Şimdi Ara

XIGMATEK RED SCORPION INCELEMEM [SS] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
1
Favori
15.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende 2 gün önce 1284 modelini aldım, performansında sıkıntı görmedim ama red sco. nun fanının ledli olması sürelikli olarak beni al beni al diyor da 20 tl de az değil.
    o 20 tl ye daha da iyi led li bir fan alınabilir diye de düşünmüyor değilim
  • Ürün geldi kurdum. Circu pipe lar hiç sorun çıkarmadı hatta cuk oturdu desem yeri... :D Çokta güzel oldu yükte 60 lardaydım 38 üstüne çıkamıyorum şimdi.. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiwaly

Ürün geldi kurdum. Circu pipe lar hiç sorun çıkarmadı hatta cuk oturdu desem yeri... :D Çokta güzel oldu yükte 60 lardaydım 38 üstüne çıkamıyorum şimdi.. :D

teşekkür ederim zaten red sco. ile cct 120 uymuyor benim kasaya 92 lik cct alacağım. iyi midir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baryen -- 11 Şubat 2011; 18:53:22 >
  • cct hiç denemedim bilemiyorum.
  • Bendede aynısı var 10 dk montaj yaptım.çok güzel görünüyor ama benim adm olduğu için sistem ram lere paralel takamıorum sadece o kısmı üzdü biraz.
  • am3 te hangi yöne bakıyor hocam. yukarı mı? ramlere doğru mu? egzoz fana mı? ekran kartına doğru mu?
  • Yok mu acaba cevap verebilcek birileri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yarkan88

Yok mu acaba cevap verebilcek birileri?

Ekran kartı tarafına doğru takmak en mantıklısı yukarıya bakan şekilde de takılabilir.
    Sadece aşağı ve yukarı bakar kısaca.
  • Yukari bakarsa super kasanin ustunde de hava cikisi oldugu icin sicaklik hemen atilir. Dogru mu dusunuyorum acaba?
  • quote:

Yukari bakarsa super kasanin ustunde de hava cikisi oldugu icin sicaklik hemen atilir. Dogru mu dusunuyorum acaba?

Maalesef hayır.
    Fan ekran kartına bakan şekilde yapılırsa ekran kartındaki sıcak havayı bir nebze alır lakin dediğin gibi psu fanından havayı dışarı atar kasadaki sıcak hava dışarı atılır.
  • Maalesef hayır.
    Fan ekran kartına bakan şekilde yapılırsa ekran kartındaki sıcak havayı bir nebze alır lakin dediğin gibi psu fanından havayı dışarı atar kasadaki sıcak hava dışarı atılır.

yani şimdi bu soğutucu alınırsa ne aşşağı doğru takmak mı daha mantıklı? ya da daha uygun 1 model alıp hangi yöne baktırılmalı?
  • Arkadaslar eger kasaınızın us kısmı acıkca cok guzel.Bu sogutucu yukarı asagı yonde takılabılıyor ve benım kasanın ust bolumunde acıklık var..Ben fanı ekran kartı tarafına taktım ve kasanın us kısmında da fanım var.Yanı ekran kartı tarafından havayı alıp yukarı ufluyor ve ustekı kasa fanı da havayı dısarı atacaks ekılde yerlestırdım cok super bır sıcak hava atma olayı oldu.Bu sogutucuyu alacakalra bu sekılde takmalarını onerırım
  • kasamı değiştirmeye karar verdim hocam. değiştiriyim o zaman alcam soğutucu.
  • quote:

kasamı değiştirmeye karar verdim hocam. değiştiriyim o zaman alcam soğutucu.

Bir soğutucu için değermi zaten psu işlemci fanından gelen sıcak havayı çekip dışarı atar psu ısısı 1-2 derece yükselir en büyük zararı bu olur size.
    Bence sadece soğutucuyu alın boşuna masrafa girmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak451905

quote:

kasamı değiştirmeye karar verdim hocam. değiştiriyim o zaman alcam soğutucu.

Bir soğutucu için değermi zaten psu işlemci fanından gelen sıcak havayı çekip dışarı atar psu ısısı 1-2 derece yükselir en büyük zararı bu olur size.
    Bence sadece soğutucuyu alın boşuna masrafa girmeyin.

yok kasadan yana biraz sıkıntım var. biraz fazla dandik üstündeki teller çökme falan yapıyor her tarafı açık acaip toz giriyor içine. değiştirmemin sebebi bu. alırken pek içime sinmemişti zaten vatanda düzgün kasa yoktu alırken.
  • hocam bende amd 965 b.e 3,5 Ghz var.

bu soğutucudan almayı düşünüyorum fark edermi şuan stok fan kullanıyorum boşda 48-55 arası kasa kapakları açık olduğu halde

sessiz çalışıyordur umarım, stok fan oturma odasından duyuluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaScramble -- 18 Temmuz 2011; 0:45:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul05

hocam bende amd 965 b.e 3,5 Ghz var.

bu soğutucudan almayı düşünüyorum fark edermi şuan stok fan kullanıyorum boşda 48-55 arası kasa kapakları açık olduğu halde

sessiz çalışıyordur umarım, stok fan oturma odasından duyuluyo

Konu hortlamış :) sessizlik konusunda hiç şüphen olmasın stock fandan sonra bilgisayarın çalışıyor mu diye kontrol edeceksin En yüksek devirde bile sesini duymak güç yaklaşık 1 senedir kullanıyorum hala sessiz.
    Amacın overclock yapıp üst sınırları zorlamaksa bu uygun fiyatlı modele bakma seni çok mutlu etmez.(yanlış anlaşılmasın en üst sınırlardan bahsediyorum yoksa e8400ü 4 ghz kullanıyorum 4.5 yemez mesela )
    Fakat amacın sessiz yeterince oc yapabilen uygun fiyatlı bir soğutucuysa gayet uygun bir model

• Cevap için sağol kardeş ben over clock da yapmıcam sessiz ve ii soğutsun yeter
  • vay be :) Neler geldi geçti o zamandan bu yana.
  • 1155 ve 1156 içinaparatı yok. o yüzden almaktan vazgeçmiştim.
    Fakat 775 pin için olan montaj aparatını takıp plastik ayakları söktükten sonra 4 adet vida + 4 adet yay + 4 adet sert kagıt pul+12 adet metal pul + 4 adet somun'la çözdüm olayı cuk diye oturdu. ve harika soğutuyor. Core i7 2600K termal macunun iyi olması lazım tabii.
    Thermaltake Frio OCK ile arasında yanlızca 5 derece var + Thermaltake Frio OCK felaket ses yapıyor.. Devir ayarı manuel o çok kötü..
    ama Red Scorpion otomatik anakart yapıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbil -- 22 Temmuz 2011; 21:03:05 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.