Şimdi Ara

xp de f klavye çalışırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar xp de f klavye kullanabilirmiyiz.çalışır mı

• cal1smas1 laz1m ayar1da denetim masasindan klavye seceneginden yapabilirsin ...
  • kesin bir cevap verebilecek yokmu
  • Denetim masasından dil seçeneklerinden ayarlayabilirsin Q veya F olarak.
  • Elbette çalışır. Denetim Masası-Bölge ve Dil Seçenekleri aç. Oradan "Diller" sekmesini seç. Metin Hizmetleri ve Dil girişleri bölümü var. Orada "Ayrıntıları" "Ekle" butonu tıklayarak Türkçe F klavyeyi seç ve varsayılan yap. Türkçe Q de kaldır.
  • çalışır yabii ki sağ alt köşe dil çubuğu var oradan ayarlardan yapabilirsin
  • E-herhalde çalışır yani, yapman gereken tek şey, Control Panelinden (Denetim Masası) q'yu F yapmak<<<
  • Tabiki çalışır ..

Arkadaşlar izah etmiş zaten .
  • F ve Q klavyeyle ilgili bir hikaye duymuştum aktarayım. Zamanında daktilolarda biliyosunuz üst üste hızlı basılınca tuşlar takılırdı. F klavyeyle de çok hızlı yazılıyor tabi. Adamlar milletin yazma hızını düşürmek için harflerin yerlerini değiştirmişler böyle dandik bir Q klavye tasarlamışlar. Saçmalık değil mi? Sorunun çözümüne bakar mısınız ? Kim yapmış bunu bilmiyorum, büyük ihtimalle biz türkler..
  • Q klavye yabancılarin işi, biz alıp yanına türkçe karakterleri serpiştirmişiz. Türkçe bir metin yazarken insani komaya sokuyor. F klavye ise türkler tarafından tasarlanmış diye biliyorum, en çok kullanılan harf kombinasyonlari göz önüne alınarak. Bu arada ingilizce xp kullanıyorsan "regional and language options" dan ayarlama yapabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nefes

Elbette çalışır. Denetim Masası-Bölge ve Dil Seçenekleri aç. Oradan "Diller" sekmesini seç. Metin Hizmetleri ve Dil girişleri bölümü var. Orada "Ayrıntıları" "Ekle" butonu tıklayarak Türkçe F klavyeyi seç ve varsayılan yap. Türkçe Q de kaldır.

• Klavye düzeneği (daktilo) kullanılan ülkenin en çok sesli harflerin nerede olduğuna yada en çok kullanılan harflere ordanla düzenlemiştir şuanda dünya üzerinde 100 den fazla tuş kombinasyonu mevcuttur en yaygın olanı Q ve F dir bizim kullanımıza en çok F hitap eder ama Q daha yaygın olduğu için şuanda Q kullanıyoruz saçma bilgilerle formda yer işgal etmeyelim..

Arkadaşım Sende

Bilgisayarım/Denetim Masası/Bölge ve Dil Seçenekleri/Diller/Ayrıntılar Sekmesine tıkla ordaki ekle butonu ile istediğin dili ekleyebilirsin istemediklerinide kaldır butonu ile kaldırabilirsin kolay gelsin
  • Çalışır tabiki arkadaş denetim masasından bölge ve dil seçeneklerinden dillere tıkla ordan ayrıntılar gerisi sana kalmış zaten
  • kesinlikle çalışır online olarak anlatabilirim monitorun sag alttaki tr den ayarlar ekle yap
  • ÇALIŞIR DENETİM MASASINDAN F OLARAK GÖSTERİRSİN
  • Belli olmaz, dikkatli ol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.