Şimdi Ara

Yardım Lütfen! 8800GTS Neden Çalışmıyor??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus A8V-E SE (soc939) model anakartıma Sparkle 8800GTS takıyorum, açılışta monitöre görüntü gelmiyor ve yanılmıyorsam 2 uzun 3 kısa düdük ötüyor. PSU 550W GlacialPower ve ram 2GB. Aynı anakarta 7900GT takınca çalışıyor, durumu anlayamadım gitti. Yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: shamanshaman

Asus A8V-E SE (soc939) model anakartıma Sparkle 8800GTS takıyorum, açılışta monitöre görüntü gelmiyor ve yanılmıyorsam 2 uzun 3 kısa düdük ötüyor. PSU 550W GlacialPower ve ram 2GB. Aynı anakarta 7900GT takınca çalışıyor, durumu anlayamadım gitti. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bende aynı durumda geçen hafta açamadım sistemi ekran kartı gitmişti meğer ekran kartı bozulmuş şimdi iade oldu kart.Tavsiye başka ekran kartı bulabiliyorsan biir dene derim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest

quote:

Asus A8V-E SE (soc939) model anakartıma Sparkle 8800GTS takıyorum, açılışta monitöre görüntü gelmiyor ve yanılmıyorsam 2 uzun 3 kısa düdük ötüyor. PSU 550W GlacialPower ve ram 2GB. Aynı anakarta 7900GT takınca çalışıyor, durumu anlayamadım gitti. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bende aynı durumda geçen hafta açamadım sistemi ekran kartı gitmişti meğer ekran kartı bozulmuş şimdi iade oldu kart.Tavsiye başka ekran kartı bulabiliyorsan biir dene derim....
    tavsiye için sağol ama başka ekran kartı bulmaktan kastın nedir onu anlayamadım. yani başka bir 8800GTS mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest

quote:

başka ekran kartıyla çalıştığına göre kartta sorun war garantiye yolla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: тнємαу

başka ekran kartıyla çalıştığına göre kartta sorun war garantiye yolla..

Alıntıları Göster
    ağlamak istiyorum ya daha alalı 2-3 saat olmuş, koç gibi kart yaaa, nasıl çalışmaz yaa. Acaba diyorum PSU mu yetmiyor? Nasıl öğreneceğim yetip yetmediğini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanolmez

ağlamak istiyorum ya daha alalı 2-3 saat olmuş, koç gibi kart yaaa, nasıl çalışmaz yaa. Acaba diyorum PSU mu yetmiyor? Nasıl öğreneceğim yetip yetmediğini?

Alıntıları Göster
    Bende 480 Watt Var GTS E Rahat Yetiyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodi--

Bende 480 Watt Var GTS E Rahat Yetiyo.

Alıntıları Göster
    Anakart ve PCI-E güç kablosu hariç ne var ne yok kablolarını söktüm sonuç aynı. Şu şekil bir ses [dıdıt-dıt-dıt-dıt]. Aradım taradım VGA nın algılanmadığına dair bir sinyal olduğu sonucunu çıkarttım. Sanırım alet bozuk çıktı. Bir de Sparkle'ın sitesinde bu kartın PCI-E 2.0 olduğu yazıyor ama benim mobo PCI-E 16X, ikisi aynı şeymi değil mi bilemedim. Bilne varsa bir açıklarsa rahat uyuyacağım. Olmadı sabah kargalar kahvaltı yapmadan mavi bilgisayar'ın kapısına dayanırım.

• quote:

Anakart ve PCI-E güç kablosu hariç ne var ne yok kablolarını söktüm sonuç aynı. Şu şekil bir ses [dıdıt-dıt-dıt-dıt]. Aradım taradım VGA nın algılanmadığına dair bir sinyal olduğu sonucunu çıkarttım. Sanırım alet bozuk çıktı. Bir de Sparkle'ın sitesinde bu kartın PCI-E 2.0 olduğu yazıyor ama benim mobo PCI-E 16X, ikisi aynı şeymi değil mi bilemedim. Bilne varsa bir açıklarsa rahat uyuyacağım. Olmadı sabah kargalar kahvaltı yapmadan mavi bilgisayar'ın kapısına dayanırım.

Alıntıları Göster
    unuttuğunu sanmıyorum ama ekstra güç girişini taktınmı

• quote:

Orijinalden alıntı: K.A.J

unuttuğunu sanmıyorum ama ekstra güç girişini taktınmı

Alıntıları Göster
    Hocam aklımla oynama elbette taktım.
  • quote:

Hocam aklımla oynama elbette taktım.

