Şimdi Ara

Yardim--- dizel i 20 mı benzinli Leon mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Araç alma konusunda en sona geldim. Tercihlerim netleşti. Sıfır araç alacağım.

Birinci araç hyundai i20 dizel style
    İkinci araç leon benzinli 1.2 tsi style

Leon'un fiyati i20'den 7000 lira daha fazla. Sene de 25000 km yaparım. Sizce hangi araç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 25000km az değil bence dizel
  • 25bin ciddi bir rakam, ben bu yili yaklasik 15bin km ile kapayacam ve 1.2tsi leon sahibiyim.. Ortalama hizin kac oluyor kullandigin guzergahlarda ?

• Senede 25 bin yol yapıyorsanız benzine para dayanmaz, dizel derim, lpg uyumlu benzinli de bakabilirsiniz.
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar oncelikle cevaplar icin tesekkurler. Masterap hocam guzergah genellikle dur kalksiz. Uzun yol sayilir.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Lojitisyen hocam lpg ye mesafeliyim. Euro 5 ve euro 6 motorlar genelde subap arizasi cikariyor.

• Dizel daha mantıklı o zaman hocam, ama bana sorarsanız sıfır i20 ye vereceğiniz parayla düşük km dizel c segment bir araç alınabilir. Ama tabi kafam rahat etsin derseniz sıfır mantıklı.
  • Bu km ye kesinlikle dizel almanız mantıklı. Ama bence 1 maksimum 2 yaşında dizel c sınıfı almanız gerekli. Uzun yol veya yıllık yüksek km yapanlarda b sınıfı çekilmiyor. Ki geçen yıl b sınıfı araçla tatile çıkan biri olarak yolda mahvoldum, c sınıfı bir aracın eksikliğini fena hissettim

• İki araç arasında dizel daha mantıklı.

Hem 25.000 km yapılacak olması hemde 7000 tl daha ucuz olması nedeniyle.

Bence aceleniz yoksa seat Yeni ibiza5 beklenmeli.

Yaklaşık 3 ay sonra satışa çıkacak.

Aks mesafesi 9.5 cm artmış.

Genişliği 8.7 cm artmış.

Bagaj 355 litreye ulaşmış.

• http://www.otohaber.com.tr/galeri/otomobil/2017-seat-ibiza-yuzunu-gosterdi/26

• feanor87 F kullanıcısına yanıt
    Hocam benim istanbul icin son depo degerim bu, dur kalksiz daha da asagi iner tabi ki.. Hesabi kendin yapman lazim :) istersen baska hizlardan da foto paylasabilirim

Yardim--- dizel i 20 mı benzinli Leon mu

• Bütçen yeterliyse,yılda 15bin km de yapsan dizel öneririm,5bin km de yapsan dizel öneririm.
  • Arkadaslar yorumlar fikir vermesi acisindan gercekten faydali oluyor. Hepinize tesekkur ederim

• masterap M kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin arac dsg mi manuel mi?

• feanor87 F kullanıcısına yanıt
    manuel
  • Ben de daha once bi ara 1.2 tsi dsg golf kullanmistim. Yakit benzinli araclara gore iyi gercekten.

• i20 iyi bir araç , öyle arkadaşların yazdığı gibi c segmentini zorlamayı gerektirecek bir durum yok. i20 alınır gönül rahatlığıyla binilir. Leonda güzel araba ama 25000 km için dizel şart
  • i20 dizel de rahat edersin b sınıfı ama uzun yolda yoracak bir araç değil tut ki eski kasa bile yormuyordu

• Merhaba.

Geçen ay 2015 i20 1.4crdi araç aldım araç 13.000 deydi yaklaşık 3000km yol yaptım. Öncelikle araç beklentimin çok üzerinde çıktı.

Motorun performansı gayet yeterli. 240nm torku 1500 devirden itibaren vermeye başlıyor. 2000 devire kadar sıfır motor sesi. Aracıma binenler benzinli mi diye soruyor yalıtımını çok beğendim. Uzun yolda Rahat edersiniz. Koltuklarda diz desteği varmış gibi uzun yapılmış.

Direksiyonu şehir içinde kuş gibi, 100km hızdan sonra çok sert resmen kütük gibi oluyor. Bu da yüksek hızlarda güven veriyor. Bunun yanı sıra araç 6 ileri. 6. Viteste 1500 devirde 85km hızla, 3000 devirde 160km hızla yol alıyorsunuz. Böylelikle hem yakıt tüketimi az oluyor hem de uzun yolda 6 ya atıyosunuz sonra vitesi unutuyosunuz.

Son olarak ben istanbul içi sabah işe gidiş akşam dönüş yani en yoğun olduğu saatlerde kullanıyorum. 45 litre mazotla (yaklaşık 200 liralık alıyorum hep) 1.000km yol yapıyorum. Bu arada depo 50 litre.

Öyle az yaksın diye çok dikkatli kullanmam uzun yolda da basarım rampada falan sağlam çıkarım yakıt ortalamam 5.0 litre.

Araçla ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim. Leonu hiç bilmiyorum ben kullandığım aracı yorumladım.

• 2015 model i20 benzinli full versiyonu kullanıyorum

Motoru dışında araç C segmentine yakın boyutlarda

Yalıtımı sınıfının üstünde

Motor yalıtımı özellikle çok ama çok başarılı

Şehir içinde rahat edersiniz özellikle boyutları itibari ile

W204 kasa C den daha rahat içi şaka değil en azından verdiği his kesinlikle öyle(yanlış anlaşılmasın ailemizde C serisi var sadece içindeki ferahlıktan bahsediyorum)

Bagajı sınıfı ortalamasında biraz daha iyi olabilir rakiplerinden

Tabikide leon üst segment ve daha iyi bir araç ancak i20 aratmaz,üzmez yılda 25-30bin km yapan biri için dizel daha mantıklı 15bin km yapsaydınız Leon daha mantıklı olurdu iyi günler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.