Şimdi Ara

[YARDIM] Gigabyte B450 Gaming X AMD Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 ay
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 10 gün 17 saat 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mmwwlltt (3 mesaj) sanoran (2 mesaj) HBKaan (1 mesaj) Guest-0FDA1336A (1 mesaj) i Am Not Dead (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> [YARDIM] Gigabyte B450 Gaming X AMD Hakkında
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    243 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar merhaba,

Ryzen 5 3600 ile gigabyte b450 gaming x kullanıyorum.

Sizlerden ricam bu anakartı kullanan varsa, CPB (Core Performance Boost) nasıl kapatılıyor yardımcı olur musunuz ? Bios konusunda biraz beceriksizim sanırım. Baktım, karıştırdım herşeyi ama bulamadım.

Şimdiden teşekkürler.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

https://helpdeskgeek.com/how-to/how-to-overclock-your-ryzen-5-1500x-cpu-gigabyte-motherboard/
    çok teşekkür ederim çok sağolun
    |
    |
    Merhabalar
    Aynı anakarta sahibim ve ryzen 3600 işlemcimi overclock etmek istiyorum. fakat cpu vcore bölümü AMD Overclock sekmesine taşımışlar, oradan yapmaya kalktığım zaman ayarlamaları tam doğru yapmadığından olsa gerek pc açılmıyor ve bios, sıfırlamak durumunda kalıyorum.

Sonuç olarak diğer anakartlara kıyasla burada bi gigabyte değişikliğe gittiğinden dolayı yapamadığım için Amd Ryzen Tool programı üzerinden overclock yapmak zorunda kalıyorum.

Kendi araştırmalarım da tam bi makale yada video bulamadım bu anakart üzerinde, sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Ryzen 1600AF 4.2 / Gigabyte B450 Gaming X ATX / Crucial Cl14 /14/18/14 3466 2x8 / RX5700XT Gaming X / Samsung Evo 860 500GB / Dark Guardian Kasa / Sharkoon 650w80Plus / AOC 24G2U / K55 Corsair Klavye / Logitech G402 Hyperion fury / Arctic Freezer 33 Esports Edition
  • Onbaşı
    28 Mesaj
    Evet biosum güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    arkadaşlar hatırladığım kadarıyla sırasıyla;

Advanced Frequency Settings
    Advanced CPU Core Settings
    Core Performance Boost seçeneğini Disabled yapıyoruz
    |
    |
1
Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,313
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.