Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

...Yakıt Tasaruf cihazları ( Ekoyak tarzı mıknatıslı aparatlar.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
1
Favori
72.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: serkes1

bunu söyleyen ne mantıkla söylemiş olabilir...
    çok saçma bir yorum gibi geldi bana...

quote:

Orjinalden alıntı: turkalogy

boşverin bu geyikleri. bir yerde okumuştum. ilk 10000 km'ye kadar bişey anlaşılmaz sonradan anlaşılır falan diye yazıyorlardı. ben de ohaaa çekmiştim. yani tasarruf etmek için yaklaşık 10 bin gitmemiz lazımmış....

bunun mantığı şu:

sen şimdi al bunu, en az bi 6 ay dolaş, sonra kim öle kim kala, biz sağlam bi balya indirirsek yokuz....

batarsak zaten canımızı mı alacan?

• NE DEMEK İSTEDİN ANLAMADIM..
    quote:

Orjinalden alıntı: molarrr

quote:

Orjinalden alıntı: serkes1

bunu söyleyen ne mantıkla söylemiş olabilir...
    çok saçma bir yorum gibi geldi bana...

quote:

Orjinalden alıntı: turkalogy

boşverin bu geyikleri. bir yerde okumuştum. ilk 10000 km'ye kadar bişey anlaşılmaz sonradan anlaşılır falan diye yazıyorlardı. ben de ohaaa çekmiştim. yani tasarruf etmek için yaklaşık 10 bin gitmemiz lazımmış....

bunun mantığı şu:

sen şimdi al bunu, en az bi 6 ay dolaş, sonra kim öle kim kala, biz sağlam bi balya indirirsek yokuz....

batarsak zaten canımızı mı alacan?

• serkes1. saçma değil. ben bunları nereden duyduğumu hatırlamıyorum. şöyle bir mantık yürütüyorlardı. manyetik olarak benzinde daha iyi yanma sağladıkları için, önceden kötü yanmadan oluşan kurum veya çeşitli pisliklerin temizlenmesi biraz süre alıyormuş. o nedenle hemen verim alınmıyormuş. vs.vs.vs.vs.
    ve bu konu hakikaten geyik. devletimiz nasıl izin veriyor böylelerine anlamıyorum.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: emre.

bu forumda bunu kendi aracında kullanan yok muydu?

Kendi aracım dahil en az 8-10 araça taktım ve sonuç hüsran.kullanıpta memnun olanıda daha hiç görmedim...
  • serkes1 yorumlarımın detayını anlatıyım

öncelikle organik moleküllerin manyetik alana mağrus kalınca çözülmesi filan diye birşey yok. bu suyun kendi kendini çözdüğünü söylemek gibi birşey. benzine manyetik alan uyguladığınızda oluşucak tek değişiklik şudur.
    bildiğiniz gibi hidrojen atomu tek bir protondan oluşur ve bu protonda elektriksel olarak artı yüklüdür. atomların çekirdekleri sabit durmazlar kendi etraflarında dönme harekeri yaparlar. hidrojen atomu artı yüklü olduğu için bu dönme hareketi sırasında bir manyetik alan oluşturur. siz dışardan manyetik alan uyguladığınızda hidrojen çekirdeği ya bu mayetik alanla aynı yönde hizalanır yada bu manyetik alana tam ters yönde hizalanır ancak bu hizalanma sonsuza kadar sürmez saniyenin çok küçük bir kesrinde eski hallerine dönerler ve eski hallerine dönerkende çok çok çok küçük bir enerji açığa çıkartırlar. hidrojen atomunun manyetik alandaki uğradığı tek değişim budur. bu kesinlikle molekülün tümü etkileyen bir olay değildir ve yaptığı etkide gerçekten çok küçük bir etkidir. o kadar küçük bir etkidir ki o etkiyi ölçmek için üretilen cihazların fiyatları yüz bin dolarları bulur.

ayrıca birde bu sistemin patentli olduğunu ve roketlerde bu sistemin kullanıldığını söylüyorlar o apayrı bir saçmalık çünkü o bahsettikleri roketler -70 küsür derecede saf hidrojen kullanıyorlar.

bu tür tasarruf cihazlarından çalıştığı ispatlanmaış olan bir tek motor silk boron isimli ürün ve türevleri vardır. gerisi tamamen palavradır.

