Şimdi Ara

yabancı pasaport imei kayıt (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
20.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Eskiden böyle bir sorun yoktu telefoncular turist pasaportları ile e-devlet üzerinden cep telefonu kaydetmeye başlayınca BTK önlem aldı bugün BTK ve Turkcell müşteri hizmetleri ile görüşme yaptım Turkcell bayiileri kayıt yapmak zorunda gerekirse olumsuz yanıt aldığınız yerleri bize şikayet edin yada anında bizi arayın dediler bakalım bir de öyle deneyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bu BTK’nin onlemi degil, firmalarin is bilmezligi. BTK boyle bir onlem alsa yapmayanlari bize sikayet edin bizi hemen arayin demez diye dusunuyorum. Umarim cabucak hallolur, bana da haber verin olur mu

• esrademr E kullanıcısına yanıt
    Şöyle anlatayım kısa süre öncesine kadar telefoncular e-devlet’e girip Türk vatandaşı birinin üzerinden bütün işlemleri yapıp en sonunda otellerden yada turizm firmalarınan aldığı yabancı birinin pasaport bilgilerini girip yasal olmayan bir şekilde kayıt yapıyorlardı bu sebeple BTK bunun önüne geçmek için böyle bir önlem aldı artık tc ismi ile pasaport ismi farklı ise sistem kabul etmiyor.

• Anladim, aciklamaniz icin de tesekkur ederim. Kolayca kaydettirirsiniz umarim;)

• esrademr E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim olumlu bir haber olursa bilgilendiririm sizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: esrademr

Hadi ya:( Yukarida Sirp pasaportuyla kayit yaptirmis biri vardi 2017’de, o nasil yaptirmis anlayamadim.
    Aynı şekilde daha geçen ay amcamın pasaportuna da yurt dışı cihaz kaydettim. T.C vatandaşıyız, Türkiye’de ikamet ediyoruz, Sırbistan pasaportlarında isimlerimiz Türkçe yazıyor. E-Devlet üzerinden yabancı pasaport seçerek çok rahat kayıt yapabiliyoruz.

Son 120 gün içinde yurda giriş çıkış yapıp aynı pasaporta son 2 yıl içinde başka telefon kaydetmediğinize emin misiniz?

• Sánchez kullanıcısına yanıt
    Benim olayimda isimde ve soyadinda harf farki oldugu icin isim denkligi belgesi almamiz gerekiyor. O alindiktan sonra yapilabilecegini soyledi BTK. Ama yazistigimiz arkadas isim denkligi belgesi almasina ragmen kayit yaptiramadigini soyleyince ben de Vodafone Turkcell bayilerine sordum, yapilmaz dediler. Ben harci yatirmadim bu yuzden, yapilirsa yatiricam ya da baska birinden pasaport bulmam gerekecek cunku bayiler yapmiyor.

• Şuraya sorumu iliştireyim; yeğenim amerikan vatandaşı ve amerikan pasaportu ile tr geliyor, onun pasaportuna telefon kayıt edebiliyor muyum ?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.