Şimdi Ara

Y580 32GB Msata + 750GB HDD Windows 8 Kurma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet çıkmış ama yine format atıp denemek istemiyorum :) İndirdim belki ilerde ssd de yer problemi çok sıkıntı yaratırsa format atıp tekrar denerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anestetic

quote:

Orijinalden alıntı: Kutlu9

quote:

Orijinalden alıntı: californication_
    Kardeş o Rapiddrive.exe çalışmıyor işte belki 10 defa format attım... Win8 için zaten uygun sürümü henüz yok. Win7 de de çalışmıyor.

Windows 8 uyumlu sürümü çıktı;

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page?

Software and Utilty bölümü altında Wİndows 8 Rapid start driver.

win 7 32 ve 64 bit var sadece y 580 için

Bak yine program yüklicem yer yok diye hata verdi dayanamıcam denicem arkadaşlar acil cevap şimdi win8 i ssd ye mi hdd ye mi kuracağız??

• quote:

quote:

quote:

Kardeş o Rapiddrive.exe çalışmıyor işte belki 10 defa format attım... Win8 için zaten uygun sürümü henüz yok. Win7 de de çalışmıyor.

Hayır bir daha bak bence Windows 8 yazıyor orda yavrum.

• rapiddrive kullanmadan direk ssd'ye kursak sorun oluyor mu?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Y580 32GB Msata + 750GB HDD Windows 8 Kurma

benmi yanlıs yere bakıyorum ?

birde bir sorum daha olacak win8 setup programı ındırdıkten sonra karsımıza cıkan 3 secenek var
    win 8 şimdi kur
    usb ye yukle
    daha sonra masaustunden yukle
    diye bunlardan win8 i sımdı kuru sectiğimde %100 olduktan sonra yeniden baslattı pc yı ve hata verdı ne yapmam gerekıyor acaba?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

birde bir sorum daha olacak win8 setup programı ındırdıkten sonra karsımıza cıkan 3 secenek var
    win 8 şimdi kur
    usb ye yukle
    diye bunlardan win8 i sımdı kuru sectiğimde %100 olduktan sonra yeniden baslattı pc yı ve hata verdı ne yapmam gerekıyor acaba?

Birdaha arat bende çıkıyor şimdi SS koyamam, ayrıca SSDli model varsa öyle kurmazsın Windows 8'i önce rapiddrivetool.exe ile ayırıcan msata ile hdd yi sonra usb ye veya cd ye attığın windowsu bilgisayara takıcan restart atıcan, biosdan usb veya odd yi seçicen ssd'ye format atıcan ve oraya kurucan.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

win 8 şimdi kur
    usb ye yukle

Birdaha arat bende çıkıyor şimdi SS koyamam, ayrıca SSDli model varsa öyle kurmazsın Windows 8'i önce rapiddrivetool.exe ile ayırıcan msata ile hdd yi sonra usb ye veya cd ye attığın windowsu bilgisayara takıcan restart atıcan, biosdan usb veya odd yi seçicen ssd'ye format atıcan ve oraya kurucan.

Ben ekliyeyim ss yi driver eklenmiş fakat nasıl kullanılacağını bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanMaths -- 17 Kasım 2012; 14:27:46 >

• ArkadAşlar rica etsem ssd ve hdd yi ayıran biriniz msata ssd nin hizini crystal disk mark gibi bi programla ölçüp koyabilir mi? Ssd siz ve hd olanı alıp 150tl ye 64gb msata alıp
    takmayi düşünüyorum nasıl olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ha bir de 64gb msata yı 150 ye alıp takmak mı iyi olur.
    130tl ye ocz agilty 3 ün 60gb ini alıp dvd sürücünün yerine 35tl lik aparat la takıp. 35tl ye de içinden çıkan dvd sürücüyü taşınabilir harici dvd ye çeviren aparat mi almaliyim ? msata nın hızı düşükse hiç yanasmamayi düşünüyorum. Ocz nin hızı 500okuma 500 yazma diyo vatanda ama detaylı arastirmadim.. Almayı düşündüğüm msata kingston un 175 yazma 255
    de okuma mı neydi. Düşük mu değil mi ıçinde takılı olaninkiyle karsilastirarak kara verecegim. Sizden bilgi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
    İops da 11000 okuma , 5000 yazma idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1010 -- 18 Kasım 2012; 18:39:40 >
  • Windows 8 yada 7 ssd üzerine kurulması yüksek performans sağladığı bir gerçek ama hibrit disklerde henüz bu ssd alanı küçük.. windows 8 işletim kurulu gelen hibrit diskli cihazlarda işletim hdd üzerinde ve ssd üzerinde ve gpt formatında. ama biz ssd bölümünde olanı göremiyoruz windows 8 server cihazlar gibi raid yapabiliyor. aynı bilgileri iki diskte taşıyor - veri güvenliğini sağlıyor - ekstra okuma hızı sağlıyor(ssd de daha yüksek performans)

uefi bios üzerinde bulunan windows 8 patlatanlara diyecek lafım yok :D müsterim istedi sildim geçtim :D
    uefi bios modunda kurulum için boot yapılamıyor. normal bios a geçince kurulum yapılabiliyor(ultrabook)
    tabi windows 8 i geri kurmadım hdd ye kuran arkadaşlardan şunu yapmalarını istiyorum çözüm olacak mı diye denetim masasında Depolama Alanları Depolama havuzu oluştur bölümünden ssd yi eklesinler performans ta bi değişme olacak mı (not: bu işlemi yaptığınızda ssd disk yönetiminde görünmeyecektir. diski isterseniz eski haline getirebiliyorsunuz korkmanıza gerek yok :) )

