Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü (703. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
23.824
Cevap
654
Favori
559.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 701702703704705
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yazdim hocam buradan bir alttaki mesaj.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustafa2442 M kullanıcısına yanıt
    Kısmen doğru, kısmen yanlış.
    İşaretlemediğiniz yerleri süpürüp silmesi doğru.
    Mop takılı iken; no mop zone işaretlediğiniz hiç bir yere geçmez.
    Ancak no mop zone işaretlemez iseniz halılara çıkar ama moplama da devam eder.
    Velhâsıl-ı kelâm; bir taşla iki kuş vuramazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 27 Eylül 2020; 19:26:40 >
  • Bir önceki sorum olan 1c mi yoksa mop bro mu; bdurmus un cevabı üzerine ve forumda kullanıcı mesajlarına bakarak ağırlıklı olarak 1c nin daha çok arıza/sorun yaptığını göz önüne alarak, sorumu Mop pro mu? V2 mı olarak düzeltiyorum. Kullanıcılarından yada işi bilen Ali bey gibi bu iki cihazın + - leri, deneyimlerini özetlemenizi rica edeceğim.

Bir de teknik bir sorum olacak, özellikle Ali beye bu robotlardaki wifi mantığı nasıl işliyor? Yani modem robota mı bağlanıyor, yoksa önce modemden şarj istasyonuna, şarj istasyonu üzerinden robota şeklinde mi işliyor? (Alacağım robotun şarj istasyonunu doğru konumlandırmak için )

Sorma sebebim evimde modemim evin bir uç köşesi olan salonda(tv den dolayı), evimin tam simetrik en uç 2 odası takribi 10-12 metrelik düz bir koridorun sonunda. Bu diğer en uçtaki iki odadan mobil cihazlarla direk modem çekmekle çekmemek arasında, sağlıksız bir wifi sinyali durumu var. Bu sebeple asus Rp-n12 300Mbps menzil arttırıcıyı evin tam ortası sayılabilecek koridora konumlanırdım. Bu menzil arttırıcıya rağmen en uç 2 odada sinyal gücü akıllı telefonlarda 2,3 barı geçmiyor. Bu şartlarda akıllı robotu wifiye bağlarken direk modem üzerinden tanıtsam diğer uçtaki 2 odada robot wifi sinyallerinin çok zayıflaması ve kopması üzerine ne gibi sorunlar yaşarım? Bir diğer sorum evin tam ortasına konumlandırdığım menzil arttırıcı ile robotu wifiye bağlasam, modeme bağlamaya nazaran diğer uçtaki iki odada daha sağlıklı bir sinyal alışverişi olur. Ama bu bağlantı teorisinde de aklıma takılan modemden-> menzil arttırıcıya, menzil arttırıcı dan -> robota yada şarj modülüne sinyal aktarımı döngüsünde wifi sinyal kalitesi düşer mi? Yada robota wifi sinyali açısından olumsuz bir etkisi olur mu? Bu arada modem ve menzil arttırıcımın frekans bandı 2.4GHz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• szkrb S kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle amacım bir taşla iki kuş vurmakti :) ben mop takiliyken no mop zone yerlerini sadece süpürüyor zannetmiştim, ozaman iki farklı haritada bu durumu sağlayabilirim ilk önce süpürüp sonradan sildirmek.. teşekkürler sizde ali hocam da cok yardimci oldunuz iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa2442 -- 27 Eylül 2020; 20:27:54 >
  • mustafa2442 M kullanıcısına yanıt
    Bunun mümkün olabilmesi için no mop zone bölgesine geçtiğinde mopu havaya kaldıracak teknolojinin icâd edilmesi gerekiyor.
    Kimbilir; yakında o da olur belki.
    Belki şöyle yapabilirsiniz;
    Halıları bölgesel olarak seçip sırf süpürme yaptırın, işi bitince mopu takıp ıslak temizliğe geçin.
    Ben halı kullanmadığım için tecrübe etmedim ama deneyin bence.
    Rica ederim, iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szkrb -- 27 Eylül 2020; 19:44:13 >
  • szkrb S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.

• mali_bu16 kullanıcısına yanıt
    Şarj yuvasının internet ile bir işi yok ancak haritanın sürekliliği ve istediğiniz yere yönlendirebilmeniz için her yerde internet erişimi gereklidir.
    Software update için sorun değil, cihazın şarjlı olması yeterlidir ama hardware update için cihazın şarjda bağlı olmasını istiyor birçok robot, dolayısı ile öyle durumlarda şarj yuvasının da iyi internet çeken bir yerde olması tercih edilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Şarj yuvasının internet ile bir işi yok ancak haritanın sürekliliği ve istediğiniz yere yönlendirebilmeniz için her yerde internet erişimi gereklidir.
    Software update için sorun değil, cihazın şarjlı olması yeterlidir ama hardware update için cihazın şarjda bağlı olmasını istiyor birçok robot, dolayısı ile öyle durumlarda şarj yuvasının da iyi internet çeken bir yerde olması tercih edilir.
    Detaylı cevap için çok teşekkür ederim Ali bey, bu yorumunuz üzere tüm evde sağlıklı wifi ağı için robotu menzil arttırıcı ile wifi ya bağlamamda teknik olarak bir sakınca olmadığını anlıyorum. Bir de kısasa olsa Mop pro ile V2 arasındaki en belirgin farklar nedir yada sizin servis hizmeti verdiğiniz bu imi cihaz arasında şu model daha az sorunludur gibi bir yorumunuz olur mu? Israrla sormamdaki sebep en kısa sürede ihtiyaçlarımıza uygun robotu satın alıp devreye sokmak istiyorum.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 27 Eylül 2020; 20:47:3 >

• Merhabalar 6 aydır mijia 1c kullanıyordum bugünden itibaren 5 dk çalışıp kendi kendine stop ediyor ortada kalıyor ve hata mesajida göndermiyor programda da çevrimdışı gözüküyor tamamen kapatıyor kendini..başına gelen varmı acaba ??

