Şimdi Ara

YARDIM: Cpu mu Gpu mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistem topluyorum merak ettiğim bişey var, bilgisayarda video dönüşümleri yapacağım( kameradan divx e) bu işlem için ne seviyede bir ekran kartı gerekir veya ekran kartıyla bir alakası var mıdır?( cpu= e6420, 2gb ram)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muraty2 -- 5 Temmuz 2007; 19:48:38 >

• BEnim bildiğim bir alakası yoq sapphire X1950 256 MB alabilirsin !! para sorun değilse 512 MB al
  • cpu senin yaptıgın videoları seri yani hızlı atmanı sağlar tabi bunun yanında iyi bi ram...ekran kartınıda normal bi ekran kartı alsan sana yeticeğini düşünüyorum....sen yinede ekran kartını iyi al.
  • asus 1024 ati radeon x1550 işimi görür mü???
  • quote:

Orjinalden alıntı: muraty2

Arkadaşlar sistem topluyorum merak ettiğim bişey var, bilgisayarda video dönüşümleri yapacağım( kameradan divx e) bu işlem için ne seviyede bir ekran kartı gerekir veya ekran kartıyla bir alakası var mıdır?( cpu= e6420, 2gb ram)

Video dönüştürme nin ekran kartı ile bir alakası yok herhangi pciex ekran kartı yeter yanında oyunda oynıyacaksan en aşağı x1950pro yada daha iyisi 8800gts almalısın bu işlem ön planda cpu, ram sonra harddisk hızı ile alakalıdır E6420 cpu 2gb ram bu iş için çok uygun ve yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 6 Temmuz 2007; 18:04:31 >
  • işlemci daha ön plana cıkar ekr kartı normal bi kart alsanda farketmez
  • video atarken ve dönüştürürken işlemci ve ram'e çok yük biniyor ..
  • hocam bunun için satılan video capture cihazları var onlara bak derim özellikle SINNAZI bu konuda çok kaliteli bir marka 150-200 ytl arsında fakat ikinci elde bulabilirsin
  • ARKADAŞIM VİDEO DÖNÜŞTÜRME TAMAMEN CPU İLE İLGİLİDİR ;) ekran kartı uygulamalarda sadece animasyon ve oyun yapımında bide yeni hd filmlerde öne çıkıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.