Şimdi Ara

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü (563. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
23.821
Cevap
654
Favori
559.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su an hala duruyor. Surekli durdurup fircayi cikar tak yapıp devam ettiriyorum

• cihat_ozturk kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen yuvaları kirlenmiş veya daha ötesinde dişli ünitesi sıkışmıştır. İlk seferinde çalışıyor, sonrasında yük binince encoder devreyi kesiyordur.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Bunun icin ne yapmam gerekir? Temizlik yapiyorum ara ara ama sıkışma olayina bir cozum varmidir?

• Arkadaşlar az önce robot mop yaptırmayı denedim süpürge ve paspas modunda su tankını doldurup yerleştirdim süpürme ve paspasa başladı ama daha sonra sadece paspas moduna aldığımda lütfen su tankının bulunduğu aparatı yerleştirin şeklinde uyarı verdi.telefona da bilinmeyen aparat şeklinde mesaj geldi. Sebebi ne olabilir sizce

Bazen bu tip sorunlar oluyor, temizlik ünitesinin tamamen dağıtılıp kontrol edilmesi lazım. İçinde tümleşik contalar ve dişli yuvaları var, oralarda aşınma veya yorulma sebebi bile çok sorun olabiliyor. Daa öncelerde de tekerlek modüllerinde benzer yorulmalardan kaynaklanan sıkışmalar oluyordu.
    Toplamda 20 defa bile calismadi cihaz. Surekli calissa böyle bir sorun olabilir derim de nadiren çalışıyor. Bu kadar hassas oldugunu bilsem almazdim. Neyse su temizligi bitirsin guzelce inceleyim fircanin etrafını. Tesekkur ederim hocam.

• A.L.B. A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Öncelikle mevcut haritayı silip sıfırdan bir haritama yapmanızı önereceğim.
    Şarj istasyonun bulunduğu yede wifi çekim kuvveti iyi midir, bunu teyit edebilir misiniz?
    Bir de bu durumu sadece salonda yaptığına göre şarj istasyonunu başka bir yere, evin olabildiğince merkezi bir konumuna (örneğin koridora) konumlandırıp buradan haritalama yaptırmaya deneyebilirsiniz.
  • Brkhn23 B kullanıcısına yanıt
    Hazne, içerisinde uzun süre su dolu olarak kaldı mı? Kireçlenme ve tıkanıklık olmuş olabilir.

Şu fotoğraftaki 3 deliği bir iğne yardımıyla zarar vermeden yavaşça açmaya çalışabilir misiniz?

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü

Sorasında ağzınıza bu deliklerde havayı içinize çekmeye çalışıp açık olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz.

• ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    Çok az miktarda çamaşır suyu olabilir maksimum bir çay kaşığı, köpüren temizleyicilerden kaçınmak lazım.

En sağlıklısı beyaz sirke kullanmaktadır ama, yine 1-2 çay kaşığı kadar olabilir.
  • ramozz R kullanıcısına yanıt
    Sadece paspaslama yapabilmek için sadece su alan hazneye ihtiyacınız var. Mevcutta gelen 2si 1 arada hazne ile sadece silme işlemi yaptıramıyorsunuz cihaza. Silme+süpürme'yi yaptırabilirsiniz ama..
    Bu aslında hemen her robotta olabilecek bir şey. Bazınlarında halının bir püskülü takılıyor, nasıl oluyorsa içine alıyor. Veya yoğun hayvan tüyü var ise oraya girip sorun yaratıyor.
  • tekiz kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim o sadece su paspas için olan hazne'nin şu anki ikisi bir hazneden farkı nedir peki. O hazneye aldığımızda sadece paspas yaparken fırcayı cıkarıyormuyuz. Bir de su adresine nasıl su koyuyorsunuz siz ben arıtma suyu koyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramozz -- 28 Haziran 2020; 16:27:11 >
  • ramozz R kullanıcısına yanıt
    Farkı tamamen su almasıdır toz deposu yoktur.

Sadece paspaslama yaparken ana ve yan fırçalar dönmüyor ama takılı duruyorlar, toz toplamıyor ve fanı çalışmıyor cihazın bu esnada., Y ve klasik Z şeklinde sessizce paspaslama yapıyor.

Musluk suyu da kullanabilirsiniz, mühim olan temizlik bittikten sonra hazne içinde su bırakmamaktır. Zamanla bu su kireçlenmeye veya tıkanlığı sebep olabilir çünkü. Hazne içinde tüm suyu olabildiğince döküp bu şekilde kenara koymanız yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekiz -- 28 Haziran 2020; 16:34:14 >
  • Merhaba
    STYJ02YM kodlu vacuum mop cihazım, 2 gündür paspas işleminde su kullanmıyor
    Cihaz Y şeklinde paspas hareketini yapıyor ancak İkisi bir arada haznesi içine koyduğum su olduğu gibi kalıyor.
    Haznenin çıkışlarını kontrol ettim herhangi bir tıkanıklık yok
    Cihazın dışında su damlatıyor ancak cihazdayken altına taktığımız bez kuru su da olduğu gibi duruyor
    Reset atıp fabrika ayarlarına da geri döndürdüm ancak bir sonuç alamadım
    Ne olmuş olabilir?

Temizlemek için icinimi acmak gerekiyor? Dediginiz gibi salonda sacakli hali var. Kurtuluyor diye sacaklari halinin altina kivirmiyordum son 2-3 temizlikte. Ondan olabilir. İçini acmak gerekiyorsa acip bakayim

• Merhaba arkadaşlar,

2 gündür S50 cihazım sürekli error 4 hatası veriyor. cliff sensoru temizleyin vs. diye sürekli uyarı veriyor ancak zaten temiz. Bu sorun ile daha önce karşılalan olduysa bilgi verebilir mi?

Xiaomi Robot Süpürge (S50, S5 Max, S6, 1S, 1C, STYJ02YM, Viomi V2 /Pro /V3) Kullanıcılar Kulübü
  • Roboroc s5 max haritayı nasıl kaydedebilirim oda oda kontrolünü yapamıyorum tam manasında haritayı uygulamaya cizdiremedim bilen biri yardımcı olabilir mi

Hocam ben açmanızı tavsiye etmem ama siz bilirsiniz.
    Tekerlek ünitesini sökseniz bile üniteyi tamamen dağıtmanız gerekecektir, sldeki bulgurdan olmayın.
    Türkiye'den aldıysanız servise yönlendirin.
  • 
Sayfa: önceki 561562563564565
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.