Şimdi Ara

xiaomi tv box 3 ve üzeri hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
8
Favori
19.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airport34

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-TV-Box-3-Android-5-0-Smart-TV-4K-HD-IPTV-WiFi-Amlogic-S905/32737731044.html?s=p&spm=2114.40010308.7.4.b9ZwEE

bu nasıl

O bir önceki model. 1 gb ramli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cartok

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Mi-TV-Box-3-Android-5-0-Smart-TV-4K-HD-IPTV-WiFi-Amlogic-S905/32737731044.html?s=p&spm=2114.40010308.7.4.b9ZwEE

bu nasıl

O bir önceki model. 1 gb ramli

http://www.mi.com/en/mibox/

• airport34 kullanıcısına yanıt
    Buda amerika için çıkarılan model
  • bakalım artık ilerde tavsiye üzerine alırız bir tane :)
  • Beyler Merhaba,

Bu urunun iki versiyonu var. Birisi Cin digeri de International surumu...

Size tavsiyem International surumunu almanizdir. Cunku Cin icin uretilen versiyonda o ulkede populer olan yazilimlar onyuklu olarak geliyor. Bu da malesef diger ulkelerde pek ise yaramiyor. Zira Cin'de google sansuru var. Bu sebeple google ve benzeri servisleri ulke icinde kullanamiyorlar.

Xiaomi diger ulkelerde satisa sundugu cihazinda Google Android TV on yuklu olarak geliyor. Google TV sisteminin bence diger surume gore cok avantajlari var. Mesela Youtube'in android TV icin kumanda ile daha kolay kullanilan versiyonu var. Diger uygulamalarin hepsi ayni sekilde kumanda ile rahatca kullanilmak icin uretilmis. Ancak cin versiyonunda bambaska bir altyapi var ve bu ulkemizde kullanmak icin pek elverisli degil.

Bir de bu cihazi piyasadaki diger android boxlarla karistirmamak lazim. Cunku piyasada goreceginiz diger android boxlarda android in cep telefonu ve tabletler icin urettikleri yazilimlar var. Yani google in baska cihazlar icin urettigi yazilimi insanlar alip tv icin yama yaparak uyarliyorlar. Zira televizyonlarda dokunmatik arayuz olmadigi icin kumanda ile kullanim oldukca zor oluyor hem de stabil calismiyor.

Iste tam da bu yuzden Google TV ler icin "Android TV" isimli ozel bir isletim sistemi cikartmistir. Bu isletim sistemini dunyada Sony ve Philips gibi televizyonlarda ve Nexus Player, Nvidia shield, Razer Forge TV ve Mi box 3 gibi boxlarda gorebilirsiniz. Bu saydiklarim arasinda en uygun fiyatli olani Mi box 3 global versiyondur.

Ben suradan siparis ettim bile;https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-XiaoMi-Mi-tv-box-3-Wifi-Bluetooth-64bit-2GB-DDR3-Android-6-0/32699739438.html

Size de simdiden tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheshim -- 28 Kasım 2016; 1:0:55 >

• Arkadaşlar bu cihazda; Türk TV kanallarını izlememizin bir yolu var mı acaba? Digiturk Play vs dışında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanura -- 28 Kasım 2016; 23:8:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheshim

Beyler Merhaba,

Bu urunun iki versiyonu var. Birisi Cin digeri de International surumu...

Size tavsiyem International surumunu almanizdir. Cunku Cin icin uretilen versiyonda o ulkede populer olan yazilimlar onyuklu olarak geliyor. Bu da malesef diger ulkelerde pek ise yaramiyor. Zira Cin'de google sansuru var. Bu sebeple google ve benzeri servisleri ulke icinde kullanamiyorlar.

Xiaomi diger ulkelerde satisa sundugu cihazinda Google Android TV on yuklu olarak geliyor. Google TV sisteminin bence diger surume gore cok avantajlari var. Mesela Youtube'in android TV icin kumanda ile daha kolay kullanilan versiyonu var. Diger uygulamalarin hepsi ayni sekilde kumanda ile rahatca kullanilmak icin uretilmis. Ancak cin versiyonunda bambaska bir altyapi var ve bu ulkemizde kullanmak icin pek elverisli degil.

