Şimdi Ara

*XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
5
Favori
30.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gskill ripjaws 8gb
    R7 260x
    Samsung 850 evo 120 gb
    Asus h81m-c
    Çok bir şey yatmıyor ya :)
    Bu arada sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu yazıyı Teknik Yardım bölümüne de koydum ama siz en azından kasa hakkında tecrübe sahibisiniz bir de size sorayım dedim;

Arkadaşım bir sistem hediye etti bana kullanmadığı için, özellikler şu şekilde;

Kasa: Xigmatek Asgard 382 Pure Black 600W
    Anakart: Asus M5A97 R2.0
    CPU: AMD FX 8320 AM3+
    CPU Fan: Stok :(
    Ram: 2 x Corsair Vengeance 4GB 1600Mhz
    GPU: Zotac GTX 760

Kasanın fotoğrafını ekliyorum, arkada 1 fan, önde de HDD'lerin hemen önünde aşağıda 1 fan var. Onun dışında fan yok kasada.

Kasayı kullanmaya başlayalı neredeyse 1 yıl oldu ve işim gereği sürekli Premiere ve After Effects kullanıyorum. Başlarda renderlarda hiç sorun yaşamıyordum, yavaştı ama yıllardır alışkın olduğum bir yavaşlık olduğu için sıkıntı etmiyordum ama artık renderlarda %100'ü hiç göremiyorum. Çıldırmak üzereyim.

Yani 3 dakikalık bir videoya ufak bir renk ayarı yapıp Premiere'de render almak istesem bile %70'leri zor görüyorum, bilgisayar aniden kapanıyor. Hemen açıp bios'tan baktığımda CPU'nun 85 derece civarlarında olduğunu görüyorum, hatta en son Photoshop kullanırken bile kapandı bir anda, bios'tan baktığımda 55 derece gözüküyordu işlemci sıcaklığı.

Herneyse soğutucu ve fan almak istiyorum, öneriler ışığında Coolermaster Hyper 412S'te karar kıldım gibi. Montajını da kendim yapmam gerekecek, sorular da burada başlıyor tabi;

1- Sizce Hyper 412S yeterli gelir mi bu işlemci için anlattığım render yüklerinde? Değilse ne tavsiye edersiniz?

2- Overclock yapmak anlattığım render yükü için ne kadar mantıklı olur? Overclock için üstteki soğutucu yeterli olur mu?

3- Bu soğutucudan termal macun çıkıyor mudur? Çıkmıyorsa hangi termal macunu almalıyım? Sürerken nelere dikkat etmeliyim?

4- Kasanın üstünde 2 ve altında 1 adet fan slotu var, buralara fan alırsam çok büyük bir faydası olur mu? Bu fanların hangileri havayı içeri üflemeli hangileri dışarı üflemeli?

Bu da kasanın şu anki durumu;

*XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü

Bu işlerden anlayan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim
     *XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü

• kutay0 kullanıcısına yanıt
    Merhaba oncelikle sisteminizi bi stress testine sokmanizi ve basinda oturup dereceleri izlemenizi oneriyorum. AIDA64 programini kullanabilirsiniz test icin. Her parcayi tek tek test edin hepsini birlikte test etmeyin hangi parcadan dolayi sikinti ciktigini anlamak icin. CPU sikintili oalrak dusunuyorsunuz ama stok fan eger oc yapilmadiysa sogutmak icin yeterlidir. CPU stress testinde bilgisayar kapaniyorsa cpu yu garantiye vermenizi oneriyorum.
  • kid-up K kullanıcısına yanıt
    merhabalar, işlemci için bahsettiğiniz testi yapacağım ama cpu'yu garantiye veremeyebilirim, 1buçuk yılı dolmuş bir kasa bu ve ben de belgeleri vs. yok. işlemci zarar görmüş olabilir mi eğer kapanıyorsa?
  • Cpu ile gelen sogutucu cok iyi sogutmaz ama idare eder bilgisayari kapattirmaz. Eger cok asiri isiniyorsa cpudan kaynakli bir durum diye dusunuyorum. Eger parcalari sokup takabilirim diyorsanız cpu sogutucusunu cikartin temizleyin duzgunce macunlayip geri koyun eger alindigindan beri ayni macunla devam ediyorsa ve tozlanma coksa fanda sogutma azalir. Stress testini yaptiktan sonra soğutucuyu sokup takin dikkatlice. Internette videolari var zor bir is degil eger bilmiyorsaniz.

