Şimdi Ara

Xperia Z3 büyük sorun [Yardım Edene Para Ödülü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yeni z3 aldım ve root vs. o işlere pek hakim değilimdir..

https://www.youtube.com/watch?v=iPTAwjXE8ik

bu videodaki yönergeleri takip ederek telefonu root ettim ve şuan wifi çalışmıyor. üstüne hiç bir şekilde basılmıyor.

flash dediğimiz olayıhttp://dl.androplus.org/Xperia%20Z3%20D6603_D6653_D6643/ bu linkteki son v66 ile yaptım ama sanırım yanlışmış çünkü,

Requirements
    Xperia Z3 [D6603/D6653/D6643]
    stock 4.4.4, 5.0.2 or 5.1.1
    23.4.A.0.546 - v60 ~
    23.1.A.0.690 / 23.1.A.0.726 and 23.1.A.1.28 / 23.2.A.1.62 - v50 ~ v59
    23.0.1.A.5.77 - v10 ~ v32
    23.0.A.2.105 or .98, .93 - v1 ~ v9

telefonun derleme numarasına göre seçmek gerekiyormuş.

Benim telefonum ise 23.4.A.1.200

sanırım wifi sorunu bundan kaynaklandı. veya başka bir sebepten benim bilmediğim gerçekten de bu konularda cahilim lütfen yardımcı olabilir misiniz telefonumu kullanamıyorum :( rootdan da vazgeçtim artık normale dönse o bile yeter

Ayrıca android sürümüm 5.1.1

Arkadaşlar şu wifi çalışır halde rootlu yapabilmemi sağlayan arkadaşa 10 lira havale yapacağım saniyesinde banka hesabına. garanti hesabı yoksa eft yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichardDawkins -- 3 Ekim 2015; 10:28:57 >

• up
  • Kardeşim anlamıyorsan neden bu tarz işlere giriyorsun? Z3 zaten gayet güzel bi cihaz. Rootla ne işin var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun obb dosyalarını hafıza kartına taşımak için yaptım :/ pişmanım
  • telefonun bootloader ını açıp yanlış kernel yüklemişsiniz, muhtemelen TA klasör yedeğinizi de almadınız, DRM keyler de uçmuştur. Telefonunuz, bir daha ASLA ilk haline dönemez, serviste bile. yanlış anlamayaın, root olayına hakim değilim demişsiniz, keşke tam öğrenmeden bu seviyede bir olaya girişmeseydiniz. Çözüm var mı, ehh, pc companion ile önce telefonu onararak çalışır hale getirin. sonrasında flashtool, xperifirm, prfcreator progralarını kurun. xperifirm ile rootlanabilir bir sürümü pc ye indirin, telefona flashtool ile atın, root ve recovery yükleyin, ana konunuzda vardır bunlar. sonra prfcreator ile, 5.1.1. i rootlu ve recovery li olarak hazırlayıp telefona flaşlayın, en son ise aşağıdaki linkteki işlemi yapın, kaybolan özellikler büyük oranda gelecek ama orijinali gibi olmayacaktır
    DRM özelliklerini geri getirme
    İHTİYAÇ OLABİLECEK DOSYALAR
    bende z1 olduğu için tam olarak hangi dosya vs sorularına cevap veremem, sadece mantığını anlatmaya çalıştım, en az 1 günlük işiniz var, imkan varsa iade edin gitsin ama önce çalışır hale getirin
    kolay gelsin
    edit- servisimiz ücretsizdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 3 Ekim 2015; 11:48:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

telefonun bootloader ını açıp yanlış kernel yüklemişsiniz, muhtemelen TA klasör yedeğinizi de almadınız, DRM keyler de uçmuştur. Telefonunuz, bir daha ASLA ilk haline dönemez, serviste bile. yanlış anlamayaın, root olayına hakim değilim demişsiniz, keşke tam öğrenmeden bu seviyede bir olaya girişmeseydiniz. Çözüm var mı, ehh, pc companion ile önce telefonu onararak çalışır hale getirin. sonrasında flashtool, xperifirm, prfcreator progralarını kurun. xperifirm ile rootlanabilir bir sürümü pc ye indirin, telefona flashtool ile atın, root ve recovery yükleyin, ana konunuzda vardır bunlar. sonra prfcreator ile, 5.1.1. i rootlu ve recovery li olarak hazırlayıp telefona flaşlayın, en son ise aşağıdaki linkteki işlemi yapın, kaybolan özellikler büyük oranda gelecek ama orijinali gibi olmayacaktır
    DRM özelliklerini geri getirme
    İHTİYAÇ OLABİLECEK DOSYALAR
    bende z1 olduğu için tam olarak hangi dosya vs sorularına cevap veremem, sadece mantığını anlatmaya çalıştım, en az 1 günlük işiniz var, imkan varsa iade edin gitsin ama önce çalışır hale getirin
    kolay gelsin

telefon zaten çalışıyor şuan sıkıntı yok, sadece wifi açılmıyor
  • RichardDawkins kullanıcısına yanıt
    eklediğiniz youtube videosunun altında da çok sayıda wifi çalışmaması şikayeti var ve hep, yanlış kernel denmiş, uygun kernel bulup tekrar flaşlamayı deneyin
  • quote:

eklediğiniz youtube videosunun altında da çok sayıda wifi çalışmaması şikayeti var ve hep, yanlış kernel denmiş, uygun kernel bulup tekrar flaşlamayı deneyin

Arkadaşın dediğini yaptımhttp://forum.xda-developers.com/z3/development/kernel-advanced-stock-kernel-lollipop-5-t3208750 bu dosya ile flashladım ve wifi şuan yeniden çalışıyor gözüküyor çok teşekkür ederim başkan hesap no yollayabilirsin pmden
  • RichardDawkins kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın, servisimiz ücretsizdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: RichardDawkins

oyun obb dosyalarını hafıza kartına taşımak için yaptım :/ pişmanım

Oyun obb dosyalarını, foldermount pro ile taşıyabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RichardDawkins

oyun obb dosyalarını hafıza kartına taşımak için yaptım :/ pişmanım

Oyun obb dosyalarını, foldermount pro ile taşıyabilirsiniz

aynen başkan root ile çalışıyor yalnız o program o yüzden rootlamıştım adamsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.