Bir de bu cihazi piyasadaki diger android boxlarla karistirmamak lazim. Cunku piyasada goreceginiz diger android boxlarda android in cep telefonu ve tabletler icin urettikleri yazilimlar var. Yani google in baska cihazlar icin urettigi yazilimi insanlar alip tv icin yama yaparak uyarliyorlar. Zira televizyonlarda dokunmatik arayuz olmadigi icin kumanda ile kullanim oldukca zor oluyor hem de stabil calismiyor.

Iste tam da bu yuzden Google TV ler icin "Android TV" isimli ozel bir isletim sistemi cikartmistir. Bu isletim sistemini dunyada Sony ve Philips gibi televizyonlarda ve Nexus Player, Nvidia shield, Razer Forge TV ve Mi box 3 gibi boxlarda gorebilirsiniz. Bu saydiklarim arasinda en uygun fiyatli olani Mi box 3 global versiyondur.

Ben suradan siparis ettim bile;https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-XiaoMi-Mi-tv-box-3-Wifi-Bluetooth-64bit-2GB-DDR3-Android-6-0/32699739438.html

Size de simdiden tavsiye ederim.

Peki bu linkteki global versiyon mudur?

• Merhabalar, MI tv box almayı düşünüyorum. Duyduğum kadarıyla aliexpress satışı yok orda satılanlar taklit olabilirmiş. Kendi sitelerinde de aynı fiyat. Nasıl temin edebilirim fikri olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.
  • Bu cihazı kesinlikle tavsiye etmem. Ethernet girişi olmayan cihaz almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamin

Merhabalar, MI tv box almayı düşünüyorum. Duyduğum kadarıyla aliexpress satışı yok orda satılanlar taklit olabilirmiş. Kendi sitelerinde de aynı fiyat. Nasıl temin edebilirim fikri olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.

ben aliexpress den aldım taklit felan değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkasia

Bu cihazı kesinlikle tavsiye etmem. Ethernet girişi olmayan cihaz almayın.

cihazda ethernet girisi var

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanura

Arkadaşlar bu cihazda; Türk TV kanallarını izlememizin bir yolu var mı acaba? Digiturk Play vs dışında.

Kodi kurup, kanal listesi ekleyerek iptv olarak bircok ulusal kanali izleyebilirsiniz

• DarthLuca D kullanıcısına yanıt
    Hani nerde?

• cetin_50 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim, aldığınız satıcı linkini paylaşır mısınız lütfen.
  • DivingDeep kullanıcısına yanıt
    Evet global versiyon. Urun elime ulasti, orjinal gelmis. Herhangi bir sikinti yok.
  • Merhaba;

Elimde bir adet fazla Xiaomi Mi Box var. Satın aldığım link aşağıda. Ürün Özellikleri de orada yazıyor. En son mi tv box modelidir.

Satın aldığım paraya (260 tl + kargo) vereceğim.

Sıfır ürün. Kutusu, kumandası, adaptörü ve hdmi kablosu ile..

[INTERNATION SÜRÜMÜ] xiaomi mi kutusu android 6.0 akıllı set-top box tv quad core youtube netflix 4 k dts dolby iptv medya oyuncu

http://s.aliexpress.com/aaM3iIF7

(from AliExpress Android)

• aynısından bende de var alan varsa satabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanizm

aynısından bende de var alan varsa satabilirim.

Pm

• Kumandadaki sesle komut özelliğini aktif etmek için özel bir ayar var mı Mibox'ta?

Bendeki kumandada aktif edemedim bir türlü.

• Kumandası apple tv de olduğu gibi oyunlarda kullanılıyor mu acaba ve hafızası çok düşük ürüne hafıza kartı takılınca oyun uygulama hafıza kartına takılıyor mu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.