windows 8 mi windows 7 mi diyenlere windows 8 derim performans gerçekten 7 ye göre çok iyi.. basit tek çekirdekli pc de win7 2 dk açılıyorken win8 30sn de açılıyor 7 ye göre ram çok yemekte ama performansı gayet güzel sadece alışmışın dışında :) bazı yazılımlar ile de sıkıntı var şu an foxpro ile çalışan bi yazılımda uyumsuzluk var :) geçen hafta günlleme aldım bu gün de toplamda 500mb güncellme var en iyi performans ve uyumluluk için sp1'in çıkmasını bekleyeceğiz.. :)

ve önemli not win 8 de önemli uygulamalarınızı özelliklerinden uyumluluk sekmesinde yönetici olarak çalıştır komutunu atayın uac kapatsanız dahi win7 gibi yönetici olarak çalışmıyor. :)

MuTuN

• Windows 8 i kurmayı denedim olmadı. Recovery dvd sinden nasıl geri alabilirim. Taktigimda ilk dvd yi hata veriyor. Key istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: .GoGoRa.

Windows 8 i kurmayı denedim olmadı. Recovery dvd sinden nasıl geri alabilirim. Taktigimda ilk dvd yi hata veriyor. Key istiyor.

Çakma win8 kurmak istersen bütün bölümleri silmen gerekli GPT disklere kuruluma izin vermiyor ama orijinali Gpt üzerinde :(
    recovery konusuda sıkıntılı asus ultrabook da recoveryde geri yükleme yaparken hata veriyor hatta biraz uğraştan sonra makine iptal oldu hiç açılmıyor....
  • arkadaşlar bi sorunum daha var yaaw :D öncelikle (bnm y580 1tb+32gb ssd li model) az once dvd ile win 8 yükleyecektim iyi basladı fakat yüklemeden once butun bolumleri sildim hata ettim sanırım :S :) tek bi bolum kaldı 950 gb lik bi bolum kaldı ben sanıyordum ki sildikten snra 950 gb hdd ve 32 gb lik ssd kalır ve ben sistemi ssd'ye kurarım diyordum fakat oyle olmadı slince sadece 950 gb lık bi bolum kaldı ve sistemi kurmak icin orayı sectıgımde altta su uyarıyı verıyor "yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık, daha fazla bilgi için kurulum günlüğü dosyalarına bakın"...... anlayacagınız kuramadım ve kurulumdan cıktım tkrar win 7 devam ediyorum su an fakat bilgisayarım'a girdigimde baktım ki 932 gb lik c sürücüsü duruyor fakat , 30 gb lik d sürücüsü gitmiş nolcak şimdi nası geri getircem :S :)
  • GPT disklere kurulum yapılabilir ancak, boot işlemini UEFI olarak yaptırmanız lazım. Bunun içinde ya dvd ye kaydedeceksiniz yada usb yi fat32 formatlayıo UEFI bootu flash diskte oluşturacaksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretaslan

GPT disklere kurulum yapılabilir ancak, boot işlemini UEFI olarak yaptırmanız lazım. Bunun içinde ya dvd ye kaydedeceksiniz yada usb yi fat32 formatlayıo UEFI bootu flash diskte oluşturacaksınız

Gpt disk normal olarak 8e izin vermedi 7de izin vermiyo zaten onu geçtim
    asus notebook ta denedik flash a atılı onun haricinde diskin içinde de recovery duruyor ama kurulumu hata verdi diyerek yarım bırakıyor yada yapmış gösterip aynı noktaya geliyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxon09

quote:

GPT disklere kurulum yapılabilir ancak, boot işlemini UEFI olarak yaptırmanız lazım. Bunun içinde ya dvd ye kaydedeceksiniz yada usb yi fat32 formatlayıo UEFI bootu flash diskte oluşturacaksınız

asus notebook ta denedik flash a atılı onun haricinde diskin içinde de recovery duruyor ama kurulumu hata verdi diyerek yarım bırakıyor yada yapmış gösterip aynı noktaya geliyo

Arkadaşım benide çok uğraştırmıştı bu gpt disk. UEFI botlu bir DVD veya flash ında Windows varsa ve açılışta uefi DVD boot veya uefi flash boot seçeneği aktif oluyor. Daha sonra sorunsuzca yükleme yapabilirsin. Zira şuan gpt diske kurduğum sistemle çalışıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maxon09

quote:

Arkadaşım benide çok uğraştırmıştı bu gpt disk. UEFI botlu bir DVD veya flash ında Windows varsa ve açılışta uefi DVD boot veya uefi flash boot seçeneği aktif oluyor. Daha sonra sorunsuzca yükleme yapabilirsin. Zira şuan gpt diske kurduğum sistemle çalışıyorum.

usb üzerinden boot a gidiyor kurulum tamamlayamıyor problem orada fabrika cihazı komple değiştiriyor şu an :D

UEFI sistem desteği olmayan anakartta ne yapacazda gpt kuracaz :) bölüm oluşturmuyor :)

• Değişim yapacaklarsa iyi. Umarım sorunsuzca değiştirirler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.