• silk boron hakkında ne düşünüyorsun?

faydası nerden kaynaklanıyor,kendi aracında kullanıyormusun, gibi gibi gibi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: vasago

serkes1 yorumlarımın detayını anlatıyım

öncelikle organik moleküllerin manyetik alana mağrus kalınca çözülmesi filan diye birşey yok. bu suyun kendi kendini çözdüğünü söylemek gibi birşey. benzine manyetik alan uyguladığınızda oluşucak tek değişiklik şudur.
    bildiğiniz gibi hidrojen atomu tek bir protondan oluşur ve bu protonda elektriksel olarak artı yüklüdür. atomların çekirdekleri sabit durmazlar kendi etraflarında dönme harekeri yaparlar. hidrojen atomu artı yüklü olduğu için bu dönme hareketi sırasında bir manyetik alan oluşturur. siz dışardan manyetik alan uyguladığınızda hidrojen çekirdeği ya bu mayetik alanla aynı yönde hizalanır yada bu manyetik alana tam ters yönde hizalanır ancak bu hizalanma sonsuza kadar sürmez saniyenin çok küçük bir kesrinde eski hallerine dönerler ve eski hallerine dönerkende çok çok çok küçük bir enerji açığa çıkartırlar. hidrojen atomunun manyetik alandaki uğradığı tek değişim budur. bu kesinlikle molekülün tümü etkileyen bir olay değildir ve yaptığı etkide gerçekten çok küçük bir etkidir. o kadar küçük bir etkidir ki o etkiyi ölçmek için üretilen cihazların fiyatları yüz bin dolarları bulur.

ayrıca birde bu sistemin patentli olduğunu ve roketlerde bu sistemin kullanıldığını söylüyorlar o apayrı bir saçmalık çünkü o bahsettikleri roketler -70 küsür derecede saf hidrojen kullanıyorlar.

bu tür tasarruf cihazlarından çalıştığı ispatlanmaış olan bir tek motor silk boron isimli ürün ve türevleri vardır. gerisi tamamen palavradır.

VASAGO ARKADAŞIM AÇIKLAMALARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM...................GERÇEKTEN BENDE PRATİKTE ÇOK KULLANDIM FAKAT HİÇ Bİ İŞE YARAMADIĞINI GÖRDÜM... MOTOR SİLK OLAYINA GELİNCE GERÇEKTEN İŞE YARIYOR FAKAT ONDADA SÖYLENEN KADAR Bİ EKONOMİ YOK AMA FARKI FARK EDİYOSUNUZ........ÇEKİŞTEDE FARKI HİSSEDİYOSUNUZ...........

• vasago yaptığın yorumlar için teşekkürler...

vasago..yanlışsam düzelt lütfen
    kimyadan hatırladığım kadarıyla etanol/metanol tarzı bileşikleri yoğun magnetik alanda hidrojeni ayrıştırılıp daha çabuk parçalanması uçucu hale helmesi sağlanmazmıydı. yani moleküler yapısı bozulup daha baz daha krarsız bir yapı ihtiva etmezmi...
    biliyorsunki benzin, içinde her durumda kararlı kararsız hidrojen atomlarını içerir. bu yapının bozulduğu an yanlızca yanma odasımıdır.?
    sürtünme direnci ve ısı bunu bozamazmı hatta magnetik alan.?
    işte benim takıldığım konuda bu.

