Şimdi Ara

Yardım edebilecek var mı (kasma sorunu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba belki yardımcı olabilecek vardır bu bölümde bilgisayarımın 4 gb nvidia geforce 860 m ekran kartı var 16 gb ram ve intel i7 işlemcim var 2.60-3.60 ghz. The sims 3 oynuyorum 8 tane ek paketim var bir de diesel stuff var oynarken sürekli kasıyor yani zaman duruyor ama su ağaç falan hareket etmeye devam ediyor simin üzerindeki işaret de hareket etmeye devam ediyor bir süre sonra düzeliyor sonra tekrar kasıyor. sizce bunun sebebi nedir böyle bir sorun yaşayıp çözebilen var mı bilgisayarımın özellikleri zaten yeterli değil mi ? Bilgisayarı yeni aldım bozuk mu sizce? Bir de bütün eklenti paketleri olup da kasmadan oynayan var mı o zaman? Şimdiden teşekkür ederim.

• sorun fazla ısınmadan kaynaklı olabilir. fan bozuktur vs. soğutucu takarsan fark eder belki
  • Anladığım kadarıyla sim kristali, sular ve ağaçlar dışında hiçbir şey oynamama sorunu. Oyununuz orjinal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Elbette orijinal. Sürekli olan bir durum değil şöyle anlatayım mesela oynuyorum aradan 5-6 dk geçiyor sonra 20-40 saniye civarında donma yapıyor işte o bahsettiğim donmada da su ağaçlar sim kristali hareket etmeye devam ediyor zaman duruyor yani. Sonra tekrar 5-6 dk donma yok sonra tekrar donma bu şekilde gidiyor. Ancak yeni fark ettiğim bir şey var mesela üniversite kasabasındayken ya da world adventuresla gelen kasabalardayken falan hiç donmuyor kendi kasabama döndüğümde donuyor. Bu arada şu an islo paradisoda oynuyorum ama bridgeportta falan da denedim yani onunla da alakası yok.
  • Islo Paradiso'da ki Scott ailesi oyunda lag yapıyormuş. Ama Bridgeportta böyle olması başka bir sorun olduğunu gösteriyor.

Bilgisayar özellikleriniz yeterli rahat olun.

Peki custom content veya mod kullanıyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 23 Haziran 2015; 0:54:33 >
    Hayır hiçbir şey indirmiyorum oyuna daha doğrusu daha bilgisayar yeni diye onlara sıra gelmemişti zaten sadece simsin kendi sitesinden indirdiğim birkaç saç modeli var o kadar. O scott ailesini ben de duymuştum sildim ama bir işe yaramadı zaten diğer kasabalarda da oluyor.
  • Sims 3'e daha fazla ram miktarı ayırabilirsin. Şunu bir incele;
    http://cloudwalkersims.tumblr.com/post/63397207980/if-you-have-more-than-4-gb-of-ram-you-can-give

Teşekkürler böyle bir şey hiç denememiştim şimdi ayarları değiştirdim sabah oynadığımda sonucu yazarım :)
    Yok maalesef böyle de düzelmedi :( Halbuki bu sefer çok umutluydum.
  • Belgelerim'de ki The Sims 3 klasörünü masaüstüne alıp deneyin.

Olmazsa cache dosyalarını silip tekrar deneyin.

O da olmazsa Origin yüklüyse oyunu Repair Game yapın.

İllaki bir çözümü vardır. Oyununuz günceldi(1.67) değil mi? Bu arada işletim sisteminiz ne?

Belgelerimdeni the sims klasörünü masaüstüne alırsam oyunu Sıfırlamış olmaz mıyım yani savelerim gitmez mi ? Zaten oyunu kurduktan sonra silip tekrar kurmuştum bir sorun mu var diye. Işletim sistemim Windows 8 ama Windows 10 Çıktığı zaman ona yükseltmeyi düşünüyorum. Yarın da o repair game ve cache dosyalarını silmeyi deneyim o zaman. Oyunum güncel bu arada evet. 8 tane eklenti paketim var ya ondan da sorun oluyor sanırım hani mesela bu ram yükseltme olayını yaptığımda sadece the simsten yapabiliyorum eklenti paketlerinin içinde o gösterilen dosyadan yok yani onları da ayrı ayrı ram yükseltmiyorum mesela. Ama yine de çok teşekkür ederim dedikleriniz benim işime yaramadı ama internette böyle sorunlar için çözüm arayan birçok kişinin işine yarayacaktır.

• Theangel360 T kullanıcısına yanıt
    Evet sıfırlanmış oluyor. Fakat masaüstüne yedeklediğiniz için saveleriniz bir yere gitmiyor sonuçta. Silip tekrar kurduğunuzu bilmiyordum. Eklenti paketleri ana oyunun üzerine kurulup tek bir launcher üzerinden çalıştırıldığı için eklenti paketlerine de ram yükseltmesi yapmanıza gerek yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.