Şimdi Ara

Xperia X Mİ YOKSA X COMPACT MI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısa ve netdir sorum. Açıklayarak söylerseniz sevinirim.

• dostum bana kalırsa ikiside parasının cihazları değiller..illaki sony alacam diye takıntın yoksa o paralara çok daha güzel cihazlar alabilirsin..iphone se yada 6 o fiyatlarda mesela..yada biraz daha ekleyip 6s alabilirsin..yada android istiyorum dersen, note 5,s7, s6 edge gibi seçeneklerde var..yada sony xz'nin biraz düşmesini bekleyebilirsin..bu ikisine göre daha mantıklı olacaktır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kameraya göreyse x tir ama başka şeyler ise x compact diyebilirim ama o fiyatlara daha iyi telefonlar var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya niyeyse içimden sony almak geçiyo kalite olarak rahat ederim diyorum yoksa 820li axon7, mi5, g5 var 2000e kadar bende biliyorum en fazla da 2kya çıkarım iphone için sadece se alabilirim onada ne biliyim hem daha önce kullanmadım hem çok küçük gelir param olsa 7 alırdım çok beğendim de işte :D bana snap650 amiralin tadını verir işlerimi hallederim sarjıda sorun cıkarmaz arayüzüde temiz kasmaz 3 4 yıl rahat kullanırım diye istiyorum başka ne önerebilirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alegra -- 28 Ekim 2016; 0:45:11 >
  • Alegra kullanıcısına yanıt
    içinden sony geçiyorda sony al öyleyse..başka bir marka alsan yine aklın sonyde kalabilir..dünya hayatı bu seninle yaşlanacak değil ya..al kullan içinde kalmasın..

• eyv güzel cevap verdin genede önereceğin gözlemlediğin 2kya kadar telefon varsa yazarsan sevinirim hocam benim isteğim temiz kullandığımda sağlam kalacak bi telefonum olsun yeter riske girmeyim istiyorum...
    samsung a5 2016 yada a7 2016 önerebilirim eğer uzun pil ömrü olsun dersen ciddi anlamda sorunsuz modeller..yanlız grafiği yüksek oyunlara pek yatkın değiller haberin olsun..ama ön arka kamera olsum full hd amoled ekranları olsun,hızlı şarj parmak izi vs derken dolu cihazlar fiyatlarına göre..bunun haricinde daha uygun istersen yeni piyasaya giren j7 prime var 1250tl civarına tam bir fiyat performans cihazı şu anda..ama ekran tft lcd biraz sönük gelebilir..ios olsun dersen iphone 6 baya mantıklı en son vatanda 2099 lira idi..en az 2-3 sene götürür sorunuz şekilde..aklıma gelen bunlar şimdilik..çinli cihazlara aşina değilim açıkçası ama çinli olsun dersen huawei p9 lite fena bi cihaz değil oda..aklında bulunsun..

• Hocam x alın. Gerek görsellik açısından, gerekse de elde tutuş hissiyatı bakımından x compact'a nazaran çok daha hoş olduğunu düşünüyorum. Lg'ye bulaşıp paranızla rezil olmayın. O markanın her modeli sorun. X'in fiyatı ise 1.700 civarına gerilemiş durumda. Şu an alınası durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adiyamanmp3 -- 28 Ekim 2016; 2:57:33 >
  • compact ta renk algılama sensörü ve 3 yönlü dijital dengeleme var X de yok.

hocam sonuçta ne aldın? memnun kaldın mı?
  • depes kullanıcısına yanıt
    Hala alamadım maddi durumumdan dolayı ama yakın arkadaşıma x compact tavsiye etmiştim o aldı, hemen hemen aynı kafada kullandığımız için memnun kullanıyo kamerası gerçekten güzel hatta ana konuya dün fotoğraf attım bakabilirsiniz. Fiyatlarda düştüğü için x ve x compactda alınabilir bence. Biraz daha büyük isterseniz x, hızlı şarj ve kamera iyileştirmeleri tercih ederseniz x compactı öneririm fiyatları hemen hemen birbirine yakın tercih sizin.
    ben de bugün mediamarkt ta biraz inceledim xperia ürünlerini. küçük ekran, tek elle kullanım ve de pil ömründen dolayı xc 'den yana kullandım tercihimi.

n11'de haftasonu telefonlara ilave 50 TL indirim var, 75 TL de worldcard puan veriyor. 1350 gibi birşey oluyor. ilave kuponlar filan da geliyor.. düşünülebilir..
  • depes kullanıcısına yanıt
    Aynen benimde tercihim x compact olurdu.

