Şimdi Ara

xp ve 98 arasında internet paylaşımı?(acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim bilg.de xp var komşumda ise 98. adsl kullanıcısıyım. komşumada interneti vermek istiyorum. bunu nasıl yapacam. işletim sistemleri farklı olduğu için bi sorun çıkar mı. ağ mı kurmam gerekiyo bu iki bilg. arasında yoksa hub felan mı kullanmam gerekiyor. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. şimdiden yardımlarınız için teşekürler.

• Öncelikle İnternetin bağlı olacağı bilgisayara çift ethernet takılı olması gerekiyor.
    -Xp yüklü bilgisayardan paylaştırırsan daha iyi olur.
    -Ana bilgisayarda diğer bilgisayara bağlayacağın ağ bağdaştırıcısına 192.168.0.1 ipsini veriyorsun
    -Diğer bilgisayara 192.168.0.2 veriyorsun
    -Xp de ağ bağlantılarına girip Ev yada küçük işyeri ağı kur'u tıklıyorsun ,sihirbazda internet için ve ağ için olan eth. leri seçiyorsun.
    -Sihirbaz sonlandığında bir disket oluştur seçeneğinden disketi oluşturuyorsun.
    -Bu disketi diğer bilgisayarda çalıştırıyorsun aynı sihirbaz oradada çalışıyor ve bittiğinde yeniden başlatıyor.
    Bu şekilde paylaştırabilirsin Win98 i ana bilgisayar yapacaksan onuda tarif edebilirim.
  • modem de 3tane boş port var o portlardan birinden 98 olan bilg.e bağlantı çekemiyor muyum? bide o ip numaralarını nasıl verecem. bide orda belirtiğin ip numaraları neyi ifade ediyor sadece merak ettim de.(benim makine yani xp olan ana makine olacak) bilgilerin için çok teşekür ederim kafamda bişeyler belirdi. kara kara düşüyorum nasıl ağ kuracam ben bu iki bilg. arasında die :) çok sağol
  • Modemini tek port sanmıştım.4 port varsa daha kolay tabi.
    Portlara bağlıyorsun direk,otomatik ip al yapıyorsun birbirini de görmesi lazım bu durumda.
    98 görmezse xp yüklü makineden netsetup.exe dosyasını alıp 98 li makinede çalıştır söylediğim sihirbaz çalışacak,onunla gösterebilirsin.
    (Bu arada yazdığım ip numaraları ağda bir router yoksa elle verilen ve windowsun en stabil çalıştığı no lardır.Tabii sende router var şu anda,buna gerek yok.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omerk -- 5 Haziran 2006; 10:18:11 >
  • yardımın için çok sağol çok teşekür ederim. Bu kadar bilgiden sonra hallederim artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.