Şimdi Ara

xXX FUJIFILM ' X ' İnceleme ve Paylaşım XXx (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.361
Cevap
100
Favori
441.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler, sırf bu yüzden Fujifilm Shop'ta satılan Walimex geçişli nd filtre düşünüyordum. Düşük ayarlarda kompozisyonu yapıp daha sonra nd stop derecesini arttıracaktım.
    Ama imaj kalitesinden emin değildim geçişli nd filtrelerin. Şimdi doğrudan kaliteli bir 10 stop nd alabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müşteri memnuniyeti konusunda farklı olduğunu sandığım Fujifilm Türkiye'nin o kadar da olmadığını bugün öğrendim. Tam 1 ay önce karlı bir günün akşamında trafikten kaçarken kendimi Bağcılar mağazanın önünde bulmuş ve almayı düşünüp te kararsız kaldığım X-T10 + XF 18-55 seti çeşitli aksesuarlar ile birlikte yaklaşık 3000 TL vererek almıştım. Uzun uzun da sohbet edip Fuji nin satış stratejisi üzerine konusmustuk . Ayni magazadan daha once de X-A1 makinamı ve XF 27mm lensimi aldım ve memnuniyetle kullanıyorum.

Aldiklarimin arasında bir de Tritek Myra kanvas çanta vardı. Çanta ve makinayi bir tek gün kar fotoğrafı çekmek için dışarı çıkardım. Genelde evde ve arabada duruyordu. Dışarı çıkardıktan bir kaç gün sonra çantanın üst bölümünde yaygin su lekesi olustugunu, daha da önemlisi derisinin kumaşı belirgin olarak boyadigini farkettim. Bugün yolum düştü ve mağazaya götürdüm. İlk dakika içerisinde kullanıcı hatası teşhisi konuldu... Uzun uzun yazmaya gerek yok, kardaki asit, arabadaki nem vs derken çantayı kendilerine hediye edip çıktım. Geri iade, değişim talep etmemiştim. Yalnızca üretici firmaya gönderelim teklifinde bulundum.
    Yağmur-kar yagmayan, nemsiz bir şehirde yasamiyorsaniz söz konusu çantayı almayın derim. Fuji makinalarimi severek kullanmaya devam edeceğim ama verdikleri 3 yıl garanti konusunda artık şüpheliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordarren -- 30 Ocak 2016; 16:23:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar herkese selamlar,
    Yaklaşık 2 ay önce Fujifilm x m1 alarak aranıza katıldım. Yanında 16-55mm lens geldi. Makinemden şu ana kadar memnunum. Yalnız sormak istediğim bir şey var. Fujifilm'in kendi lensleri çok pahalı olduğu için ben de lens dönüştürücü ve farklı bir lens almak istiyorum.Dönüştürücüyü nereden satın alabilirim ve fiyat-performans olarak hangi markanın lenslerini tavsiye edersiniz acaba?
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLUESTREAM -- 30 Ocak 2016; 21:51:29 >
  • Manuel olarak ben Hexanon AR'ları tavsiye ederim. Hem güzel fiyatlara alınabiliyor hem de oldukça iyi sonuçlar çıkıyor.
  • Epeydir fotoğrafa çıkmıyordum, dün akşama doğru bi dolaşayım dedim :)

Fujifilm XT-1 - 18-55

1
    xXX FUJIFILM  " X " İnceleme ve Paylaşım XXx

2

3

4

5

6

7

8
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: ValarMorghulis

Manuel olarak ben Hexanon AR'ları tavsiye ederim. Hem güzel fiyatlara alınabiliyor hem de oldukça iyi sonuçlar çıkıyor.

Dostum cevabın için teşekkürler. Manuelden kastın,manuel focus yapması mı? Bir de bu lensleri dönüştürücüsü ile Türkiye'de satan bir site var mı?
    Ben 18-135mm bir lens almayı düşünüyorum.
  • PHI kullanıcısına yanıt
    Çok güzel kareler yakalamışsınız. Tebrikler.
  • Evet hocam manual focus. Fuji'nin sitesinde var yine adaptörler canon, nikon vb lensleri X mountta kullanmak için. 18-135 demişsiniz, hangi 18-135 mesela. O da önemli. (Gövde de IS sistemi de yok bunu da göz önüne almakta fayda var.) Tak gez için tercihiniz o sanırım?

PHI: Mis gibiler :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 31 Ocak 2016; 17:19:21 >
    Usta mustaa deyip kızdırıyorsun beni. Var mı farkımız? Sen çıkmıyyorsun da ondan güzel geliyordu benimkiler. Son fotoğraf şahane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ValarMorghulis

Evet hocam manual focus. Fuji'nin sitesinde var yine adaptörler canon, nikon vb lensleri X mountta kullanmak için. 18-135 demişsiniz, hangi 18-135 mesela. O da önemli. (Gövde de IS sistemi de yok bunu da göz önüne almakta fayda var.) Tak gez için tercihiniz o sanırım?

