Şimdi Ara

Yanan Ekran Kartı Tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir ay önce oyun oynarken laptop aniden kapandı. Chipsetler yanmış denildi onları yaptırdıktan 2 gün sonra gene komple kapandı. Bu sefer ekran kartının yandığını söylediler ve onboard ekrana bağlandı latpop. Benim merak ettiğim ekran kartı tamir edilebilir mi. Modeli gtx 670m. Çok yaygın olmadığı için yenisinide bulamadım izmir içi. Üzerinde görünen bir yanık yok.

• Geçici bir çözüm olarak ekran kartının üzerine 5 - 6 dk fön makinesini tutabilirsiniz. yine olmazsa chipseti çakmak ile 3 - 5 dk ısıtın. Hiç olmazsa uğraşmayın. işi bilen bir bilgisayarcıya götürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yey59

Geçici bir çözüm olarak ekran kartının üzerine 5 - 6 dk fön makinesini tutabilirsiniz. yine olmazsa chipseti çakmak ile 3 - 5 dk ısıtın. Hiç olmazsa uğraşmayın. işi bilen bir bilgisayarcıya götürün.

birde suya sokup çıkarsın mı???

Kamyonun altına da atsın istersen.

ekran kartında yanan chip seti değiştiren babayiğit tamirciye git deki. Beni kandırdın.
    TR de kimde chip set değiştiremez. onu değiştirecek makine 40,000 Euro'dan başlıyor. Baskı pres entegre makinesi.
    Kartla uğraşma 2. el yada mümkünse sıfır al.
  • acheron34 kullanıcısına yanıt
    Yok zaten chipsetler değiştirildi demedim bozulan lehimler yeniden yapıldı. Bulsam hemen alıcam zatende malesef bulamadım. Kartın üstünde bir yanık yok muhtemelen o kare şeklinde ki işlemcinin içinde bulunan lehimler kötü oldu sürekli ısınıp soğumadan internette biraz araştırdım fırınlayan bile olmuş. Isı tabancası ile ekran kartının işlemcisine ısı uygulamak bir kaç sene daha düzgün çalışır hale getirebiliyormuş. Sıfırını 1000+ Tl üzerine satıyorlar o kadar para vermek istemiyorum para biriktirip masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum gtx 1050'nin sıfırı 600-700 Tl iken 3 yıl önceki laptop ekran kartının ikinci el fiyatı 600'ü geçebiliyor bıktım açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonspeople -- 10 Temmuz 2017; 22:14:20 >
  • Farkediyomu bilmem ama mobil kart.Ayrıca çekirdekte bi sorun varsa onu dünya üzerinde kimse tamir edemez daha.Yani yanma tam olarak nerelerde oluyo bilmiyorum ama mobilde anlayamazsında sorunu onun için unut bence gitmiş o kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonspeople

Yok zaten chipsetler değiştirildi demedim bozulan lehimler yeniden yapıldı. Bulsam hemen alıcam zatende malesef bulamadım. Kartın üstünde bir yanık yok muhtemelen o kare şeklinde ki işlemcinin içinde bulunan lehimler kötü oldu sürekli ısınıp soğumadan internette biraz araştırdım fırınlayan bile olmuş. Isı tabancası ile ekran kartının işlemcisine ısı uygulamak bir kaç sene daha düzgün çalışır hale getirebiliyormuş. Sıfırını 1000+ Tl üzerine satıyorlar o kadar para vermek istemiyorum para biriktirip masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum gtx 1050'nin sıfırı 600-700 Tl iken 3 yıl önceki laptop ekran kartının ikinci el fiyatı 600'ü geçebiliyor bıktım açıkçası.

sıcak tabanca ile düzeleceğini düşünüyosan. yetkisiz cepğ telefonu tamrii yapan yerlerde o bashettiğimiz tabanca vardır. yaklaşık 600 derece ile işlemciyi ısıtır . ama o işlem esnasında entegre kayarsa tamamen gider kart. denemek istersen dediğim gibi git telefon tamricilerine rica et. onalr hemen yapar. 2 dakikalık iş.

Normalde o entegrenin sökülmesi ve şablon ile tegrardan ayaklarının yapılarak konması gerekir. şablonda genelde telefon tamricilerinde olur ama entegreye uyan şablon varmıdır bilmiyorum. sormakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: acheron34

quote:

Orijinalden alıntı: yey59

Geçici bir çözüm olarak ekran kartının üzerine 5 - 6 dk fön makinesini tutabilirsiniz. yine olmazsa chipseti çakmak ile 3 - 5 dk ısıtın. Hiç olmazsa uğraşmayın. işi bilen bir bilgisayarcıya götürün.

birde suya sokup çıkarsın mı???

Kamyonun altına da atsın istersen.

ekran kartında yanan chip seti değiştiren babayiğit tamirciye git deki. Beni kandırdın.
    TR de kimde chip set değiştiremez. onu değiştirecek makine 40,000 Euro'dan başlıyor. Baskı pres entegre makinesi.
    Kartla uğraşma 2. el yada mümkünse sıfır al.

Türkiye de chipset degisimi yapan ve bga reballing yapan bir sürü firma var. Makineler o kadar pahalı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• demonspeople kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tam olarak ne işlem yapıldı kartınıza?ilk aşamada Bga reballing mı yoksa ısıtılma mi? Aygıt yöneticisinde şuan harici ekran kartı gözüküyor mu yoksa ıntel hd graphics mı var sadece? Eğer bilgisayarınız şuan çalışıyorsa ekran kartını kesinlikle ısıtmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PimpMyRide

Merhaba, tam olarak ne işlem yapıldı kartınıza?ilk aşamada Bga reballing mı yoksa ısıtılma mi? Aygıt yöneticisinde şuan harici ekran kartı gözüküyor mu yoksa ıntel hd graphics mı var sadece? Eğer bilgisayarınız şuan çalışıyorsa ekran kartını kesinlikle ısıtmayın

Dediğiniz işlemleri bilmiyorum ama dediğim gibi sadece chipsetlere işlem uygulandı oda lehimleme. Ekran kartı direk yanmış denildi çıkarttık yani onu intele bağlı çalışmakta şuan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.