Şimdi Ara

[YARDIM] Gigabyte B450 Gaming X AMD Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ryzen 5 3600 ile gigabyte b450 gaming x kullanıyorum.

Sizlerden ricam bu anakartı kullanan varsa, CPB (Core Performance Boost) nasıl kapatılıyor yardımcı olur musunuz ? Bios konusunda biraz beceriksizim sanırım. Baktım, karıştırdım herşeyi ama bulamadım.

Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FDA1336A

https://helpdeskgeek.com/how-to/how-to-overclock-your-ryzen-5-1500x-cpu-gigabyte-motherboard/
    çok teşekkür ederim çok sağolun
  • Merhabalar
    Aynı anakarta sahibim ve ryzen 3600 işlemcimi overclock etmek istiyorum. fakat cpu vcore bölümü AMD Overclock sekmesine taşımışlar, oradan yapmaya kalktığım zaman ayarlamaları tam doğru yapmadığından olsa gerek pc açılmıyor ve bios, sıfırlamak durumunda kalıyorum.

Sonuç olarak diğer anakartlara kıyasla burada bi gigabyte değişikliğe gittiğinden dolayı yapamadığım için Amd Ryzen Tool programı üzerinden overclock yapmak zorunda kalıyorum.

Kendi araştırmalarım da tam bi makale yada video bulamadım bu anakart üzerinde, sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.
  • Bende core performance Boost u bende kapatmak istiyorum. Aynı anakartı kullanıyoruz gönderilen linkten bişey anlamadım bilen anlatabilir mi biostaki yerini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizin bios güncellendimi bende direk milt ten frekansa giriyorum ordan yapıyorum
  • Evet biosum güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar hatırladığım kadarıyla sırasıyla;

Advanced Frequency Settings
    Advanced CPU Core Settings
    Core Performance Boost seçeneğini Disabled yapıyoruz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.