Alıntıları Göster
    belki anakartta bi sorun vardır normal en düşük 965 çipli bir anakartta dene.bende viya çipli bir anakart vardı 8800gt taktım çalışmadı bozuk sandım gitttim arkadaşın intel çipli anakarta taktım çalıştı.bende gittim imzamdaki anakartı aldım.şimdi herşey güllük gülistanlık

• quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

belki anakartta bi sorun vardır normal en düşük 965 çipli bir anakartta dene.bende viya çipli bir anakart vardı 8800gt taktım çalışmadı bozuk sandım gitttim arkadaşın intel çipli anakarta taktım çalıştı.bende gittim imzamdaki anakartı aldım.şimdi herşey güllük gülistanlık

Alıntıları Göster
    Anakartın desteklememe gibi bir durumu varmıdır? bu biraz tuhaf olmazmı? yani desteklememesi anormal geliyor bana. Ekran kartının bozuk olma ihtimali üzerinde duruyorum şu an. Bakalım sevgili mavi bilgisayar'ın profesyonel(!) ekibi nasıl bir yorum getirecek olaya?

• quote:

Anakartın desteklememe gibi bir durumu varmıdır? bu biraz tuhaf olmazmı? yani desteklememesi anormal geliyor bana. Ekran kartının bozuk olma ihtimali üzerinde duruyorum şu an. Bakalım sevgili mavi bilgisayar'ın profesyonel(!) ekibi nasıl bir yorum getirecek olaya?

Alıntıları Göster
    pc dünyasında herşey olabilir dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

pc dünyasında herşey olabilir dostum

Alıntıları Göster
    en gıcık oldugum durum arkadas allah sabır versın sana umarım sorununu halledersın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakan_78

en gıcık oldugum durum arkadas allah sabır versın sana umarım sorununu halledersın.

Alıntıları Göster
    pcıex 16x olsun yeter 1.0, 1.1, 2.0 felan farkmaz, anakart uyumu felanda hikaye.
    ekran kartı bozuktur başka bi ihtimal gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: multeci

pcıex 16x olsun yeter 1.0, 1.1, 2.0 felan farkmaz, anakart uyumu felanda hikaye.

Alıntıları Göster
    Az önce maviden 1e1 değişim yaptım sorun hala devam ediyor. Tek ihtimal kaldı Via chipset'in desteklememesi. Başka fikrş olan varsa çok sevinirim hakikaten can sıkıcı bir durum
  • quote:

Az önce maviden 1e1 değişim yaptım sorun hala devam ediyor. Tek ihtimal kaldı Via chipset'in desteklememesi. Başka fikrş olan varsa çok sevinirim hakikaten can sıkıcı bir durum

Alıntıları Göster
    Sanırım fikri olan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: multeci

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: multeci

Aynı sorunu aynı anakartta 88GT ile bende yaşadim ilk başta kart bozuk sandim ama değilmiş
    Anakartta uyumsuzluk var PCI desteği hikayesi...

• quote:

Orijinalden alıntı: koyunzibartan

quote:

Orjinalden alıntı: multeci

Aynı sorunu aynı anakartta 88GT ile bende yaşadim ilk başta kart bozuk sandim ama değilmiş
    Anakartta uyumsuzluk var PCI desteği hikayesi...

Alıntıları Göster
    Koyunzibartan kardeşim, problemi yazmışsın yazmasına da çözümünüde yazsaydın bari, nasıl yaptın? anakartı mı değiştirdin? Kartımı? E bi zahmet

• quote:

Koyunzibartan kardeşim, problemi yazmışsın yazmasına da çözümünüde yazsaydın bari, nasıl yaptın? anakartı mı değiştirdin? Kartımı? E bi zahmet

Alıntıları Göster
    Yeni motherboard
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyunzibartan

Yeni motherboard

Alıntıları Göster
    seni tebrik ediyorum. Ben de olsam aynısını yapardım. HAzır mobo almışken cpu'yu da yükselteyim AM2'ye geçeyim, ha du bir de 4 gb ram alayım. Oldu mu sana extradan 800 ytl :))) Hadi hayırlısı. Asus'un FAQ sitesinden baktım da 8800GT ile ve hatta 6600 ile de bu sorun oluyormuş. "VGA'yıManufacturer'a gönderim downgrade ettiriniz" gibi salak saçma bir çözüm sunmuşlar. En makulu hazır elim değmişken total upgrade. YArdımlar için sağolun arkadaşlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.