Şimdi Ara

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
5
Favori
23.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yamaha rn-500 ü bir süre kullandım ve maddi sıkıntıdan satmıştım fakat tekrar amfi arayışı içine girdim beni özellik ve ses kalitesi anlamında tatmin edecek marka bulamıyorum yamahadan başka, rn-500 ün muadili olan rn-602 şuan 3750tl olmuş belki rn-500 daha uygun fiyata bulabilirim diye araştırıyorum acaba yurt dışından daha uygun fiyata alabilirmiyim amazon gibi sitelerden ?, 2. elde olur temiz kutulu az kullanılmış satmak isteyen varsa pm atsın rn-500 ve ya rn-602 yakın zamanda alacağım
  • as-701 kullanan varmı ? Fiyat performans olarak muadillerinden önde görülüyor kağıt üzerinde ve iç yapısı olarak ama ? ax 497 nin üzerine bir şey katarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 11 Aralık 2017; 17:19:51 >
  • Bir süredir RN 602 ile Spotify bağlantısında sorun yaşıyorum, sürekli kopmalar oluyor. İnternet hızında bir sıkıntı yok. Her hangi bir fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oystergrey

Bir süredir RN 602 ile Spotify bağlantısında sorun yaşıyorum, sürekli kopmalar oluyor. İnternet hızında bir sıkıntı yok. Her hangi bir fikri olan var mı?
    Biraz gec olacak ama firmware update ile bendeki sorun cozuldu. Yeni fw ile hic kopma yok bunu yukleyeli de 8-9 ay oluyordur. Onkyo 8050de spotify destegini cektigini acikladi ama Yamaha 2012 model rn500 icin bile fw destegi veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürker. Evet artık gayet sağlıklı. Deezer üyeliği ile de sıkıntı yok. Bu aletten gayet memnunum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar. Rn 602 nin modem kablosuz bağlantısını yanlışlıkla iptal ettim. Ve tekrar baglayamiyorum. Ssid vs kafam karıştı. Yardım ederseniz çok memnun olurum....

• oystergrey O kullanıcısına yanıt
    Music cast uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Cihaz üzerinde connect tuşu var onu 5 sn basılı tutunca WiFi şifresini isteyecek, şifreyi girince işlem tamam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenai kullanıcısına yanıt
    Ilgin icin çok teşekkür ederim. Manuel bağlantıyı ssid ye modemin adını yazıp ağ şifresini de girince yaptım. Yaşlandım artık galiba:)))

• oystergrey O kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, sorunu çözmenize sevindim. Geçen gün bende farklı bir cihaz aldığım için Yamaha daki internet kablosunu çıkarıp ona takmış, RN 602 yi de kablosuz olarak bağlamak istemiştim. O arada bende sizinle aynı hususta uğraşmak durumunda kalmıştım.

• Merhabalar, rn-602 üzerinde çözülmüş dijital kaynağı harici başka bir amfiye analog olarak çıkartmak gibi bir imkan var mıdır?
    arkadaşım git dac al neden bu amfiye sadece dac muamelesi çekiyorsun diyebilirsiniz :) ama merak ediyorum.
  • scorpionida kullanıcısına yanıt
    Evet bu istediğinizi yapabilirsiniz. Analog ses çıkışı vardır.

•  Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

Herkese selam 2. El RN500 le aranıza katıldım. Önce 602 düşünüyordum 5k vermeye gözüm kesmedi. 2k ya temiz ikinci el bulunca alayım dedim. Ethernet Kablo ve BT adaptör ile kullanıyorum. İvox pro gold kablo ve warfdale 10.7 ile iyi uyum gösterdi. Ses kalitesinden memnun kaldım Yalnız hoparlör biraz daha güç istiyor gibi sanki. Spotify de -15 ses ayarı ile anca yetiyor. Usb de ses daha yüksek çıkıyor ama 10.7 ler " daha yok mu? " der gibi🙂 Uydu antenini optik çıkışından bağladım ses yine biraz zayıf kaldı. LG sinemanın sesi kalite olarak düşük olsada odayı daha iyi dolduruyor. LG anfinin front çıkışında bas yok sanırım. 10.7 yi front olarak LG ye bağlasam sıkıntı olur mu acaba?

Bir de anfinin arkasındaki etiket kafamı karıştıdı. Hoparlörler 6 ohm. Ben sadece A kısmına bağladım. B kısmına köprüleyip 8 ohm olarak mı kullanmam gerekiyor?

