bölüme kadar olanları yapacaksın. Tek fark 16. bölümde convert gpt yazan yeri sen convert mbr yapacaksın.

http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-uefi-modunda-temiz-kurulum.html

Bunları yaptıktan sonra kuruluma devam edeceksin ve Windows 7 kurulacak. Kurulum bittikten sonra sürücü falan yüklemene gerek yok. Sadece ethernet sürücüsü veya wifi sürücüsünü yükleyip internete bağlanman yeterli olur.

DAZ LOADER v2.2.2 indirip Windows 7 Ultimate'ı etkinleştirdikten sonra aşağıdaki linkten Windows 10 yükseltmesini yapacaksın ve işlem bitmiş olacak.

https://www.microsoft.com/tr-tr/accessibility/windows10upgrade

Daha sonra eğer istersen Windows 10'u UEFI olarak temiz kurulum yapabilirsin.

hocam iyi günler...
    Ben de yeni freedos işletim sistemli asus gl 553 model bi laptop aldım.
    sizin önerdiğiniz sistemle kurmaya çalıştım win 7 ancak mavi ekran uyarısı alıyorum.
    BİOS in this system is not fully acpi compliant diye bir hata alıyorum.
    Bıos ekranı da normalden farklı
    Bir kaç kişiye gösterdim de seninkine 7 kurulmaz 10 yükle diyorlar.
    Bu fırsatı da kaçırmak istemiyorum. Bu konuda bir bilginiz var mı ?

• mberkay1905 M kullanıcısına yanıt
    Aldığınız hatanın aynısını Lenovo G50-30 bir bilgisayarda almışlar aşağdaki sitede anlatılanları yapmaya çalışın.

https://uzmanim.net/soru/lenovo-g50-30-not-fully-acpi-complimant-hatasi-0x000000a5-mavi-ekran-hatasi-nasil-cozulur/58706
  • quote:

Aldığınız hatanın aynısını Lenovo G50-30 bir bilgisayarda almışlar aşağdaki sitede anlatılanları yapmaya çalışın.

https://uzmanim.net/soru/lenovo-g50-30-not-fully-acpi-complimant-hatasi-0x000000a5-mavi-ekran-hatasi-nasil-cozulur/58706

3 gündür bu sorun için çözüm arıyorum bunu ve bunun gibi birçok çözüm okudum ancak bilgisayarın bios ekranı biraz farklı.
    https://www.youtube.com/watch?v=ia61LpisVBQ bu videoda bios ekranını görebilirsiniz.
    mesele boot priority yok
    os optimize yok

legacy olarak kurulamıyor mu bilgisayara anlamadım

• Daz Loader yöntemi ile alınan RETAIL lisans bir başka bilgisayara sorunsuz aktarilabiliniyor. Denenmiştir.
  • Merhaba domain altında olan bir cihaz için bu yöntemi kullandım yükseltmeyi indirdi fakat yükleme yapmıyor ,yardımcı program sıfır da kaldı.Birde microsoft linki vardı lisansın mail ile kayıt altına alındığını tutan o linki bulamadım yardımcı olur musunuz teşekkürler
  • blackteam1 B kullanıcısına yanıt
    İstediğiniz link bu sanırım.

https://account.microsoft.com/devices
    Hocam bu cihazda zaten orjinal single vardı ama bize domain için pro lazım. 7'yi yükselttim bu linkten de kontrol ettim Pro olarak doğruydu.Fakat biosta single language key olduğundan sıfırdan pro kurduğum windows home oldu.
    Sonra showkeyplusla aldığım w7 keyini kabul etmedi bu 3v66t yi kabul etti pro oldu.Tabi şuan tuhaf bi durum oldu. Showkeyplus ta şöyle gözüküyor acaba tekrar home a döner mi(keyleri sildim)
    Yardımcı Teknolojileri Kullananların Windows 10'a Yükseltmesi 16 Ocak 2018 Tarihinde Sona Eriyor.

• blackteam1 B kullanıcısına yanıt
    Windows Etkinleştirilmiş olarak gözüküyor mu? Gözüküyorsa sıkıntı olmaz. Tekrar Home versiyona dönmez.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.