• quote:

Orijinalden alıntı: erdsavas

Xiaomi 1C kullanıyorum Nisan ayında almıştım ama Haziran’dan beri kullanıyorum. Eskiden güçlü ve turbo modları kullanabiliyordum ama artık 3-5 dk içerisinde kendisini tamamen kapatıyor. Normal mod kullanabiliyorum sadece. Memnun değilim, iade edilebilir mi sizce cihaz? Gittigidiyor dan almıştım bizdeuygun satıcısından.
    Şu an aynısı bende oldu bir saat öncesi itibariyle...size de yeni mi oldu..genel hata olabilir mi acaba

• Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Hocam
    Yüksek kapasiteli pil çalışması yapıyordunuz, bir gelişme var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bugrabal

Şu an aynısı bende oldu bir saat öncesi itibariyle...size de yeni mi oldu..genel hata olabilir mi acaba

Alıntıları Göster
    Şikayetvarda tonla aynı sorunu yaşayanların şikayeti var. Yazılımsal

• Ne yapcaz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: MKRİFTER

No go Zone seçtiğiniz zaman paspas takılı olsun veya olmasın kesinlikle o bölgeye girmiyecek. Aynı bölgeyi no mop Zone yaptığınızda ise paspas takılı değil iken o bölgeye girecek paspas taktığınızda ise girmeyecektir. Sizin söylediğiniz gibi olsaydı şu dezavantajı olacaktı ıslak kirli paspasla mesala halının üzerine süpürmek için çıkacaktı. İzlenecek sıra şu şekilde olabilir. No mop Zone bölgesi belirledikten sonra paspası takmadan süpürme işlemiyle tüm alanların süpürülmesi (No mop Zone bölgesine de girecektir.) sonra paspası takarak(no mop Zone bölgesine paspas yapmayacak) paspas yaptırılması.
    İşin mantığını çok güzel açıklamışsınız bende cihazda sıkıntımı var diye düşünüp duruyordum. Teşekkürler.bide bizim s5 sarj istasyonuna açılı gelip yanında saçma manevralarla girmeye çalışıyor. Bununla ilgili bir öneriniz varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Bugrabal

Ne yapcaz hocam
    Çok moral bozucu bir durum maalesef. Tek yalabileceğimiz beklemek ve sorunun düzeltilmesi.
    Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

Aldığım yere yazdım, gelen cevap bu

• quote:

Orijinalden alıntı: erdsavas

Çok moral bozucu bir durum maalesef. Tek yalabileceğimiz beklemek ve sorunun düzeltilmesi.

Aldığım yere yazdım, gelen cevap bu

Alıntıları Göster
    Öyle şey mi olurmuş ya... O zaman bu konuyla iglili kullanım klavuzuna pil ömrü ve bakımı bölümüne bu durum not edilmeli. Bu şekilde tüketici kandırılmış oluyor. Tüketici bilse böyle bir dez avantajı olduğunu zaten 3,5 kuruş fazla verir üst modellere yönelir, yada madem turbo modunda böyle bir durum var ya ürünü satarken 2500pa yazmayacaklar teknik verilere yada yazılım güncellemesi ile olması gereken pa ile sınırlandıracaklar cihazları ki bu da çok hoş olmaz. Ucuz etin yahnisi gibi bir cevap olmuş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_bu16 -- 27 Eylül 2020; 21:58:40 >

• Bataryasin idegistirince sorun çözülecek mi yani ?

• Ben şahsen son 2 haftadır akıllı robot almak amacıyla araştırmalara giriştim ve burada da belirttiğim gibi 1c ve mop pro arasındaydım ki 1c için yaklaşık 1000 'in üzerinde kullanıcı yorumu okuyup notlar aldım bu bahsi geçen sorun ile iglili ilk kez burada karşılaştım ve 1c elendi. Bu güne kadar 1c cihazını hiç kimse mi çoğu defa turbo modda kullanmadı! Böyle bir şey çok mantıklı gelmedi bana...

Yönümü mop pro ile v2 ye çevirdim bakalım... Bu arada mop pro modelinde de son iki gündür forumda şarj ünitesi yatay, harita silme yada yeniden haritalardırma gibi bir hatadan söz edildi içim ürperiyor

• Bugrabal B kullanıcısına yanıt
    Standart fan sorunu bu, her Mijia’da olur.
    Sürekli turbo modda mı çalıştırıyorsunuz?

• Kapasiteli batarya var da Mijia’larda yer yok.
    Mevcut yerde kapasite arttırılamıyor.

• 
Sayfa: önceki 701702703704705
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.