PHI: Mis gibiler :D

Bu konuda biraz acemiyim. O yüzden sorularım saçma veya eksik olursa kusura bakma.
    Manuel focus olmazsa daha mutlu olurum aslında. Şimdi diyelim ki şu adaptörü satın alırsam,canonun eos serisi mevcut tüm lenslerini xm1'de kullanabilecek miyim? :
    https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/kw-adaptor_canon_ef_-_fx_(lma-eos_fx)

Ya da aynı şekilde nikon F dönüştürücüyü satın aldığımda nikonun F serisi tüm lenslerini makinemle birlikte kullanabilecek miyim?

İstediğim odaklıktaki lens bu :
    https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/xf18-135mm_f3,5-5,6_r_lm_ois_wr

Özellikle doğa çekimlerinde uzaktaki nesneleri de çekebileceğim bir zoom lens almak istiyorum. Ama sürekli de lens değiştirmemek için 18mm geniş açıdan başlaması benim istediğim şey. Zaten 16-50mm kit lensim mevcut. Tavsiyeleriniz ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler.

• Direk Fuji'de çalışan arkadaşlar zaten görünce ekstra cevap verir muhtemelen de, Fuji'dekiler en son hatırladığım kadarıyla AF'li olanlardan değildi. Durum öyle olunca $10-$15'a ebay'den getirtmek daha mantıklı. Fuji aksesuarları genelde abartı fiyatlardadır :) Bir de var mı bilmiyorum AF özellikte X mount için adaptörler. Ama genel çerçevede o adaptörlerin 300-400'den başladığını biliyorum. Ben Oly'nin bir iki lensini, 2 tane Hexanon AR (biri 50mm, biri de 57mm 1.4) bir tane de şu an hatırlayamadım da 100mm denemiştim. 57mm'yi haftalarca makinadan çıkardığımı hatırlamıyorum mesela. Bir de bu kadar geniş aralıkta belli bir fiyat segmenti altında bir de araya adaptörle istediğinizi alabilecek misiniz? Haddim olmayarak bence lens değiştirmeyi göze alın 16-55 in yanına 50-230 alın mesela. Outletten ya da ikinci el. Çok daha güzel sonuçlar alırsınız. Dediğim gibi tabi burada benden çok daha yetkin arkadaşlar vardır daha net cevap verebilirler. Benim görüşer kullandığım adaptör ve lenslerle sınırlı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 31 Ocak 2016; 20:41:44 >

• beyler sıfırdan farkını bulana beleş XF55200, Mayıs 2018 Garanti bitişli, kutu ıvır zıvır herşey tam...1200TL...
    sahibinden ilan no: 268823120 (GET) üc bes saate yayınlanır.

• @AhmetSelçuk @ValarMorghulis

Teşekkürler :)

@Nevi şahsına münhasır
    Ben seviyorum senin fotoğrafları, bayılıyorum hatta. Tam ulaşmak istediğim tarz
    Eline sağlık çok güzel kareler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 31 Ocak 2016; 21:31:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Eline sağlık çok güzel kareler .

Teşekkürler Yazılımcı
    Güzel fotoğraflar Fatih Hocam...
  • Pelikanlar bizimle içiçe yaşayınca 35mm ile pelikan çekebiliyoruz.
    X-T10 ve 35mm F:1.4

DSCF3688 by mmutlutr, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

Güzel fotoğraflar Fatih Hocam...

Teşekkürler Hakan hocam :)
  • Cevabınız için tekrar teşekkür ederim. Sizin kullandığınız adaptör AF mi ve nereden aldınız acaba? Ebaydan güvenli bir şekilde sipariş edebilir miyim? Dün biraz adaptörsüz lens fiyatlarına baktım kampanya falan var mı diye ve şu linkte 780 TL'ye 50-230 mm lens satılıyor,buna ne dersiniz?http://www.arasfoto.com/FUJIFILM-XF-50-230-F45-67-FUJINON-LENS,PR-1351.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

Cevabınız için tekrar teşekkür ederim. Sizin kullandığınız adaptör AF mi ve nereden aldınız acaba? Ebaydan güvenli bir şekilde sipariş edebilir miyim? Dün biraz adaptörsüz lens fiyatlarına baktım kampanya falan var mı diye ve şu linkte 780 TL'ye 50-230 mm lens satılıyor,buna ne dersiniz?http://www.arasfoto.com/FUJIFILM-XF-50-230-F45-67-FUJINON-LENS,PR-1351.html

Bence fujinin gayet kaliteli optiği çerçevesinde 4.5'dan başlasa da fiyatı dikkate alırsak bence alınır. Hem benzer rakama araya adaptör de takıp başka markalardan lens alıp kullanmaktan çok daha mantıklı olacaktır hem de daha iyi sonuçlar alırsınız. Mete hoca kullanmıştı hatta. O size daha detaylı bilgi verir. (55-200'de kullanmıştı yanlış hatırlamıyorsam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 1 Şubat 2016; 22:44:29 >

• 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.