• Şu kasayı kullanan var mı? Psu 12v kanalından kaç veriyor bilgisi olan var mı?

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-asgard-pro-pure-black-edition-80plus-600w-midt-atx-siyah-kasa.html
  • hsntrk kullanıcısına yanıt
    80+ diyorsa minimum 480w veriyordur.
  • kedi bedri kullanıcısına yanıt
    gtx970 ve 4590 için yeterli midir sizce?
  • hsntrk kullanıcısına yanıt
    12V kanalinda 504 watt veriyor.

• Takip

• kid-up K kullanıcısına yanıt
    Tesekkürler hocam,siz kullanıyor musunuz?
  • Ben asgard 382 kullaniyorum hocam ama buyuk ihtimal psu lar aynidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kid-up -- 24 Mart 2015; 11:24:11 >
  • Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımız be tecrübelerinize ihtiyacım var. ben bu kasadan kullanıyorum ve kasada üst 2 ön ve arkada 1 er tane olmak üzere 4 tane fan var. bu fanlar için fan kontürolcü aldım . Bu aparat kart okuyucu( yada Floppy) bölümüne takılması gerekiyor fakat bu bölüme bu parçayı monte edebileceğim herhangi bir aparat çıkmadı kasadan yada ben bilmediğim için öyle sanıyorum . Bu kasadan kullanıp da kasaya kart okuyucu yada floppy monte eden arkadaşlar varmı? Varsa nasıl monte ettiler ?

Kasada 3 adet DVD-Rom haznesi var. Ön panel için kart okuyucu kısmı acık panel var fakat montajı hakkında bilgi bulamadım. Bu bölüme dışardan farklı bir aparat bulabilirmiyiz.. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...
  • e.ayhan kullanıcısına yanıt
    http://www.teknobiyotik.com/akasa-besli-pwm-fan-coklayici-flexa-kablo.html

şöyle birşey alıp tüm fanları buna bağla. Tek çıkışla da anakarta bağla. Anakarttaki tek pinle hepsini aynı senkronda yönetirsin.
  • http://www.teknobiyotik.com/akasa-3-5-fan-kontrol-2x-usb-3-0-on-panel-3-adet-akasa-quiet-cool-12cm-mavi-led-sessiz-kasa-fani.html

Zaten ubna benzer bir ürün var ...i Benim istediğim bu ürünü Bu kasaya nasıl monte ederim onu öğrenmek..

Normalde aparat floppy bölmesine monte ediliyor fakat bu kasada floppy bölmesi yok .. DVD okuyucu bölmelerinden birine monte edilmek zorunda oryada monte etmekne yapabilirim onu öğrenmek istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e.ayhan -- 13 Nisan 2015; 18:42:12 >

• 5.25 to 3.5 diye ebay de aratirsaniz istediginiz urunu bulursunuz. Ama gelmesi 1 ayi buluyor. Eger gelmezse moneyback garantisi var urunu tekrar gondertebilirsiniz ya da para iadesi isteyebilirsiniz.

• Evga Gtx 970

Amd fx x8 9590

Asus a88 gamer

Bu sistem için yeterli bir kasa mıdır yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: AlicanKSY

Evga Gtx 970

Amd fx x8 9590

Asus a88 gamer

Bu sistem için yeterli bir kasa mıdır yardımcı olursanız sevinirim

970e yeter de o işlemciye adam gibi 750w falan lazım kendi başına 350w çekiyor yük altında

Ayrıca o anakart uymuyor 990fx serisine bakmanız lazım

Şu videodan 100w eksiği tüketir maksimum fark olsa olsa ama bu güç kaynağıyla fx 9590 kullanacağım demeyin sakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 23 Nisan 2015; 17:10:58 >

• Hocam ben sistem topluyorum. Bu kasayı alıcam ekran kartı olarak da msi gtx 960 2g alıcam. Ama kart biraz uzun, sığmayabilir diye korkuyorum. O ekran kartı takılan yerin hizasına gelen ssd yuvaları çıkarılabiliyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam internette izlediğim bir kutu açılımında gördümde yan kapakta x şeklinde pencere vardı.Sizin resimlerde gözükmüyo acaba yan kapakta boyle bir sey varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.