Şimdi Ara

Xperia Z4 sızıntıları hız kesmiyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
2.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Üst ve alt taraftaki boşluklar nedir öyle. İnşallah faketir.
    Xperia Z4 sızıntıları hız kesmiyor

Ne olacaktı? O boşluklar olmayınc yatayda nasıl kullanacaksın telefonu? Sadece görsellik yüzünden telefon mu alınır? Ya kullanışlılığı ne olacak? Ben bütün Z serilerinden memnunum, umarım inceltme gibi saçmalığa girişmezler.

• quote:

Orijinalden alıntı: assault79

Bence sony telefon çıkarmasın artık, zaten tuturamadı bu z4 ü gitti.

Neden çıkarmasın? Ne alaka? Bence sen Sony alma bundan sonra. Telefon mu kalmadı dışarıda, mecbur musun Sony almaya?
  • O senin görüşün. Şu an note 3 kullanıyorum. Kasanın en altında 1-2 mm boşluk olmadan direk kapasitif tuşlar başlıyor ve gayet rahat kullanabiliyorum. Üst tarafta ise eğer Sony Z serisindekinin yarısı kadar boşluk var. Ohoo Note 3'ten örnek veriyorum bende forumun yarısı LG G2 kullanıyor. Henüz çerçevelerin ekrana dar oluşu sebebi ile kullanımında rahatsızlık duyan görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karabatak34

note 5 iphone 6s filan çıkınca z4 anca türkiyeye girş yapar gene bi cacık olmaz bu sony den.

Adamlar 6 ayda bir telefon yenilediğinden denmeyen kalmamıştı, şimdi senelik döngüye girdiler yine şikayet. İnsanları memnun etmek zor gerçekten.
  • quote:

O senin görüşün. Şu an note 3 kullanıyorum. Kasanın en altında 1-2 mm boşluk olmadan direk kapasitif tuşlar başlıyor ve gayet rahat kullanabiliyorum. Üst tarafta ise eğer Sony Z serisindekinin yarısı kadar boşluk var. Ohoo Note 3'ten örnek veriyorum bende forumun yarısı LG G2 kullanıyor. Henüz çerçevelerin ekrana dar oluşu sebebi ile kullanımında rahatsızlık duyan görmedim.

Ben duyuyorum mesela. Xperia Z3 kullanıcısıyım. Elim büyük ve telefonu tuttuğumda bazen o köşelerden temas sorunu yaşıyorum. Neden? Şu an bile ince de ondan. Ha ne güzel sen Samsung kullanıyorsun, 1-2mm boşluk olmasın diyorsun, sen o zaman Sony'yi dert etme, Samsung'la devam et. Ama Sony'sinden memnun olan benim gibi binler var. Niye Sony Samsung'laşsın ki? Ya da LG'leşsin? Tek doğru değil yazdığın, onu anlatmaya çalışıyorum sadece.

• Telefon cok guzel gorunuyor.

Zaten Sony en guzel dizayna sahip ardindan da HTC. Ustune birde yag gibi akan ara yuz. Mobil azarda Sony yerini saglamlastirmaya devam ediyor.
  • Köşeler daha düzgün olabilirdi. Z deki gibi düz olsa daha hoş olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarim kotu

• quote:

Orijinalden alıntı: TrMhMt

Telefon cok guzel gorunuyor.

Zaten Sony en guzel dizayna sahip ardindan da HTC. Ustune birde yag gibi akan ara yuz. Mobil azarda Sony yerini saglamlastirmaya devam ediyor.

Benim için en güzel dizayn bence HTC One' da. Malzeme kalitesi ile çok ön planda. Kamerası kötüydü, onu da düzelttiler. Ama işte su geçirmez olması Sony'yi tek yapıyor benim gözümde.

