Şimdi Ara

Y.K.Bankası - Esnek hesap - Yardımınız Lazım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
14.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar zamanın birinde yapı kredi bankasından ihtiyac kredisi çekmiştim abim için.Abimin ödemelerinde sıkıntı olmuştu bi ara.Yapı kredi bana sormadan esnek hesapmıdır nedir o hesaptan para cekip kredi taksitini yatırmış ve benim bundan haberim dahi yok.

şimdi bu esnek hesap borcum için aradılar beni ama illede krediyi çektiğiniz şubeden yatırabilirsiniz dedi telefondaki hatun..Bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı ?
    Yani herhangi bir yapı kredi şubesinden tc kimlik numaramla felan yatıramammı?

Varmı aramızda böyle bir durum yaşayan,tecrübesi olan ? gözünüzü seviyim bi yardım edin.

• Yok mu bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar
  • valla hocam bende ev kredimi yapıkrediden çektim, kredi günümü bir gün geç hatırladığım için geç yatırmışım ertesi günde gidip diğer ayın kredisini yatırmışım, bu ayınkini dün esnek hesaptan çekmiş meğerse tabi bende bunu bilmiyorum, nerden bilim esnek hesapmı ne. neyse ben her ay kredi taksidi diye gidip yatırdım meğer esnek hesap hep açıktaymış, 4 ay sonra 200 lira kadar faiz binmiş, arayıp söyledi kararktersizler o güne kadarda kimse aramadı aşşalık pislikler...

edit : ayrıca ben yatırıyordum valla herhangi bir şubeden hesabıma. esnekede diğer kredi hesabına da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr.kh -- 8 Mayıs 2013; 13:51:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

valla hocam bende ev kredimi yapıkrediden çektim, kredi günümü bir gün geç hatırladığım için geç yatırmışım ertesi günde gidip diğer ayın kredisini yatırmışım, bu ayınkini dün esnek hesaptan çekmiş meğerse tabi bende bunu bilmiyorum, nerden bilim esnek hesapmı ne. neyse ben her ay kredi taksidi diye gidip yatırdım meğer esnek hesap hep açıktaymış, 4 ay sonra 200 lira kadar faiz binmiş, arayıp söyledi kararktersizler o güne kadarda kimse aramadı aşşalık pislikler...

edit : ayrıca ben yatırıyordum valla herhangi bir şubeden hesabıma. esnekede diğer kredi hesabına da

şimdi ustad ben bu kredi'yi abim için çektim,o kullandı parayı ödemeleride o yapıyor.O yüzden şimdi bugün parayı yatırttırıcam ama telefonda konustugum y.kredi elemanı hangi şubeden aldıysanız oradan yatırmanız lazım felan dedi,canım sıkıldı buna.

peki acaba sadece tc numaramla felan yatırabilirmi abim parayı ? yada bana bi kaç gün önce mesaj geldi yapı krediden, bilmem kac numaralı hesabınızın ödemesi geçikmiştir felan diye..mesajda belirttikleri hesap numarasına yatırtsam parayı olur mu acaba...

ulan arkadaş ne lanet bi olay şu banka işleri , birdaha bulaşırsam sevsinler beni.. nefret ettim ya.

• esnek hesap zaten vadesiz hesaba tanımlı ek bir hesap oluyor yani sizin kullandığınız kredinin bağlı bulunduğu ana hesaba tanımlı hesap oluyor, diğer bütün bankalarda bu şekilde yapıkredide de öyle olması gerekiyor sen hesaba normal para yatırır gibi para yatırdıgında esnek hesap borcunu zaten otomatik olarak tahsil etmesi lazım
  • En iyisi İnternet bankacılığından olayı çözümlemek bence biraz daha zahmetlice ama gidip internet bankacılığı aktif ettirin ne olmuş bitmiş ilk önce öğrenin ha bu arada size hesapta tanımlanmışlardır eğer hesaba para girerse hesap işletim ücretide alabilirler :( her türlü çakallığı özenle yaparlar.
  • Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için,cok sagolun..Aynen öyle valla her türlü cakallığı resmi yollarla yapıyorlar,bunların eline düşmeyeceksin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kill-For-You

quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

valla hocam bende ev kredimi yapıkrediden çektim, kredi günümü bir gün geç hatırladığım için geç yatırmışım ertesi günde gidip diğer ayın kredisini yatırmışım, bu ayınkini dün esnek hesaptan çekmiş meğerse tabi bende bunu bilmiyorum, nerden bilim esnek hesapmı ne. neyse ben her ay kredi taksidi diye gidip yatırdım meğer esnek hesap hep açıktaymış, 4 ay sonra 200 lira kadar faiz binmiş, arayıp söyledi kararktersizler o güne kadarda kimse aramadı aşşalık pislikler...

şimdi ustad ben bu kredi'yi abim için çektim,o kullandı parayı ödemeleride o yapıyor.O yüzden şimdi bugün parayı yatırttırıcam ama telefonda konustugum y.kredi elemanı hangi şubeden aldıysanız oradan yatırmanız lazım felan dedi,canım sıkıldı buna.

peki acaba sadece tc numaramla felan yatırabilirmi abim parayı ? yada bana bi kaç gün önce mesaj geldi yapı krediden, bilmem kac numaralı hesabınızın ödemesi geçikmiştir felan diye..mesajda belirttikleri hesap numarasına yatırtsam parayı olur mu acaba...

ulan arkadaş ne lanet bi olay şu banka işleri , birdaha bulaşırsam sevsinler beni.. nefret ettim ya.

ardahandan çektim geldim, nolcak oradan mı yatırcam, saçmalık olur, o yüzden abin tc ni yada adını soyadını vererek esnek hesabında eksideymiş onu kapatıcam desin, olsun bitsin.

• Aynen haklısın Eyvallah saolasın Ustadım..
  • merhaba ustam benimde aynı dert başıma gelmişti zor bela güç bela kapadım hesabımı çok şükür ancak kredimi halen ödemeye atmden yatırarak devam ediyorum müşteri numaranı biliyorsan kartsız olarak atmden yatırabilirsin hesabına paranıda , özellikle kredinin taksitlerinide...
  • YKB'den kredi çektim. Her ayda bir hesap işletim ücretim ücreti ödememek için ne yapmalıyım? ATM'den ödemek istemiyorum. Sadece EFT ile doğrudan kredi hesabına vadesiz hesabı es geçerek ödeme yapabilir miyim?
  • bankaya gıdıp esnek hesabı kapatamazmıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

bankaya gıdıp esnek hesabı kapatamazmıyım ?

Esnek hesabi telefondan kapatabilirsiniz. Esnek hesap dedikleri kredili mevduat hesabi. Her bankanin yaptigi sey, ykb ye ozel degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar yapı kredi esnek hesap açtıracağım ancak avantajları dezavantajları nelerdir bilmiyorum. Şuan aktif olarak kullanan birileri varsa yeşillendirebilir mi? Özellikle faturalarım ile maaşımın tarihi tutmadığı için yapı kredi esnek hesap mantıklı geldi. Faiz oranları da oldukça uygunmuş aslında %2,02 olarak belirlemişler. Siz ne düşünüyorsunuz? Tavsiye eder misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.