Şimdi Ara

Xigmatek Assassin 80Plus 700W Kasa Videolu İnceleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
2
Favori
10.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.5" çevirici ile hdd slotlarından birine rahatlıkla takılır dostum. Önümüzdeki ay ssd alacağım o zaman fotoğrafını da atarım
  • Teşekkür ederim... Hem cevabınız, hem incelemeniz için...
    Bu hafta Vatan'dan kasa toplayacağım, aslında Corsair alacaktım ama Vatan'da kalmamış...

Peki her açıdan karşılaştığınızda (psu, ergonomi vs) XIGMATEK ASSASIN TAURO 80PLUS 700W mu önerirsiniz COOLER MASTER HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W mı? CoolerMaster 50 lira daha pahalı ama şöyle bakınca fark vermeye değecek bir üstünlüğü yok gibi sanki...
  • incelemesi çok kısıtlı olan bir kasaydı incelemeniz için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: metciii

Teşekkür ederim... Hem cevabınız, hem incelemeniz için...
    Bu hafta Vatan'dan kasa toplayacağım, aslında Corsair alacaktım ama Vatan'da kalmamış...

Peki her açıdan karşılaştığınızda (psu, ergonomi vs) XIGMATEK ASSASIN TAURO 80PLUS 700W mu önerirsiniz COOLER MASTER HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W mı? CoolerMaster 50 lira daha pahalı ama şöyle bakınca fark vermeye değecek bir üstünlüğü yok gibi sanki...

fiyat farkı önemli değilse cooler masteri öneririm sebepleri ise;

1-) yan panel fan yuvası assasinin en büyük eksiği bence ekran kartı sli yapılacaksa çok kıymetli bir özellik
    2-) cooler masterın sac kalitesi biraz daha iyi dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: antid0tee

incelemesi çok kısıtlı olan bir kasaydı incelemeniz için teşekkürler

rica ederim :)
  • BÖYLE İNCELEMELERİN OLMASI GERÇEKTEN GÜZEL BİRŞEY ELİNE SAGLIK BUDA ABİSİ
     Xigmatek Assassin 80Plus 700W Kasa Videolu İnceleme Xigmatek Assassin 80Plus 700W Kasa Videolu İnceleme

• quote:

Orijinalden alıntı: erdi4545

BÖYLE İNCELEMELERİN OLMASI GERÇEKTEN GÜZEL BİRŞEY ELİNE SAGLIK BUDA ABİSİ
     Xigmatek Assassin 80Plus 700W Kasa Videolu İnceleme Xigmatek Assassin 80Plus 700W Kasa Videolu İnceleme

rica ederim Talon çoğu kasanın abisi konumunda mükemmel sağlam, geniş ve harika bir psu var üstünde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onererkut

quote:

1-) yan panel fan yuvası assasinin en büyük eksiği bence ekran kartı sli yapılacaksa çok kıymetli bir özellik

CM haf912 forumunda psu'nun sesli olduğu, ayrıca yan tarafa takılan fanın fayda etmediğini, hava sirkülasyonunu bozduğunu anlatmışlar. Bu yüzden kararsız kaldım, xigmatek'te ileride ekran kartını sli yaparsak kendi fanları ve sizin incelemenizde yaptığınız fan takviyeleri yetersiz kalır mı?
    İlk önce CoolerMaster RC-K380 ile başladım, sonra almışken psu'su uzun vadeli olsun, 80+ olsun dedik, Corsair baktık, Vatan'da kalmamış, sonra haf912 mi alsak dedik, bu arada Assasin'i gördüm, hala kasaya karar veremedim :) Tabi bu arada döviz aldı başını gitti, benim 1900 liralık kasa oldu 2200-2300 :)

@onererkut

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onererkut

quote:

CM haf912 forumunda psu'nun sesli olduğu, ayrıca yan tarafa takılan fanın fayda etmediğini, hava sirkülasyonunu bozduğunu anlatmışlar. Bu yüzden kararsız kaldım, xigmatek'te ileride ekran kartını sli yaparsak kendi fanları ve sizin incelemenizde yaptığınız fan takviyeleri yetersiz kalır mı?
    İlk önce CoolerMaster RC-K380 ile başladım, sonra almışken psu'su uzun vadeli olsun, 80+ olsun dedik, Corsair baktık, Vatan'da kalmamış, sonra haf912 mi alsak dedik, bu arada Assasin'i gördüm, hala kasaya karar veremedim :) Tabi bu arada döviz aldı başını gitti, benim 1900 liralık kasa oldu 2200-2300 :)

@onererkut

hava sirkülasyonunu bozacagını sanmıyorum açıkçası bence almışken coolermasterı al ama asassini alırsan da hiçbir şekilde pişman etmez seni rahat olabilirsin.Benim sistemi ben ekran ve kulaklık hariç 1936tlye aldım dolar 1.93tü şimdi 2400den fazla tutuyor