Xperia Z3'üm olmasaydı, HTC One M9 alırdım android telefon olarak. Ya da IOS' a geçer Iphone 6 Plus alırdım. Ben Korelilerin yani LG ve Samsung'un telefonlarını beğenmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElPoderoso

quote:

O senin görüşün. Şu an note 3 kullanıyorum. Kasanın en altında 1-2 mm boşluk olmadan direk kapasitif tuşlar başlıyor ve gayet rahat kullanabiliyorum. Üst tarafta ise eğer Sony Z serisindekinin yarısı kadar boşluk var. Ohoo Note 3'ten örnek veriyorum bende forumun yarısı LG G2 kullanıyor. Henüz çerçevelerin ekrana dar oluşu sebebi ile kullanımında rahatsızlık duyan görmedim.

Ben duyuyorum mesela. Xperia Z3 kullanıcısıyım. Elim büyük ve telefonu tuttuğumda bazen o köşelerden temas sorunu yaşıyorum. Neden? Şu an bile ince de ondan. Ha ne güzel sen Samsung kullanıyorsun, 1-2mm boşluk olmasın diyorsun, sen o zaman Sony'yi dert etme, Samsung'la devam et. Ama Sony'sinden memnun olan benim gibi binler var. Niye Sony Samsung'laşsın ki? Ya da LG'leşsin? Tek doğru değil yazdığın, onu anlatmaya çalışıyorum sadece.

Olabilir dostum. Ben bu yönde geri dönüş yollarım Sony'ye. Sende yok kardeşim ben memnunum diye geri dönüş yollarsın. Sorun yok.

• ElPoderoso kullanıcısına yanıt
    HTC M9 ile gercekten guzel is cikarmis. Alinasi telefon dogrusu. Bende Z Ultra kullaniyorum ve halen cok memnunum. Samsung'un dizaynini hic begenmiyorum ama LG guzel telefonlar dizayn ediyor ama kalite algisi iyi degil. Cerceve plastik malesef o nedenle kaybediyor benim neznimde. IOS ile hic isim olmaz. Benim istedigim turde urunleri yok malesef.
  • Alt kısımdaki boşluk daraltılmış. Üsteki boşluk aynı.
    Bence de Google tuşlarının ekranda olması -ben böyle düşünüyorum- kullanım açısından daha iyi. Nedeni ise; ben samsung kullandığım dönemde ekranın altındaki kapasitif tuşlara sürekli basıyordum. Oyun oynarken veya video izlerken yanlışlıkla elim temas ediyordu, ya oyundan, ya da videodan çıkıyordum.

Samsung S6 Edge nin tasarımını beğendim ama s6 resmen iphone çakması olmuş. Alt tarafa tamamen aynı - edge'de de aynı ama ekranı hafif bükmeleri özgünlük katmış- Ben s3'ü beğenmiştim, ama s6 edge'ye kadar beğendiğim bir tasarımı olmadı samsung'un.
    Sony'nin ise xperia arc, xperia s ve özellikle de z -z1 hariç- serilerini beğenirim.

Çerçeveye takılan sharp aquos crystal alsın.

Bir çoğunuz eleştiriden ziyade fanatikçe saldırıyorsunuz. Bunu hem Sony'yi destekleyen hem de -özellikle- Apple ve Samsung'u destekleyenler yapıyor. HTC, LG ve Microsoft tayfası da yapıyor ama Apple ve Samsung fanatikleri kadar abartmıyorlar.

Beğenmeyebilirsin, yerine ne koyacaksın onu söyle, önerinde yok. Sony'nin şarj süresine laf atıyorsunuz, elinizdeki telefon öğleden sonra can çekişiyor fellik-fellik şarj arıyorsun ama bundan bahsetmiyorsun. Sony'nin stamina moduna laf sokarsın, Samsung bir mod yapmıi telefonu 3210 gibi 1 hafta kullanıyorsun bununla övünüyorsun. Elindeki telefon akıllı diye övünürsün, seni dangalak yerine koyup, akıllı telefonunu 3210 kıvamında kullandıran adama laf söylemezsin.