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

Edit: Bluetooth adaptör olarak logitech işimi görse de son teknoloji (BT 5.0 , apx HD, Bt kulaklıklara ses gönderme vs.) bir adaptör alayım dedim .Bakalım ne kadar fark olacak.

https://tr.aliexpress.com/item/32950667848.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7a404c4dVrQZwL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 25 Ocak 2020; 15:25:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: homebird

Herkese selam 2. El RN500 le aranıza katıldım. Önce 602 düşünüyordum 5k vermeye gözüm kesmedi. 2k ya temiz ikinci el bulunca alayım dedim. Ethernet Kablo ve BT adaptör ile kullanıyorum. İvox pro gold kablo ve warfdale 10.7 ile iyi uyum gösterdi. Ses kalitesinden memnun kaldım Yalnız hoparlör biraz daha güç istiyor gibi sanki. Spotify de -15 ses ayarı ile anca yetiyor. Usb de ses daha yüksek çıkıyor ama 10.7 ler " daha yok mu? " der gibi🙂 Uydu antenini optik çıkışından bağladım ses yine biraz zayıf kaldı. LG sinemanın sesi kalite olarak düşük olsada odayı daha iyi dolduruyor. LG anfinin front çıkışında bas yok sanırım. 10.7 yi front olarak LG ye bağlasam sıkıntı olur mu acaba?

Bir de anfinin arkasındaki etiket kafamı karıştıdı. Hoparlörler 6 ohm. Ben sadece A kısmına bağladım. B kısmına köprüleyip 8 ohm olarak mı kullanmam gerekiyor?

Edit: Bluetooth adaptör olarak logitech işimi görse de son teknoloji (BT 5.0 , apx HD, Bt kulaklıklara ses gönderme vs.) bir adaptör alayım dedim .Bakalım ne kadar fark olacak.

https://tr.aliexpress.com/item/32950667848.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7a404c4dVrQZwL
    O hoparlorleri biran once satip daha uyumlu markalara yonelin. O zaman Rn500 un kalitesini anlarsiniz. Zensor 5-7, heco victa prime vs mebla olarak daha fazla verebilirseniz ikon 6 bakin. O wharfedaleler ile istediginiz sesi elde edebilmek guc.

• quote:

Orijinalden alıntı: General Daimos

O hoparlorleri biran once satip daha uyumlu markalara yonelin. O zaman Rn500 un kalitesini anlarsiniz. Zensor 5-7, heco victa prime vs mebla olarak daha fazla verebilirseniz ikon 6 bakin. O wharfedaleler ile istediginiz sesi elde edebilmek guc.

Alıntıları Göster
    Hocam 10.7 ile şimdilik mutluyum. Yeterince ayrıntılı ve sahnesi geniş. Elbette kusursuz değil. Yetiyor şimdilik. İkon 6 belki biraz fark oluşturur. Ama değıştirirsem sınıf atlayatacak hop. düşünürdüm sanırım.

Yukarıda bahsettiğim BT adaptör geldi. Kalitede ve ses şiddetinde büyük fark oluşturdu. Küçücük boyutuna rağmen, yetenekleri ve ses kalitesi ile beni şaşırttığını söylemeliyim. Logitech'i RCA ile, bu adaptörü ise opikle anfiyle bağladım. Ama fark öyle büyük ki sesteki değişime bağlantı tek başına sebep olamaz diye düşünüyorum. Logitech ile -10 da dinlerken, bunda -30 şiddeti yetiyor. (Optik ile bağlı olan tv de durum hala aynı)

Anfi üzerinden Bluetooth kulaklık kullanabilmek bile apayrı bir keyif. Sırf bu nedenle bile RN 602 sahipleri için alma sebebi olabilir. Sorularımla ilgili fikrimiz yok sanırım 🙂
    Edit: İmla

Yamaha Rn-500 Stereo Network Amfi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 28 Ocak 2020; 17:22:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: homebird

Hocam 10.7 ile şimdilik mutluyum. Yeterince ayrıntılı ve sahnesi geniş. Elbette kusursuz değil. Yetiyor şimdilik. İkon 6 belki biraz fark oluşturur. Ama değıştirirsem sınıf atlayatacak hop. düşünürdüm sanırım.

Yukarıda bahsettiğim BT adaptör geldi. Kalitede ve ses şiddetinde büyük fark oluşturdu. Küçücük boyutuna rağmen, yetenekleri ve ses kalitesi ile beni şaşırttığını söylemeliyim. Logitech'i RCA ile, bu adaptörü ise opikle anfiyle bağladım. Ama fark öyle büyük ki sesteki değişime bağlantı tek başına sebep olamaz diye düşünüyorum. Logitech ile -10 da dinlerken, bunda -30 şiddeti yetiyor. (Optik ile bağlı olan tv de durum hala aynı)

Anfi üzerinden Bluetooth kulaklık kullanabilmek bile apayrı bir keyif. Sırf bu nedenle bile RN 602 sahipleri için alma sebebi olabilir. Sorularımla ilgili fikrimiz yok sanırım 🙂
    Edit: İmla

Alıntıları Göster
    Başlangıçta açarken tuş kombinasyonu ile advance settings yapabilirsin. O zaman empedans değerini 4-6 veya 8 seçebiliyorsun kullanma klavuzunda yazıyor

• homebird kullanıcısına yanıt
    Hocam slm, aliexpressten aldığınız bt adaptörü, stereo anfide de kullanabilir miyiz?

Memnuniyetiniz ne düzeyde?