quote:

serkes1 yorumlarımın detayını anlatıyım

• öncelikle emreye cevap veriyim. motor silk boronu kendim kullanmadım. ancak yabancı sitelerde yaptığım araştırma sonucunda gerçekten işe yaradığını gördü ve bu bahsettiğim yabancı siteler kesinlikle bu ürünü satan şirketlerin siteleri değil bu ürünü satan ve üreten şirketlerden bağımsız araştırma şirketlerinin raporlarını ve yorumlarını okudum özellikle. zaten motor silkinde öyle çok uçuk bir ekonomi sağlamak gibi bir olayı yok. %6 civarında bir ekonomi sağladığı söyleniyor. o hepsibuara.com daki yorumlarda çok uçuk zaten.

sonra serkes senin dediğin metanol gibi bileşiklerin manyetik alanla parçalanması işlemini hiç duymadım başka birşeylerle karıştırıyor olabilirmisin? ayrıca şuda var saydığın etanol metanol gibi bileşiklerin moleküllerinde belli bir oranda kutuplaşma vardır bu tür bileşikler manyetik ortamdan etkilenebilir ama manyetik alan uygulanarak bir bileşiğin özelliklede organik bileşiklerin yapısının değiştirilmesine yönelik birşey duymadım ve raslamadım pekde mümkün olduğunu sanmıyorum. zaten şu da var siz yakıtın yapısını bozar ve o yakıtı daha kararsız hale getirirseniz o yakıtın yanma karakteristiğide değişir ve buna bağlı olarak oktanıda düşer çünkü kararsız bileşik tepkimeye daha çabuk girer bu durum dizel motorlarda sorun olmaz ancak eğer bu cihazların o anlatılan etkileri gerçekten olsa benzinli araçlarda vuruntuya sebep olması gerekir.

• quote:

zaten şu da var siz yakıtın yapısını bozar ve o yakıtı daha kararsız hale getirirseniz o yakıtın yanma karakteristiğide değişir ve buna bağlı olarak oktanıda düşer çünkü kararsız bileşik tepkimeye daha çabuk girer bu durum dizel motorlarda sorun olmaz ancak eğer bu cihazların o anlatılan etkileri gerçekten olsa benzinli araçlarda vuruntuya sebep olması gerekir.

+1
  • ARKADAŞLAR NEKADAR KOLAY OLTAYA GELİYORSUNUZ YA BÖYLEBİR TEKNOLOJ, OLSA OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ ZATEN KULLANIR VE ÜRETTİKLERİ ARABALAR PEYNİR EKMEK GİBİ SATAR BU TÜR SAFSATALARLA ÜMİT ARIYCAĞINIZA DÖKÜLÜN SOKAGA YÜRÜYÜN BAŞBAKANLIGA KIRIN DÖKÜN ORTALIĞI BAKIN ERTESİ GÜN NASIL DÜŞÜYOR AKARYAKIT FİYATLARI EKONOMİ BÖYLE YAPILIR İŞTE AKLINIZIN UCUNDA BULUNSUN
  • quote:

Orjinalden alıntı: turusan

ARKADAŞLAR NEKADAR KOLAY OLTAYA GELİYORSUNUZ YA BÖYLEBİR TEKNOLOJ, OLSA OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ ZATEN KULLANIR VE ÜRETTİKLERİ ARABALAR PEYNİR EKMEK GİBİ SATAR BU TÜR SAFSATALARLA ÜMİT ARIYCAĞINIZA DÖKÜLÜN SOKAGA YÜRÜYÜN BAŞBAKANLIGA KIRIN DÖKÜN ORTALIĞI BAKIN ERTESİ GÜN NASIL DÜŞÜYOR AKARYAKIT FİYATLARI EKONOMİ BÖYLE YAPILIR İŞTE AKLINIZIN UCUNDA BULUNSUN

üsluba dikkat edelim

teşekkürler vasago...
  • anladığım kadarıyla serkes1 in bahsettiği magnetik alan, bir nevi frekans ve bundan dolayı oluşan kararsız yapıların yani kimyasal zincirlerin kırılması. bu magnetik alan bazı yapıları kırdığı gibi düzenli bir akışıda sağlar diye düşünüyorum.
    quote:

