Şimdi Ara

xp açılışta parola ekranı geliyo ama password yok nası gelmemesini sağlarım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ilk açılışta mavi ekran ve kullanıcı seçimi ekranı geliyo ama ben direk açalmasını istiyorum nasıl yaparım ?

• denetim masası / kullanıcı hesaplarından,hesabı kapatırsanız gelmez..
  • iki tane hesap yok arkadaşım.
    1 tane administrator hesabı var ve her açlıştı o hesaba tıklamadan açılmıyo ben direk açılmasını istiyorum.
  • O zaman yeni bir yönetici hesabı aç.
    Parola koyma.
    Bu sorununu halleder sanırım.
  • ya arkadaşım bunun sanırımı yok biliyosan biliyosundur bilmiyosan yorum yapma yani.. ztn parola yok ve 1 tane yönetici hesabı var birtane daha açarsam bu sefer hangisinden açmam gerektiğini yine bana sorucak.
  • bende de vardı böyle saçma bir şey... kullanıcı hesaplarına girdim... benim hesap, admin olması gerekiyordu bir baktım asp gibi bi kull adı oluşturmuş kendisi ... sildim düzeldi...
  • baslat - calistir - control userpasswords 2 ondan sonra kendi kullanıcı adını seç ve "kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için ad ve parola girmelidir" tikini kaldır
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackF!Re
    baslat - calistir - control userpasswords 2 ondan sonra kendi kullanıcı adını seç ve "kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için ad ve parola girmelidir" tikini kaldır

dstm alinti olduunu belirtirsen daha iyi olur
  • mevcut kullandığın yönetici hesabın adı admininstrator ise yeni kullanıcı eklersen ve şifre koymazsan yeni hesabınla direk girersin.

quote:

Orjinalden alıntı: Lostindreams

ya arkadaşım bunun sanırımı yok biliyosan biliyosundur bilmiyosan yorum yapma yani.. ztn parola yok ve 1 tane yönetici hesabı var birtane daha açarsam bu sefer hangisinden açmam gerektiğini yine bana sorucak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serji

quote:

baslat - calistir - control userpasswords 2 ondan sonra kendi kullanıcı adını seç ve "kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için ad ve parola girmelidir" tikini kaldır

dstm alinti olduunu belirtirsen daha iyi olur

yok hocam copy paste yapmadım bunu saten biliyodum alıntı olsa alıntı diye yazardım

• quote:

yok hocam copy paste yapmadım bunu saten biliyodum alıntı olsa alıntı diye yazardım

hmm prdn o zmn. baslat - calistir bolumunde trkce karakter kullanmamisinda o yuzden dedm
  • peki, hesabı kaldırınca galiba bir tek administrator kalacak değil mi?

(bu arada, ben de tek kullanıcıyım, ama bende normal açılışta tek hesabım, güvenli modda açınca ise hesabım + administrator hesabı gözüküyor. Yani aslında tek hesap gibi gözükmesine rağmen iki hesap var arka planda)

o zaman hesabı kapatıp tek administrator olarak kalınca kendi hesabımla açtığım dosyalara ayarlara filan erişim sorunu çıkmaz değil mi??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurBJK

peki, hesabı kaldırınca galiba bir tek administrator kalacak değil mi?

(bu arada, ben de tek kullanıcıyım, ama bende normal açılışta tek hesabım, güvenli modda açınca ise hesabım + administrator hesabı gözüküyor. Yani aslında tek hesap gibi gözükmesine rağmen iki hesap var arka planda)

o zaman hesabı kapatıp tek administrator olarak kalınca kendi hesabımla açtığım dosyalara ayarlara filan erişim sorunu çıkmaz değil mi??

dstm zaten yukarida belirttgm gibi yaparsan hesabi kaldirmis olmuyorsun yalnizca otomatik acilmasini sagliyosun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.