Hem kulakiçi hem kafaüstü bt kulaklığım var ama anfimde ve network playeromda bt desteği yok. Böyle bişey alsam, rca ile anfiye bağlasam, kulaklıklarla bağlantı kurarak müzik dinleyebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Hocam slm, aliexpressten aldığınız bt adaptörü, stereo anfide de kullanabilir miyiz?

Memnuniyetiniz ne düzeyde?

Hem kulakiçi hem kafaüstü bt kulaklığım var ama anfimde ve network playeromda bt desteği yok. Böyle bişey alsam, rca ile anfiye bağlasam, kulaklıklarla bağlantı kurarak müzik dinleyebilir miyim?
    Elbette olur. Adaptörün kalitesinden çok memnun kaldım. Bluetooth teknolojisinin en gelişmiş çipini barındırıyor. Üzerinde bir optik giriş, birer optik ve aux çıkış var. Ancak RCA, coax gibi giriş-çıkışlara sahip versiyonları bolca mevcut. Sadece ses göndermiyorsunuz, anfideki sesi kulaklığınıza BT 5.0, aptx kalitesinede alabiliyorsunuz. (Kaliteden biraz feragat ederek iki kulaklığa da ses aktarabiliyor) İçinde pili var, isterseniz söküp üzerinizde veya arabanızda taşıyabiliyorsunuz.

Telefon şarj aleti ile prize bağladım. Anfiye sürekli bağlı halde. Boşta 0,1 watt gibi yok denecek bir tüketimi var. Özellikle eski anfiler için tam bir "gençlik aşısı" diyebilirim.

Not: Yalnız anfiye ses verme ve kulaklığa yayın yapma aynı anda olamıyor tabi olarak. Kulaklıktan ses almak istediğinizde adaptörün üzerindeki jumperı açıp kapamanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 29 Ocak 2020; 18:58:26 >

• homebird kullanıcısına yanıt
    Tşk. Sanırım sizin aldığınızda rca giriş/çıkış yok.

Rcalı olan versiyonu var demişsiniz. Bn kayboldum alirxpressin sitesinde. Rica etsem rcalı olanın linkini paylaşır mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Tşk. Sanırım sizin aldığınızda rca giriş/çıkış yok.

Rcalı olan versiyonu var demişsiniz. Bn kayboldum alirxpressin sitesinde. Rica etsem rcalı olanın linkini paylaşır mısınız?
    Hocam aynı firmanın bir diğer ürünü. Fazladan özellikleri var. Başta bunu alacaktım, büyük olduğu için vazgeçtim. Aptx hd standardını destekleyen CSR8675 çipsetli ürünlerin hiç birinde RCA çıkışı yok malesef. Ancak aux tan RCA ya dönüştürücü kablo ile çıkış alınabiliyor. Kutu içinden kablo çıkiyor ancak kalitesi düşük. Kaliteli bir kablo almanız gerekecek.

https://m.tr.aliexpress.com/item/33021239137.html?sellerAdminSeq=234588994&spm=a2g0n.search-amp.list.33021239137&aff_trace_key=d1ead8501dbc4fa587048d10201777d0-1579248453803-08213-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=7412amp-5aw3uqPMVwmF0Sy9FJxs1A1580302754204&browser_id=daed4a51cc1649d4bc440646154d46c9&is_c=N

Ben illa RCA çıkışlı ürün arıyorum derseniz. Yine BT 5.0 destekli, ancak aptx HD standardını desteklemeyen şu ürünleri de düşünebilirsiniz.

https://m.tr.aliexpress.com/item/32777804376.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&gps-id=platformRecommendH5&scm=1007.18499.130806.0&scm_id=1007.18499.130806.0&scm-url=1007.18499.130806.0&pvid=86f11b4c-2d6f-4756-ac67-5fefea47df0f&_t=gps-id:platformRecommendH5,scm-url:1007.18499.130806.0,pvid:86f11b4c-2d6f-4756-ac67-5fefea47df0f&spm=a2g0n.detail-amp.moretolove.32777804376&aff_trace_key=d1ead8501dbc4fa587048d10201777d0-1579248453803-08213-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=8589amp-5aw3uqPMVwmF0Sy9FJxs1A1580303817140&browser_id=daed4a51cc1649d4bc440646154d46c9&is_c=N

Veya

https://m.tr.aliexpress.com/item/4000416277477.html?sellerAdminSeq=234588994&spm=a2g0n.search-amp.list.4000416277477&aff_trace_key=d1ead8501dbc4fa587048d10201777d0-1579248453803-08213-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=9083amp-5aw3uqPMVwmF0Sy9FJxs1A1580303790899&browser_id=daed4a51cc1649d4bc440646154d46c9&is_c=N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 29 Ocak 2020; 16:23:31 >

• Yamaha R-N500 ini yenilemek veya başka bir marka ile değişmek isteyen olursa teklif için özelden mesaj atabilirsiniz arkadaşlar..
    Babaların babalar günü kutlu olsun..Herkese iyi günler dilerim..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.