• onererkut kullanıcısına yanıt
    Haf 912 Forumunda psu cızırtısı çok şikayet ediliyor, soğudum o yüzden.
    Sac kalitesi benim için çok mühim değil, zira kasayı taşımayacağım, kurup eve koyduğumda kalacak orada yıllarca :) Tek sıkıntı yan paneldeki fan... Eğer normal yuvalara takılacak ekstra fanlar ile sli kullanabilir dersen Xigmatek Assasin alacağım :)
  • quote:

Haf 912 Forumunda psu cızırtısı çok şikayet ediliyor, soğudum o yüzden.
    Sac kalitesi benim için çok mühim değil, zira kasayı taşımayacağım, kurup eve koyduğumda kalacak orada yıllarca :) Tek sıkıntı yan paneldeki fan... Eğer normal yuvalara takılacak ekstra fanlar ile sli kullanabilir dersen Xigmatek Assasin alacağım :)

sli kurulur yan fanın çözümü var çünkü kasada hdd yuvalarının arkasına 2 tane fan takılabiliyor oraya takılan fanlar direk ekran kartına üflüyor böylece kartlar serin serin çalışacaktır alabilirsin kasayı dostum
    Tamamdır dostum, çarşambadan itibaren internetim olmayacak o yüzden sık sık soruyorum :)
    Sen ekstra nerelere fan taktın? Hangileri egzoz?
  • quote:

Tamamdır dostum, çarşambadan itibaren internetim olmayacak o yüzden sık sık soruyorum :)
    Sen ekstra nerelere fan taktın? Hangileri egzoz?

2 tane kasa önüne içeriye hava verecek şekilde, 2 tane üste suan 2sini de egzoz olarak kullanıyorum, 2 tane hdd arkasına, 2 tane işlemci sogutusunda(birisi kendinden gelen fan) ve son olarak kendi fanını arka egzoz olarak taktım totalde 9 fan var benim kasada :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onererkut -- 27 Ocak 2014; 23:33:49 >
    :D
    Benim kasanın montajı Vatan'da olacak onlara tarif edeyim diye sordum ama bunu tarif etmem mümkün değil :)
    Neden o kadar fan var, önde 2, üstte 2(1i egzoz) hali yeterince soğutma sağlamadı mı yoksa biraz fanteziye mi kaçtın? :D
  • quote:

:D
    Benim kasanın montajı Vatan'da olacak onlara tarif edeyim diye sordum ama bunu tarif etmem mümkün değil :)
    Neden o kadar fan var, önde 2, üstte 2(1i egzoz) hali yeterince soğutma sağlamadı mı yoksa biraz fanteziye mi kaçtın? :D

boş durmasın dedim :) bir de ledli bütün fanlar çok hoş görünüyor :) ayrıca ekran kartı kasanın dibinde soba var ona ragmen 68 dereceyi hiç geçmedi ultrada battlefield arkada skype internetten müzik filan açıkken :) işlemci de 45 derecede takılıyor o sebeple fazla fan göz çıkarmaz diyorum :)
    O zaman ben şimdilik senin ilk düzen olan 2 öne ve biri egzoz olacak şekilde 2 yukarıya yapayım yeterli olur sanırım...
    Son soru :) Videoda da bahsetmişsin fanların vidalarının bu kasaya olmadığı ile ilgili.
    Vatan'da fanlarıda taktıracağım nasıl takacaklar acaba? Kıytırık bir şekilde bırakırlar mı vidalar olmuyor diye? Ne yapmalı?

BU ARADA HER SORUMA VERDİĞİN İÇTEN CEVAPLAR İÇİN GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM...
  • quote:

O zaman ben şimdilik senin ilk düzen olan 2 öne ve biri egzoz olacak şekilde 2 yukarıya yapayım yeterli olur sanırım...
    Son soru :) Videoda da bahsetmişsin fanların vidalarının bu kasaya olmadığı ile ilgili.
    Vatan'da fanlarıda taktıracağım nasıl takacaklar acaba? Kıytırık bir şekilde bırakırlar mı vidalar olmuyor diye? Ne yapmalı?

BU ARADA HER SORUMA VERDİĞİN İÇTEN CEVAPLAR İÇİN GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM...

dostum fanları ben evde taktım cunkü bir kaç gün sonra aldım.Alet çantası varsa evde aç oradan ince vidalar bulup tak ben öyle yaptım

rica ederim ne demek :)

Ekstra fan taktırmadan toplatsam kasayı evde fan takabilir miyim acaba, daha önce hiç tecrübem yok :)
  • quote:

Ekstra fan taktırmadan toplatsam kasayı evde fan takabilir miyim acaba, daha önce hiç tecrübem yok :)

işlemci fanı takılacaksa vatanda üst fanlar biraz zor oluyor ama az biraz uğraşla ve elin tornavida filan tutmaya yatkınsa biraz 5dklık iş dostum :)
  • Bu kasayla 300r arasinda kalmistim. Bilgim olmadiğindan 300r aldim. İncelemede gayet güzel olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.