Z3 tasarımını bozmamışlar. Buna sevindim, çünkü Z3 tasarımı çok güzel -elde tutuş, duruş vs..-
    Ama yalan yok; bende beklerdim çift ekran, samsung s6 edge gibi bükülmüş ekran. Parmak izi okuyucu vs. Yani samsnug gibi cesur adımlar atmasını.
    Ben hala Sony'nin qualdcomm'un ultrasonic parmak izi tarayıcısını kullanacağı konusunda umutluyum.
    Ha z4 alır mıyım? Muhtemelen alamam, 1500 TL üzerinde telefon almak bana pek mantık dahilinde gelmiyor.
    Ya ikinci el bu fiyata bulurum veya Asus Zenphone 2 alırım veya Lumia serisi 640 veya 830 alırım. Eğer 6 ay içinde Windows 10 Android cihazlara da yükleniyor derlerse gider z3 alır, gözümü kıprmam androidi gömer, Windows 10 phone kullanırım.

Telefon konusunda cidden keklendiğimizin farkına ne zaman varılacak onu merak ediyorum.
    Macbook 2500- 3000 Tl hatta retina ekranlısı 4000 TL civarı iken (ssd ram falan sebil) iphone'e, s6'ya z3'e M8-9'a bu para -kinaye yapıyorum- az bile.
    O kazığı dahada kalınlaştırıp yağlamadan, ısırarak sokmalılar ki bu millete ne yaptıklarını anlasın. Ha Vestelmiş, escordmuş, darkmış, discoverymiş alayı kan emici. Teknolojiye zerre faydaları yok, bilim yok, Vatana yatırım yok elin adamının hazırda ürettiği telefona marka basıp satıyorlar. Vestel bu konuda biraz farklı. En azından baskı deveresini burada üretiyor diye umuyorum. Bence asıl bunlardan ek vergi alınmalı. Türkiye'de üretimin önüne geçiyorlar.

Düzenleme: İmla

Kullandığım telefon şu an HTC sensation.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aybey -- 7 Nisan 2015; 11:25:42 >

• z2 ve z3 melezi olmuş açıkcası çok fazla beğenmedim. Hem keskin hemde yuvarlak hatları başarılı bi şekilde bir araya getirdiği için bence içlerinde en güzel görünen z2

• Sony buyuk ihtimal cekilecektir bu sektorden. Hakikaten bir turlu adam akilli smart yapmayi beceremiyorlar. Satislarda yerlerde. TR deki en yuksek cirolu timlerden birinde calisiyorum haftada 1 tane sony zor satiliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z3 gibi alt ve üst kısımda boşluklar olacaktır ne bekliyorsunuz g3 gibi incecik çerçeve mi? Beklentilerinizi yüksek tutmayın çerçeveleri yine kalın olacaktır İphone'unda çerçeveleri kalın dert etmeyin bu kadar Z4'te oraları hoparlör ve kamera kaplıyor İphone 6'nın tepesinde kocaman boşluk var o boşluğa 13 mp kamera sığar gidip 1 mp koyuyorlar sene 2015

• resimler doğru ise iyi değil ama bence bu z3

• en yenilikçi tasarımı samsung yaptı alkışlamak gerek. :)

• Bütün z lerden esinlenmiş gibi sadece usb port yeniliği var gibi ımx 214 değildir inş kamera çünkü berbat tüm zler kamerada z1 2 3 de bunu lensi kullandı galiba z1 kullanıyorum eğer şubatta z5 yada yeni ultra çıkarsa alırım 810 tasarımı qualcomm A ait değil özelleştirme yaptı ama bu konuya hakim değilmiş sorunlu çip 820 de kendi tasarımı çip kullanacak diye biliyorum ve yine kendi mükemmeliyetçi yapısına döneceğini düşünüyorum kusurum olduysa fazla kızmayın

• Sony beni dinleseydi isteğim şöyle olurdu hızlı şarj 2.0 desteği( gerçek anlamda 40 dk da tam şarj gibi) adam akıllı kamera algoritması, kapaksız tasarım ( sim kartsız ve hafıza kartsız ama standart 64 gb rom) belki böyle su kaçaklarını engellerdi tabi açık usb port, parmak izi bırakmayan kasa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iayksl -- 7 Nisan 2015; 12:57:25 >
  • Z2 ön arka panel + Z3 kasa = Z4 olmuş. Ama yine de güzel olmuş :D
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.