öncelikle emreye cevap veriyim. motor silk boronu kendim kullanmadım. ancak yabancı sitelerde yaptığım araştırma sonucunda gerçekten işe yaradığını gördü ve bu bahsettiğim yabancı siteler kesinlikle bu ürünü satan şirketlerin siteleri değil bu ürünü satan ve üreten şirketlerden bağımsız araştırma şirketlerinin raporlarını ve yorumlarını okudum özellikle. zaten motor silkinde öyle çok uçuk bir ekonomi sağlamak gibi bir olayı yok. %6 civarında bir ekonomi sağladığı söyleniyor. o hepsibuara.com daki yorumlarda çok uçuk zaten.

sonra serkes senin dediğin metanol gibi bileşiklerin manyetik alanla parçalanması işlemini hiç duymadım başka birşeylerle karıştırıyor olabilirmisin? ayrıca şuda var saydığın etanol metanol gibi bileşiklerin moleküllerinde belli bir oranda kutuplaşma vardır bu tür bileşikler manyetik ortamdan etkilenebilir ama manyetik alan uygulanarak bir bileşiğin özelliklede organik bileşiklerin yapısının değiştirilmesine yönelik birşey duymadım ve raslamadım pekde mümkün olduğunu sanmıyorum. zaten şu da var siz yakıtın yapısını bozar ve o yakıtı daha kararsız hale getirirseniz o yakıtın yanma karakteristiğide değişir ve buna bağlı olarak oktanıda düşer çünkü kararsız bileşik tepkimeye daha çabuk girer bu durum dizel motorlarda sorun olmaz ancak eğer bu cihazların o anlatılan etkileri gerçekten olsa benzinli araçlarda vuruntuya sebep olması gerekir.

• evet......
    bahsettiğim yapı hidrojen-karbon zincirleri
    quote:

Orjinalden alıntı: CANuser

anladığım kadarıyla serkes1 in bahsettiği magnetik alan, bir nevi frekans ve bundan dolayı oluşan kararsız yapıların yani kimyasal zincirlerin kırılması. bu magnetik alan bazı yapıları kırdığı gibi düzenli bir akışıda sağlar diye düşünüyorum.
    quote:

öncelikle emreye cevap veriyim. motor silk boronu kendim kullanmadım. ancak yabancı sitelerde yaptığım araştırma sonucunda gerçekten işe yaradığını gördü ve bu bahsettiğim yabancı siteler kesinlikle bu ürünü satan şirketlerin siteleri değil bu ürünü satan ve üreten şirketlerden bağımsız araştırma şirketlerinin raporlarını ve yorumlarını okudum özellikle. zaten motor silkinde öyle çok uçuk bir ekonomi sağlamak gibi bir olayı yok. %6 civarında bir ekonomi sağladığı söyleniyor. o hepsibuara.com daki yorumlarda çok uçuk zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 8 Mayıs 2006; 22:19:50 >

• katılım için yürekten teşekkür ederim...

ayrıca bunu demekle soru işaretlerimi çoğalttın saol..........
    zaten bir sonraki aşamada bunu soracaktım.

quote:

ancak eğer bu cihazların o anlatılan etkileri gerçekten olsa benzinli araçlarda vuruntuya sebep olması gerekir.
  • manyetik alanın bir hidrokarbon zincirini kırabiliceğini kesinlikle düşünmüyorum. ayrıca şuan atladığımız bir ayrıntı geldi aklıma ve tüpraşın sitesinden bakarakda haklı olduğumu anladım. benzin ve mazot düz zincirli hidrokarbonlardan oluşmuyor. halka yapılı bileşikler bunlar ve halka yapılı bileşiklerin halka yapısını bozmak çok zordur. özellikle mazot için konuşuyorum çünkü mazotun içinde birkaç halkadan oluşmuş yapılar bile bulunur. o yüzden bu manyetik zımbırtıların işe yaraması mümkün değil.

