Şimdi Ara

Yardım. Windows 10 Uçak Modu Açılıp Kapanıyor.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
16.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde GRUNDIG marka 2 laptop var ikisi de aynı.
    Bunlara windows 10 yükleyeyim dedim ve sorunsuz bir şekilde windows 10 yükledim. Programları yüklüyorum virüs tarayıcı filan, formattan yaklaşık bi 20 dk sonra Uçak modu kendi kendine açılıp kapanmaya başladı her saniye açılıp kapanıyor. Ne yapsam durduramadım. İnternette de çözüm bulamadım. Aynı şey iki bilgisayarda da oluyor. Benim işletim sistemimi arızalı bilmiyorum ama başka bir laptopa daha önce format atmıştım böyle birşey olmadı.

Anlayan varsa bir yardım ediverin.

Not: İnternette daha çok windows 10 uçak modu kapanmama sorunu ve çözümü yazıyor ben onları da denedim netice alamadım.

• [​IMG] + R'den regedit komutu ile Kayıt Defteri'ni açın. Şu yolu takip edin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

Control'e sağ tıkla. Bul de. RadioEnable yaz ve arat.

RadioEnable adlı kayıt girdisi satırını bul. Ve o girdinin DWORD değeri 1 olarak görünüyor, 0 olarak değiştir. Ve OK'a bas.

Kayıt Defteri'ni kapat ve PC'yi yeniden başlat. Sorun çözülecektir.

alıntı..
  • Ayni sorun benim grundig marka notebook'ta da var. Hicbir sekilde cozemedim. Registry icerisinxe yukarida bahsedilen satir yok. Bu sorunu cozemedim. Baska bircpzum onerisi var midir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, sorunu soyle cozebildim. Bu konunun ilk sayfasinda yer alan arcelik sayfasindan tum driverlari indirdim. Windows'u yeniden kurdum ve guncelleme yapmadan tum driverlari yukledim. Sorun driver kaynakli ama hangisi oldugunu bilmedigim icin hepsini yukledim. Sonrasinda guncelleme yapsam da sorunla karsilasmadim.

Ayrica windows 10 ile bu bilgisayarda yavaslama problemine maruz kalmamak icin windows 10 ana konusundaki onerilen performans iyilestirmelerini uygulayin. Ozellikle telemetri disable edilmesi bence onemli.

• https://www.arcelik.com.tr/kullanma-kilavuzlari/

yukarıdaki link ile açılan sayfada "Model Numarası İle Arama" seçerek bu kısma "GNB 1150 B1 N2" yazarak aratın. Sonrasında sürücüleri tek tek indirebilirsiniz.

• Aygıt yöneticisinden ucak modu seçeneğini sağ tıklayıp güç ayarları tık ini kaldırın güç tasarruf modunda aygıt kapatabiliyor kendim bulmuştum bu çözümü bluetooth kendiliğinden kapanıyordu aygıt yöneticisinden bluetooth sağ tıklayıp en sağda güç seçeneklerini v işaretini tıklayıp kaldırdım tamam dedi. Sorun düzeldi.Bununla ilgili olabilir.

• Bilgisayar sağ tık özellikler Aygıt Yöneticisi/İnsan Arabirim Aygıtları/HID UYUMLU KABLOSUZ DENETİMLERİ'ne sağ tıkla cihazı devre dışı bırak de.
  • teşekkürler hsyngny
  • hsyngny- H kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostum
  • TEŞEKKÜRLER
  • Yardım etmek için 40 takla atıyoruz.
    grundig için çözüm airplanet sürücüsünü silip. yerine el ile surucu aratip hid radio denetimi secmek.
    anladigim kadari ile grundig surucusunu orjinal olarak yuklemedigimizden dolayi surucu bulma programlari airplanet bilmem ne adli driverin dogru surucu oldugunu soyluyor lakin burada bir sıkıntı var.
    ben win 8.1 de uyguladim lakin mesele aynı. Yanlış sürücü yükleme.
    çözemeyen olursa zerohayal@gmail.com bana ulaşabilirler. Kolay gelsin..

• hsyngny- H kullanıcısına yanıt

Teşekkürler halloldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.