Şimdi Ara

YARDIM LÜTFEN!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    merhaba herkese,
    mimarlık okuyorum ve bu sistemi 3 yıl kadar önce bi arkadaşıma kurdurtmuştum bu donanım işlerinden pek anlamıyorum,
    ekran kartımın bi fanı çalışmıyo autocad 3d programlar kullanırken bilgisayarım acayip kasmaya başladı bi bilgisayarcıya sorduğumda ekran kartını değiştirirsen sistemin iyi cevabı almıştım.
    bana bi öneride bulunabilir misiniz sadece ekran kartı mı değiştireyim,değiştirirsem ne alayım,ayrıca bi parça değişimi öneriniz varsa ve benimle paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

dönem başladığı i.in acele etsemde iyi olacak

• Eger butceniz kisitliysa baska bir GTX 770 den cikma fan bulabilirseniz onunla degistirtebilirsiniz.
    Ya da aftermarket cooler bakabilirsiniz. Ornek: bakiniz

Veya 2. elde fani calismiyor seklinde belirtip elden cikarin ve satistan aldiginiz parayla RAM i olabildigince yuksek bir ekran karti almaya bakin. (AutoCad Quadro ve FireGL e saglam API destegi veriyor ve servisi guzel ama kartlar pahali ve serviste sahislara yonelik degil o yuzden orta siklet bir ekran kartiyla devam edebilirsiniz)

Bilgisayarinizin bilesenleri hala gecerliligini koruyor. Bir guncelleme yapmaniza pek gerek yok.
  • Deniztns kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim aslında 1000-1500 TL arası bi ekran kartı alabilirim ama bilgisayardan hiç anlamadığımdan sisteme uyum konusunda hiç bir fikrim yok ama şu cooler işini önceden sorduğumda öyle bi alet yok dediler muhtemelen yeni bi ekran kartı kitlemek için :) sanırım bu coolerlardan bi tanesi beni götürür okul bittikten sonra yeni sistem yeni ekran kartı daha sağlıklı olur gibi sen ne dersin ?
  • Arctic twin turbo II kullaniyorum gtx 770 4gb ile, autocad revit archicad problemsiz. Ama sogutucu biraz agir ekrankartinin pcb si hafif asagi egiliyor. Bende ekrankartinin dis orta noktasindan kasanin yukarisindan bir yere, ip ile su terazisinin 0 noktasini gosterdigi yeri bularak o sekilde bagladim, sabitledim. Biraz turk isi oldu ama kac yildir boyle kullaniyorum. Bizim kartlar cok isiniyor..

Mobile gtx 1070 ile revitte viewport ekraninda performans olarak hic bir fark yok. Yani sana hangi gtx i onereyim ki simdi.. quadro alacaksanda k2*** den yukari olsun, k4*** serisi alman lazim ki aradaki farki goresin. Sirf autocad icin degermi sorusu geliyor bu sefer aklima.. hemde ogrenciyken..

Yeni amd rx lerin autocad revit performansini hic bilmiyorum aslinda onu ayri bi konu acip kullanan varsa sormak lazim, mumkunse bizim kartlara yakin kartlardan gecis yapanlar varsa yorumlari faydali olurdu. Rx 480 8gb oc gibi..

Gtx 1060 almak cok sacma olur, gtx 770 ten hangi karta gecilir bilemiyorum. Gtx 780 6gb ikinci el, gtx 980 4gb garantisi devam eden ikinci el olabilir ama yine en mantiklisi sogutucuyu yenisiyle degistirmek sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 7 Şubat 2017; 3:50:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    önerin için teşekkürler sanırım dediğini yapıp bi soğutucu alıcam şuan için en mantıklısı o gözüküyor.
  • Arkadaşlar bu sogutucuyu almayı düsünüyorum ilerde de ekran kartımı değiştirirsem o zamanda kullanırım diye düşündüm doğrumudur?ve şuan gtx 770 ekran kartımda da uyumlu olur dimi?
  • Arctic Accelero Xtreme IV sogutucuda budur arkadaslar unutmuşum :)
  • kellecioguz K kullanıcısına yanıt
    Evet alabilecegin en iyi hava sogutmali bu model galiba, baksana ates ediyor :)

Uyum yelpazesi baya genis gerek amd gerek nvidia kartlarda:

AMD: RX 480, R9 390(X), 380(X), 370X, 290(X), 285, 280(X), 270(X), R7 370, 265, HD 8870, 7970 (GHz), 7950 (Boost), 7870(XT, GHz), 7850, 6970, 6950, 6870, 6850, 6790, 5870, 5850, 5830, 4890, 4870, 4850, 4830, 3870, 3850

NVIDIA: GTX 1080, 1070, 1060, 980(Ti), 970, Titan X, Titan (Black), 780 (Ti), 770, 760, 750 (Ti), 680, 670, 660 (Ti), 650 Ti (boost), 580, 570, 560 (Ti, SE), 550 Ti, 480, 460(SE), GTS 450, 250, 240 (OEM), GT 740, 9800 (GTX+, GTX, GT), 9600 (GT, GSO 512, GSO), 9500 GT (not LP), 8800 Ultra (G80), 8800 GTX (G80), 8800 GTS (G80), 8800 GTS 512 (G92), 8800 GTS (G92), 8800 GT, 8800 GS (9600GSO), 7900 GTX, 7800 (GTX 512, GTX, GT)

Ve benim yasadigim problemi yasamazsin sogutucuyu kasaya sabitliyorsun, guzel cozmusler, benim zamanimda bundan yoktu, yada bulamadim gibi hatirliyorum... bu pahali birseye benziyor

• Soylemeyi unuttugum, hatta kendim bile unuttugum bir durum aklima geldi benim arctic twin turbo eski... bende ilk aldigimda fanlar bir gurleyip bir susuyordu yani ayarsiz uguldayip birden sessizlesiyordu, bende asus un gpu tweak programini kurdum ve sicaklik fan calisma yuzdesini kafama gore yaptim calismazken suan duyulmuyor, oyunlarda yine kabul edilebilir duzeyde sesi var. Cizim ekraninda yine sessiz... ben memnunum.

ilk aldiginda seninde basina gelirse bozuk degil.. sadece bir kereligine ayar yapman gerekir. Ha belki sende olmayacak cunku baya fark var senin sectiginle benim ki arasinda...

Alacagin fan 60eu olmasi lazim? Yine beklenmedik bi durum olursa yazarsin.

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    teşekkür ettim yardımın için aldım gitti :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.