bu arada manyetik alan değilde frekans şeklinde bir etkiden bahsetmişsiniz. bu şekilde yani belli bir frekansda manyetik alan uygulanarak bu tür bir işlem yapılabiliyor olsa bile her madde için bu frekans farklı olur ve benzin tek akaryakıtlar tek bir maddeden oluşmadığı için bunu tek bir mıknatısla yapamazsınız.
  • vasago,
    verdiğin bilgiler şu ana kadar benim de düşüncelerimi teşkil ediyordu....
    amacım bu konuda beyin furtınası yaratıp herkezi bilinçlendirmek bu yüzden katkıların benim için çok önemli....

peki, bu magnetik frekanslanma hidrokarbon moleküllerin düzensiz akışını düzenleme gibi bir etkide bulunabilirmi ??
    yani yanma odası için bir ön hazırlık yapabilirmi??
  • Manyetik alan tıbbi görüntüleme teknolojisinde de kullanılan bir yöntemdir. Özellikle MRI dediğimiz cihazlar bu prensip ile çalışırlar. MRI'ın yüksek manyetik ortamında hidrokarbonların içindeki hidrojen iyonlarının spin hareketleri geçici süreli olarak etkilenirler, ancak bu etkilenme sadece manyetik alan devam ettiği sürecedir ve o kadar fazla da değildir. MRI tekniğini anlatacak değilim ancak şunu söyleyebilirim ki MRI cihazlarında kullanılan manyetik alan 50 cm'den metal bir cismi kendisine yapıştıracak kadar güçlüdür. İnsan ise nerede ise tamamen hidrokarbonlardan yapılmıştır. Eğer bu yöntemde söylendiği şekilde tüm hidrokarbonlar kalıcı şekilde etkilense ve kararlı hale geçseydiler, MRI cihazına giren hiç kimsenin sağ çıkabilmesi olanaklı olmayacaktı. Hatta amorf bir yaratık hale gelmesi bile beklenebilirdi

Dolayısı ile bir mıknatıs halkasından geçirilmiş benzinin düzenli yürüyen bir ordu gibi yanma odasına girip paşa paşa tamamen yanmaları bir safsatadan ibarettir. Kimya ve fizik bilmeyen kişilere karşı atılmış bir kazıktan başka birşey olamaz da....

• saolasın serkes arkadaş.
    soruna şöyle yanıt veriyim. bu cihazların sitelerindeki animasyonlarda farkettiğiniz gibi hep şunu gösterir düzensiz yapıdaki moleküller manyetik alandan geçince askerler gibi sıraya giriyorlar. bu zaten imkansız birşey. elinize aldığınız bir bardak su size durağan halde gözükebilir ancak o bardağı içindeki her su molekülü aklınızın alamıycağı hızlarda o bardağın içinde hareket etmektedir. yani o animasyondaki gibi bir düzen tamamen ütopik birşey. benzin moleküllerini o şekilde sıraya dizmek için yapabiliceğiniz tek şey benzini dondurmak olur ancak o zaman moleküller askerler gibi sıraya dizilirler.

bu arada makif arkadaş çok güzel bir örnek vermişsin.
  • vasago bu forumda en keyif aldığım vakitler genelde mesleğimle ilgili olan konular oluyor bu yüzden sorularımı lütfen mazur gör.
    otomotiv konusundada bilirsin araştırmalar, bilgiler asla tükenmez ve bu paylaşımlar sayesinde birbirlerimize kesinlikle bir şeyeler kattığımıza inanıyorum.

bu yazılanlara yorumun ne olur (bunuda şimdi buldum....)
    http://www.ekoyak.com/

EKOYAK® bir icat değildir, bilimsel verilerden faydalanılmış, bir uygulama tasarımıdır. Dünya 50 yıldır kullanıyor, biz şüphe ile bakıyoruz

ŞU ANDA BAZI ARAÇLARDA FABRİKA ÇIKIŞINDA ORJİNALDE MEVCUT, KULLANIYORUZ FAKAT KULLANDIĞIMIZIN FARKINDA DEĞİLİZ...

