Şimdi Ara

xpde dvd ve cd rom görmeme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba direkt sorunuma geçmek istiyorum bilgisayarı açtığımda , bilgisayarım bağlantısı altında dvd ve cd romumu göremiyorum bunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim bu arada işletim sistemim xp sp3.

xpde dvd ve cd rom görmeme sorunu

• Bilgisayarım a gelip sağ klikle - Yönet (Manage) - Disk Yöneticisi ( Disc Management)
    Bir bak bakalım CD ve DVD Romlarına harf atanmış mı? atanmadıysa harf atamalarını yap sorun ortadan kalkacaktır.
    Eğer orada da göremezsen BIOS ayarlarını kontrol et.

Tabi hepsinden önce anakartıla bağlı olduğuna ve güç kaynağından elektrik aldığına emin ol.
  • güç bağlantılarını kontrol ettim yönetten baktım ayrıca biostan da baktım hiç bir şekilde görünmüyor her ikisi de.. ayrıca anakart bağlantı kablosunu ata hdye takarak çalıştırdım onu bir şekilde çalıştırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quake16 -- 29 Nisan 2009; 12:55:12 >
  • başka yardım edebilecek ya da önerisi olan var mı hala çözemedim de...
  • quote:

Orjinalden alıntı: quake16

güç bağlantılarını kontrol ettim yönetten baktım ayrıca biostan da baktım hiç bir şekilde görünmüyor her ikisi de.. ayrıca anakart bağlantı kablosunu ata hdye takarak çalıştırdım onu bir şekilde çalıştırıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.