F

Çavuş
17 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Tableti sıfırlamam gerekiyor ancak kurtarma konsoluna giriş yapamadım. Arkasındaki reset düğmesine basıyorum, 30 sn üzeri bekliyorum, power tuşunu da denedim ama giremedim. Ses açma kapatma tuşu yok. Bilen bi arkadaş varsa yardımm
Normal fiyatı 120 TL civarı. ses düzeyi ve kalitesi logitech e yakışır. Düşünenler kaçırmasın.


link
Lenovo G780 notebook aldım. Üzerinde Windows 8 yüklü geldi. Almaz olaydım.
Üzerindeki "Onekey recover 8.0" versiyonlu kurtarma programı mevcut ve fabrika ayarlarlarını DVD ye yedek almanıza izin vermiyor bu sürüm. Öncekilerde böyle bir sorun yoktu. Ayrıca Windows 8.0 keyi biosa gömülü ve başka bir sürümü yüklemek için uğraştırıyor. Orjinal Win8 Pro elinizde olsada bios daki key ile sürüm uyuşmadığından yüklemeye izin vermiyor. SSD takmak isteseniz başınıza bela alırsınız çünkü elinizde ne key var ne recovery dvd.

Lenovo müşteri hizmetlerini aradım. Recovery dvd si veremeyiz. SSD takamazsınız, takarsanız donanımda oynadığınızdan yükleme yapamazsınız. Ancak arıza olunca biz hdd deişimi yapar ve yükleriz. vs vs gibi saçmalıklar. Diğer firmalar recovery dvd'si oluşturma imkanı veriyor. Özetle lisanslı Win8 olsada kullanamayıp sorun yaşıyorsunuz. Destek hizmet yok, servis ücreti yansıtmak için her türlü zorluk var. Microsoftla görüştüm satınlaldığınız firmayla görüşün dediler. Piyasadaki sürümlerin hepsini denedim, biostan 3. parti yazılımlarla win8 keyi de aldım. Ama Nafile. kullanılan keyle çalışabilen sürüm yok. Lenovoda da destek yok. Satınalmadan önce 2 kere düşünün.

Bu şartlarda satılan "Windows 8 li Lenovo" Alanları uyarın. Benzer sorunlu arkadaşlar varsa buradan iletişim kuralım, çözümlerimizi paylaşalım. Zira servisten bu konuda hizmet yok.
Müşteri temsilcisinin ısrarı ve eksik bilgilendirmeleri mağduru olarak ferdi kaza sigortası yaptırdım. Israrla poliçenin tam metnini yazılı olarak istedim. Sitelerindeki metinleri örnek gösterip farklı bir şey yok dediler ve bana gelen ve ısrarla gizlenen poliçeden örnekler.

Aşağıdakileri kapsamıyor :)
* Suda boğulmalar, sigortanın şumulüne giren bir kaza neticesinde vuku bulmadığı takdirde sigortadan hariçtir.
* Motosiklet ve takma motorlu bisiklet kullanmak ve bunlara binmek,
* Basketbol ve futbol,
* Deprem, sel, yanardağ püskürmesi ve yer kayması.

Daha birçok sınırlayıcı madde var belirtmediğim. İşin özeti ferdi kaza sigortası yaptıracaklar iki kez düşünsün. poliçe örneklerini ısırarla isteyin. İncelemek isteyene benimkini gönderebilirim. Herkese sağlıklı günler dilerim.
Hakkında
Konum: Muğla, Ortaca
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 43
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 106
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 70.601 (Bu ay: 80)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.