Sistemin çalışma prensibini, Amerikalı uçak mühendisi Simon Ruskin 1950'li yıllarda açıklamıştır, daha sonraları geliştirilen ve değişik alanlarda faydalanılan bu bilimsel veriden yola çıkarak imal edilen EKOYAK®; yakıt içindeki hidrokarbon zincirlerini parçalayarak, para hidrojenin daha yüksek enerjili Ortho hidrojene dönüşümüne yardımcı olmaktadır. Bu dönüşümün olması için, yakıtın yeteri kadar kuvvetli bir manyetik akımdan geçmesi gerekir.

Başka bir ifade ile işin püf noktası; petrol türevi yakıtları oluşturan Hidrokarbonların (para hidrokarbon), manyetik etki ile değişen kararsız yapısından faydalanılarak, daha yanıcı daha yüksek enerji veren yeni yakıt(ortho hidrokarbon) meydana getirilmesidir. Söz konusu manyetik etki EKOYAK® tarafından yakıta uygulanmaktadır.

EKOYAK® içinde bulunan 9000 ila 12000 gauss gücünde Neodmium manyetikleri sayesinde bu görevi başarı ile yürütür. Bu işlemin tabi sonucu olarak, çok kısa süre için değişen yeni yakıtınız daha fazla enerji vereceğinden daha fazla yol gidersiniz veya ekoyaklı sistemden daha fazla ısı alacaksınız, mesele bu kadar basittir.

TAKLİTLERİNDEN SAKININIZ!....
    Piyasada, taklitleri çok fazla olup, kullanılan manyetikler ancak iğne toplama işlevi gören mıknatıslardır. Bir mıknatısın Neodmium manyetiği olup olmadığını anlamanın en basit yolu kaldırma kuvvetini ölçmekle mümkün olur. Yakıta etki edecek manyetiğin en az 6 kg yükü kaldırması gerekmektedir. Tüketicinin aldanmasını önleme adına bu zorunlu açıklamayı yaptıktan sonra bilinçli olarak seçiminizi yapacağınızdan eminiz.

EKOYAK® kullanmakla ülke ekonomisine katkıda bulunduğunuz gibi çevre kirliliğini de önlemiş olacaksınız. Unutmayın "EKOYAK® 'ın tasarruf sağlamaması mümkün değildir. "
    Petrol ürünü, sıvı veya gaz yakıtı ile çalışan her türlü motosiklet, otomobil, iş makina'ları ile jeneratör ve kalorifer kazanlarında hiç bir yan etkisi olmaksızın kullanılır.

BAKIM GEREKTİRMEZ, TAKIN VE UNUTUN... O GÖREVİNİ YILLARCA EKSİKSİZ YAPAR.

Eğer EKOYAK® 'ın 2 yıl içinde arızalanmasından şüpheniz olursa, geri verebilirsiniz.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı garanti belgesinde belirtildiği gibi yenisi ile değiştirilecektir Memnuniyetiniz AKAYLAR grubu güvencesindedir.

quote:

saolasın serkes arkadaş.
    soruna şöyle yanıt veriyim. bu cihazların sitelerindeki animasyonlarda farkettiğiniz gibi hep şunu gösterir düzensiz yapıdaki moleküller manyetik alandan geçince askerler gibi sıraya giriyorlar. bu zaten imkansız birşey. elinize aldığınız bir bardak su size durağan halde gözükebilir ancak o bardağı içindeki her su molekülü aklınızın alamıycağı hızlarda o bardağın içinde hareket etmektedir. yani o animasyondaki gibi bir düzen tamamen ütopik birşey. benzin moleküllerini o şekilde sıraya dizmek için yapabiliceğiniz tek şey benzini dondurmak olur ancak o zaman moleküller askerler gibi sıraya dizilirler.

bu arada makif arkadaş çok güzel bir örnek vermişsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.