Şimdi Ara

xp+sp2+110yama+guncel bios -- winlogon restart-- onemli sorun.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaslar epey zamandir forumlari takip edemiyorum. Yalniz genel oldugunu dusundugum core cpularin winxp uyum sorunu oldugunu dusunuyorum.

Sorun su

Oncelikle Sistemi aciklayayim:

Pentium Dual Core E2140
    Asus P5GC-MX
    1GB 667 Mhz Kingston ram
    Samsung 80GB SATA II Harddisk
    Aopen 350W Kasa.

Donanimla alakali hicbir sorun yoktur. Degismeyen hicbir parca kalmadi yukarida yazdigim sistem yeni toplanan bir sistem. istediginiz kadar farkli konfigurasyon sirayabilirim. Sonuc ayni restart restart...

Bunu benzer farkli bircok donanim siralayabilirim. Sorun ortak : Windows masaustu yuklendigi sirada resetlenmesi, gorev cubugunun beyaz renke donup sistemin resetlenmesi.... Her acilista bunu yapmiyor.. Eger resetlenmeden sistem acildi ise hicbir sorun yok. Sistem sorunsuz calisiyor. Sadece bunu sistem acildigi sirada yapiyor.

Peki neler yaptik?

Bios update edildi. Winxp+sp2 sistem kuruldu ardindan sirasiyla sp2 den sonra cikan 110'un ustunde update yuklendi. En son forumda arastirma yaparken asagida linkini verdigim cift cekirdekli cpular icin update ve registry ayarini da yaptim. Sonuc ayni sistem her 5 acilistan birinde yada ikisinde masaustu yuklendigi sirada resetleniyor..!

Ayni zamanda Markali [ Exper, Casper ] lisansli vista genel makinalara xp yukledigimiz de ayni sorunla karsilastigimizi soylebilirim. Servisin sorunun cozumu konusunda bizlere [ Biz anakartlarin bioslarini sifre koyuyoruz xp yukleyemezsiniz diyerek isin icinden cikmasi ] bizleri guldurdu..

cift cekirdekli hotfix + registry ayari ' da yapildi.

http://forum.donanimhaber.com/m_8958887/tm.htm

Sizce sorun nedir?

• bendede aynı sorun var açtım zaten başlığı...ne kadar kendime yemnin etsede update yapamayacağım diye yaptım mahvettim gül gibi bilgisayarı update sonrası winlogon gelmeden restart atıyor.windows update yapın diyen gerizekalı microsft programlarına diyorum bakalım hala öneri bekliyorum umarım açarım windowsu..

http://forum.donanimhaber.com/m_19022374/tm.htm
  • @farozlu

ayni probleme yasayan belki de binlerce kullanicilardan birkaciyiz. sen yine update sonrasi yasamissin sikintiyi ben hise hicbirsey yapmadan bu sorunu yasiyorum. sistem kuruyorum driver kuruyorum hemen ardindan resetlenme driver kurmadan da yapiyor bunu.. bir

bu konuda her kullanicidan tecrube bilgi birikim ve deneyimlerini paylasmalarini bekliyoruz?

bu sorunu herp birlikte cozecegimize inaniyoruz? nette dolasin cogu xp kullanicilari bu sorundan dert yaniyor..!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creative -- 13 Kasım 2007; 14:55:40 >
  • Arkadaslar bu konu cok onemli oldugunu dusunuyorum. bu konuda bildiginiz herhangi bir ayrinti isimize yarayabilir.

• Arkadaslar bu konu cok onemli oldugunu dusunuyorum. bu konuda bildiginiz herhangi bir ayrinti isimize yarayabilir.
  • Bu sorun hakkindaki cozum onerilerinizi bekliyoruz..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.