Şimdi Ara

Yağ Araç kaçırmasını nasıl anlarız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamı aleyküm arkadaşlar ben 8-9 ay önce araç aldım 2-3 ay sonra arkadaşımın biri geri geri park ederken aracın duman attıyo dedi ( hatta rengini bile söylemişti unuttum) ben anlamam tabi n'olur dedim atıyorsa aracın yağ yakıyor dedi yapmalıyım dedim tamirciye göster hemen gittim daha içeri girerken durumu anlattım oradaki ustada söyledi aynısını yalan olmasın 3000 timi ne dedi birşeyi değişecek bende hemen arabayı aldığım adama götürdüm anlattım durumu hatta şimdi aklıma geldi araba yeniya yağını suyunu değiştirmiştin aracı aldığım kişi kim diyorsa bu işten anlamıyor aha paran burda al git bırak arabanı bütün fazla ödeyeceklerinide ben karşılayacak dedi velhasıl uzatmayım ortalama yağ değiştirdim tarihten bu zaman 8-9 ay geçti iyide km yaptım şimdi baktımda altaki 1.delikte yağ nasıl anlarız ha bu arada içindeki yağ az birazda kararmış gibi geldi ama çok az si nedersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuya çevirmen arkadaş aranıyor?

• konu başlığından belli var bişi hata bizde girdik okuduk

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Arkadaş yağı yeni değiştiği halde usta araba yağ yakıyor demiş, sonra arabayı aldığı kişiye geri götürmüş. Satın aldığı kişi de "yağ yakıyor diyen usta arabadan anlamıyor, arabayı bırak, paranı al git, tamir masraflarını da ben ödeyeceğim" demiş. Konuyu açan arkadaş ondan sonra arabayı 8-9 ay kullanmış. Yağ 1. çizgideymiş. Biraz da kararmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 2 Temmuz 2017; 1:17:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Arkadaş yağı yeni değiştiği halde usta araba yağ yakıyor demiş, sonra arabayı aldığı kişiye geri götürmüş. Satın aldığı kişi de "yağ yakıyor diyen usta arabadan anlamıyor, arabayı bırak, paranı al git, tamir masraflarını da ben ödeyeceğim" demiş. Konuyu açan arkadaş ondan sonra arabayı 8-9 ay kullanmış. Yağ 1. çizgideymiş. Biraz da kararmış.

Haaa!

Yağ koyduktan bir süre sonra zaten renk değiştirir, normaldir.

İki çizgi arası(min-max). 1lt yi ifade eder, alt çizgide ise min seviyeye gelmiştir 0.5lt kadar yağ eklemekte fayda var.

Motor bölgesinde kaçak var mı? diye el-göz ile bakma yeterli, aşırı yağ kalıntıları var ise detay baktırmak lazım.

Daha önce konulan yağ seviyesi biliniyor ve bu ilk çizgideki eksilme 0.5-1lt ise ve siyah duman ile yağ yaktığı görülüyor ise, yağ yakma ve kaçak üzerinde yoğunlaşılacak demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 2 Temmuz 2017; 1:36:57 >

• Öncelikle teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

• Birde ben siyah duman görmedim atmıyor yani ama geri vitese takıp giderken bazen çok nadir beyaz duman görüyorum oda fazla çıkmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: pan river

Birde ben siyah duman görmedim atmıyor yani ama geri vitese takıp giderken bazen çok nadir beyaz duman görüyorum oda fazla çıkmıyor

Nemli yağışlı havalarda beyaz duman değil buhar atar normaldir.

Mavi çok gelmiyorsa devam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eyvallah saolun yok gelmiyor o dumanda yağı komple değiştirdiğimiz zaman gelmişti oda 2-3 kere falan arkadaşlar gördü söyledi bende fark ettim dedim zaten birdahada olmadı bilmediğimizden heyecan yaptırdılar bana 😄

• Yağ Araç kaçırmasını nasıl anlarız

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa ben ben teşekkür ederim özetinden dolalayı ben sadece uzun yazmakla hatta yaptım.

anlamayan arkadaştanda özür dilerim kusura bakmasın zamanını çaldım ama sağolsun arkadaş özetlediği için araçaki sorunuma yardımcı oldu 👼👼

• Aracın yağ kaçırdığını gördüm ama yağın araç kaçırdığını ne gördüm ne duydum. Sabah kalktığınızda aracınız parkettiğiniz yerde yoksa ya hırsız çalmıştır ya da yağ aracı kaçırmıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vozer kullanıcısına yanıt
    Çok iyidibu Sabah sabah güldürdün beni allah iyiliğini versin 😂😂

• pan river kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Demek ki benim hanım boşuna demiyordu şu yağı bagaja koyuyorsun güzelce yağı posete koy ,poseti sıkıca bağla diye...

Ben de sanıyordum ki hani şişe devrilir bari yağ bağajı kirletmesin diye...

Meğer ki yağı tedbir amaçlı bağlamamı istiyormuş😂😂😂

• Türkçe dil öğreniriz nasıl?

• berkenarjen B kullanıcısına yanıt
    Gülmekten karnıma ağrı girdi 😂😂😂 herşey gönlünce olsun inşallah

• O değilde ben yazılanlara gözümden yaş gelircesine gülüyorum yanımdakilerde benimle birlikte neye güldüğümü bilmeden hepberaber gülüyoruz onlarada anlatamıyorum ne olduğunu gülmekten hep beraber gülüyoruz 😂😂

• pan river kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam,cümlemizin :)

• Birde YouTube da gördüm böyle birşeyi denedim tabi önce araçla 10 km mesafede yol yaptım dik yokuş çıktım sonra çalışır vaziyette uyguladım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.