Şimdi Ara

XP'Yİ KAPATIRKEN GELEN İLETİYİ NASIL KALDIRIRIM.(sorun çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar xp'yi direkt kapatamıyorum.Kapanırken bilgisayarınızı güvenle kapatabilirsiniz yazıyor bunun hata olmadığını biliyorum fakat nasıl kaldırabilirim.5-10 saniye tuşa basarak bilgisayarı kapatmaktan bıktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gececi -- 4 Aralık 2005, 11:55:48 >

• Anakart biosunu update etmek gerekiyor.Çözülmezse başka yapabileceğin birşey yok.
    Şanslıysan Clear CMOS jumperından biosu resetlersen sorun çözülebilir.Pili çıkarıp biraz beklemek de işe yarıyor.
  • biosu nasıl update etcez?benim anakart Asus P4V8X-X.geçenlerde denedim ama başaramadım.
  • yok ya ne bios updatei. power ayarlarından yapabilirsin. Biosa gir güç ayarlarında bilgisayar kapandığında güç kesilsin (power down on ...) gibi bi seçenek var onu enable et. (anakart destekliyosa vardır biosta)
  • http://support.asus.com/download/download_item_nn.aspx?model=P4V8X-X&product=1&f_name=&type=&SLanguage=en-us

burdan bios update ini indirdim.bir dosya indi, fakat neyle açacağımı, nasıl açacağımı bilmiyorum.var mı bileniniz?
  • Anakart cd sinde gerekli program vardır.Ama riskli iş.Korktuysan hiç başlama derim.
    @Aeqiss 'in dediği mantıklı.Varsa öyle bir ayar yap.Yoksa jumperdan biosu sıfırla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: qtq

http://support.asus.com/download/download_item_nn.aspx?model=P4V8X-X&product=1&f_name=&type=&SLanguage=en-us

burdan bios update ini indirdim.bir dosya indi, fakat neyle açacağımı, nasıl açacağımı bilmiyorum.var mı bileniniz?

ya ne update i aeqiss in dediğini yaptınmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dengesiz_boy

quote:

http://support.asus.com/download/download_item_nn.aspx?model=P4V8X-X&product=1&f_name=&type=&SLanguage=en-us

ya ne update i aeqiss in dediğini yaptınmı?

1-bios'a nerden gidecem?
    2-update yapmak istiosam nsaıl yaacam?

• masaüstünde boş bir yerde mouse ile sağ tıkla ve özelliker de. sonra açılan menuden ekran koruyucuyu seç ve içindeki gü butonunu tıkla. açılacak olan yeni menuden yukarıda APM veya hazırda beklet tabını tıkla içindeki etkinleştir seçeneğini tıkla. daha sonra tüm pencereleri tamam diyerek kapa ve sistemini test et. kolay gelsin...
  • yaptım.yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

yaptım.yardımlarınız için teşekkürler.

hangi cevapla sorunun düzeldiğini yazarsan bundan sonraki konularda bize yardımcı olmuş olursun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: buun

quote:

yaptım.yardımlarınız için teşekkürler.

hangi cevapla sorunun düzeldiğini yazarsan bundan sonraki konularda bize yardımcı olmuş olursun...

senin yazdığın.
  • buun arkadaşın yöntemi sonucu getirdi.Sağol hocam
  • beyler/bayanlar, üzgünüm ama sorun tekrar başladı.bu seferde windows shutting down diyor, 1-2 saniye sonra fare gözüküyor.ve bilgisayar kapanmıyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.