Şimdi Ara

yamaha R25 mi honda cbr 250 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayatımda daha önce motor kullanmadım.İstanbul'da yaşıyorum. Ev ile okul arası mesafe 61 km. Arabayla gitmeye kalksam 2.5 saat sürüyor bazen daha fazla metrobüse binsem yine aynı. Peugeot 308 dizel var 100 km de 5 litre ortalaması var. Sizce bunlardan hangisi almalıyım yakıt açısından. Kullanım açısından başlangıç için uygunlar mı başka tavsiyeleriniz varmı super sport düşünüyorum 15 bini geçmezse iyi olur.(Bir de hep görüyorum motorlar hep emniyet şeridinden gidiyor onlara serbest mi emniyet şeridi) saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yakıt konusu ise en önemli husus cbr almanız gerekicek. R25 Cbr a göre %50 daha fazla güç üretiyor ve kullanım şeklinize göre çok daha fazla yakabiliyor,üst sınır açık R25de.
    Kullanıcı platformlarına bakmanızı tavsiye ederim ama benim ''tahminimce'' R25 4-4,5 litre civarı yakar CBR 3- 3,5 civarı aralarında yarım litre bir litre fark oynar basmadığınız taktirde.
  • cbr250
  • Hem super sport olsun hem yakmasın... İlginç...
  • Cibir250 hem servis hem yedek parca konusunda avantajli.

• R25 baslangic motoru olarak kesinlikle onermem

• ben o pozısyonda olsam tercıhım R25 olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olivilin

R25 baslangic motoru olarak kesinlikle onermem

İkisinde hacmi ayni sadece 2 silindirli r25 cokmu fark yaratıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muslat Çevik -- 1 Nisan 2016; 23:29:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dragonborn Cicero

quote:

performans olarak r25 ' in daha üstün olduğunu biliyorum. Son hız yaklaşık 180 km olması lazım bu da ilk kullanıcı için fazla bence. Bir arkadaşım r25 aldı ilk motoruydu 1000 km kullandı, 140 la viraj alamadı kolları kırıkla atlattı, tabi ki herkes için geçerli değil ama tecrübesizlik eğitim almamış olması büyük hata. Her ne kadar herkes dese de eğitim almak kesinlikle şart çünkü araba gibi öğrenilmez motor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dragonborn Cicero

quote:

performans olarak r25 ' in daha üstün olduğunu biliyorum. Son hız yaklaşık 180 km olması lazım bu da ilk kullanıcı için fazla bence. Bir arkadaşım r25 aldı ilk motoruydu 1000 km kullandı, 140 la viraj alamadı kolları kırıkla atlattı, tabi ki herkes için geçerli değil ama tecrübesizlik eğitim almamış olması büyük hata. Her ne kadar herkes dese de eğitim almak kesinlikle şart çünkü araba gibi öğrenilmez motor.

Teşekkür ederim hocam

• R25 Cbr'e göre %50 daha fazla güç üretiyor çift silindir bir motor ve 7.000-8.000 deviri geçtikten sonra bunalmıyor da daha da canlanıyor gerçekten çok güzel bir motorsiklet ama cbr'e göre daha çok yakıyor. Yeni başlayacağını belirtmişsin hiçbir tecrüben yoksa eğer r25,250r seni yorabilir cbr 125r'a ve yzf r125e bakmanı öneririm büyük makineyle başlamaya gerek yok hele ki r25 gibi güçlü bir makineyle. Karar senin iyi düşün araştırmalar yap bayilerine git incele üstlerine bin ve kesin alırsan mutlaka eğitimini al ve ekipmanına bütçenden yer ayır. İyi geceler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2senedir 2014 Cbr125 kullanicisiyim.Sana diyorum ki R25 düşünme bile.Üzülürsün,ailende üzülür.Yenisin o motorla ufak caplida olsa dusuceksin ve parçaları offf..Bana kalırsa cbr125 ama illa 250dersen hic düşünme cbr250.Sorun varsa mesaj atabilirsin

• once egıtım al sonra motor al

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.