Benim Huawei p10 dikkatimi çekti onu inceleyip gözlemleyeceğim sonra para ayarladığımda kararımı vereceğim. Sizin için hayırlı olsun uygun fiyata alıyosunuz sonradan fiyatına göre kötüymüş demeyin 625li telefonlar 1.5 civarlarında giderken bu telefon 1300-1400ü hakediyor, ana konuyu da takip edin mutlaka..
  • Alegra arkadaşla başka başlık altında denk gelmiştik büyük kararsızlık içindeyim hala :D x compact mı iphone se mi pişman olmadan alışveriş yapmak istiyorum x compact alsam maddi yönden hem se ye vericeğim miktarın baya altına almış olucam ama iiyi cihaz se de bitek pil performansı pişman edermi diye korkuyorum iphone da bir gerçek batarya performansı diğerlerinin gerisinde hep. Alıpda günde üç defa şarj etmek çok sıkıcı olur :) x compact da donanım iyi ama Androidden çok sıkıldım yinede bilmiyorum maddi yönü cazip geliyo. İphone da da ikinci elde zararın az satarken

• Hocam fiyat sizin için önemli mi yani 600 lira az vermişsin çok vermişsin dert eder misin onu de önce bi ikna edicem ben seni
    Valla hocam 600 lirada iyi para şimdi verdikten sonra içime dert olabilir neden verdim gitti para diye :D önümüzdeki ayın başı bi para gelecek elime alacağım vardı onu değerlendircem işte yine iphone se mi al diyorsun :D x compact da sıfır satan yer az kaldı zaten netten anca onada güvenim az netten alış verişe kararsızlığı bunlarda etkiliyo, birde geçen teşhir ürününde ufak bi kurcalama yaptım media mark da son kalan cihazmış oda belki kurcalanmaktandır sim ve sd kart slotu çok basit geldi cihazın tırnağımı deydirir deydirmez açıldı küçük sinek mide bulandırırmı diyolar o misal bişey oldum cihaza karşı :D

• Hocam siz 600 fazlayı iphone için verdikten sonra dert etmezsiniz iphone algısı var bi kere bizim toplumda :D Bende alırsam internetten alacağım çünkü servis garanti olayını mağazalar üslenmiyor ki, internetten alınanlarla bi farkı yok site sadece kira, eleman, sistem ihtiyacı olmadığı için 200 300 daha az satıyor. Hiç istemezseniz internetten almayı zaten sıfır x compact kalmayacak bu gidişle, sonunda iphone se'yi alırsınız :D Teşhirlerde olabilir ama içinize sinmezse tekrar diyorum iphone se alıp geri satabilirsiniz o paraya x comp ararsınız tercih sizin.
    İphone algısı var aynen ama ben hiç duymadım şuyu bozuldu burası gitti falan azıra oranıda az galiba iphone da 4 kullanan var hala :D bi pili gidiyo yada düşerse tuz buz oluyo :D servis yönünde öyle mağaza başından savıyo götür servise abi diye, operatörden alırsan bi sanırm kendileri de gönderebilyo servise, turkcell den aldğım lg g3de mesela bırak istersen demişlerdi süreç uzuyo ama cihazı bayı takip ediyo serviste. Kendim götürmüştüm onda da hep. 2. El değeride düşmyo aynen sat başka Cihaz al sonra. Bakalım ya kafamı toplayamazsam bi gün bismillah diyip alıcam ne gelirse :D

Birde hepsiburda com da kafama takılan şey iphone se 64 gb da Rosegold renk 2bin lira diğerleri 300 küsür daha pahalı, neden sizce hocam rose gold az satıyo diyemi acaba yoksa fiyatlandırmayı kafalarına göremi yapıyorlar anlamadım :) rose renkte erkeğe gidermi o da ayrı tartışma konusu :D

• Çıkıyo hocam konuları takip ederseniz illaki bi donanımsal sıkıntı çıkıyor ben iphone se'de denk geldim öyle :D Zaten mağaza istanbula götürüyo tamamda dediğin gibi uzun sürüyo ufak bi arıza olsa kaç gün bekleyeceksin, bulunduğun ilde apple ile anlaşmalı servisler oluyor resmi tamir yerleri eğer istanbula gitmezsen seni oraya yönlendiriyolar diye biliyorum bu garanti işlemlerini iphone se konusunda kullanıcılara bi sorabilirsin ayrıyetten birisi konuda şöyle bişey yazmıştı. Telefonu hepsiburada'dan almış istanbulda apple mağazasına gitmiş bi arıza için oradaki adamda faturada internet üzerinden alındığını görünce internetten alınan iphonelara ücretsiz işlem yapmıyoruz mu ne o tarzda bişey demiş sen bu garanti işini iyice öğren ben daha alamayacağım için pek kurcalamıyorum ondan senide yanlış yönlendirmeyim. 2. el durumuda etkin faktör işte kararını ver :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.