Şimdi Ara

Ya Bu Bilgisayar Müh. Neden Hep MacBook Kullanıyor ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
3
Favori
15.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: slashssnakepit

Güzel bi açıklamaydı teşekkür ederim. Keşke alım gücümüz yüksek ve bi tık zengin olsaydıkta bi mac bi win pc alabilseydik.

Benim de alım gücüm çok yüksek değil. Mühendislik son sınıfım. Elimde Monster abra v5 laptop var. Hem windows hem ubuntu kurulu, gamer olduğum için. Bir de para biriktirip aldığım Acer var işte. Onda da Arch kurulu. Bu tarz bi setup yapabilirsin.

Bu arada Linux kurmak için laptop alacaksan ve ucuz olsun diyorsan, Lenovo ThinkPad almalısın. Thinkpad x220 uygun bir seçenek.
  • quote:

Şuan hangi linux kararını veremedim açıkcası . Ubuntu ve Mint öneriliyor. Bilgisayarı alıp hangi işletimi kuracagıma karar verecegim. Ama bi köşeye cinnamon 64ü yazdım. Teşekkürler.

Ubuntu ve mintte aynı programlar var hocam.Kesinlikle arayuz olsun alismak olsun mint cinnamon 64 biti kullanin.Birde ustte editledim mesaji bakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

boş yapma plz.

Yanlış cevap.

Gelecek sefer çalışıp gel.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peyloride kullanıcısına yanıt
    Dell Vostro 15 5568 alacagım şuan kafamda bu var.
  • slashssnakepit kullanıcısına yanıt
    Sanatla mimarlıkla uğraşman gerekmiyor ama elimden çok windows bilgisayar geldi geçti ama macbookta karar kıldım en sonunda benim en az 5 yıl idare edecek bir bilgisayar, abartısız söylüyorum. Bilmiyorum hiç denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnrvrd1996 -- 26 Şubat 2017; 17:31:3 >
  • Edite baktım ve bunları not defterine attım. Çok teşekkür ederim. Mint suan 1. sırada araştırmam için.
  • tnrvrd1996 kullanıcısına yanıt
    Hocam denemedim. Ancak benim elimde suan öyle bir casper pc var ki. Ben çok temiz pc kullanırım hemde bayagı. Şuan pc çürümeye başladı yaklasık 7 yıldır kullanıyorum ve bi 1-2 yıl daha kullanılır. Ama bu yaz dell vostro 15 5568 almayı planlıyorum.
  • bazısı mecburiyetten kullanıyor
  • Bizim üni özel okul herkese lenovo laptop dağıtıyor, lenovo kullanıyor büyük çoğunluk
  • Neden mi mac çünkü arayuz ve kullanimi daha kolay , linuxta çeşitli dagitimlar var kısmen ubuntu gibi daha kullanıcı dostu olanlarda var ama linuxta hicbisey hazir degildir arastirip bulacak kendin yapacaksin bu zorluklara hazir degilsen linux ağır gelir 2 3 gunde sıkılır birakirsin.

Neden bu cihaz? Ne bekliyorsun laptoptan? Oyun? Hız? Batarya?
    Benim nacizane tavsiyem bir yerden veya arkadaşınızdan temin edip bir kaç gün deneyimleyiniz. İş amaçlı olmasada günlük hayatınızda kullanılacak bir alet. Bu arada apple fanı filan değilim telefonum tapletim filan anroid

• cokbaska kullanıcısına yanıt
    Öyle diyosunuz da hocam. Mac yerine windows alırım o zamanda . Oyunda oynamak istiyorum bi kaç tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Time Lord

quote:

Arkadaş olarak ekliyorum sizi. Kesinlikle bana katacagınız şeyler oldugundan eminim. İyi niyetiniz için teşekkürler.

rica ederim görüşmek dileğiyle.

Hocam merhaba bu onemli bilgileri pm yolu ile atabilir misiniz ? Belki ihtiyacim olur yasantimda

i5 işlemcili,8gb ram'li ve ssd li bir pc her türlü stabiliteyi sağlıyor mac gereksiz pahalı, sanal makine kurup denersin
  • Peyloride kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı kdv indirimi ile 2800e alabilirim zamanı gelince. Oyun dersen cs go oynayacagım. Hız tabi ki arıyorum ki gayet hızlı bir pc. Batarya da önemli ve gayet iyi bir bataryası oldugunu yazmışlar. 4gb ekran kartı 8 gb ramı 1 tb hdd var. Bi ssd eklerim buna. Ben bu pcyi 6 yıla yakın kullanırım. Ekranı ideal. Tipi güzel. Dell de iyi bir pc. BU fiyata beni tatmin edecek bi pc varsa o da monster abra v7 ve dell firelord i5 var. Ama monster ve firelord agırlar.
  • tnrvrd1996 kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum hocam. Çevremde buna sahip bi kişi de tanımıyorum dşkfşskmdkfms.
  • Hide and Seek kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hocam. Bende bu yönde düşünüyorum.
    Kod yazmak için çeşitli idle'lar var pycharm gibi notepad++ gibi bunlar ram yiyen uygulumalar birde çok fazla döngüsü olan bir kodu çalıştırırsam cpu ya yüklenebiliyor o yüzden de minimum i5 işlemci gerekli bence ssd de pc hızı için
  • Hide and Seek kullanıcısına yanıt
    benim alacagım pc Dell vostro 15 5568 i7. Bakarsan dediklerinden eksik bi tek ssd var. Onu da temin edecegim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.