Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.892
Cevap
30
Favori
99.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • deneyimlerinizi pm den değilde buraya yazarsanız bizde faydalanalım. eşime 570 tl ye k5 plus almıştık çok memnun. lenovo da güzel telefonlar çıkartıyor fiyatına göre.
    bu arada hb da cihaz 1200 tl olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamdd -- 30 Ocak 2017; 12:36:32 >
  • cem16 kullanıcısına yanıt
    Daha ürünün en kaymaklı versiyonu gelmedi 4 GB RAM 128 GB Depolama ve ''siyah'' ve şuan Hepsiburada da var olan Redmi pro 1199 TL ye çıkmış durumda. şöyle bir düz mantıkla düşünürsek 2014 te çıkmış olan mi4 LTE ki donanım bazında 32 bit snapdragon 801 ile gelirken 730 TL bandında hala satışı varken Redmi Pro nun tüm versiyonlarını sömürmeden cihazı kaldırmazlar satışlar baya iyi ...

şuan ithalatçılar çakallık yaptı Snapdragon 808 li 2 GB RAM ve 16 GB depolama ile gelen ve 659 TL ye satıkları mi4c yi satıştan çektiler ama niye Xiaomi Android 7.0 alacak cihazları söylediğinde mi4c de geçiyordu bunu duyan ithalatçı hem 2/16 GB hemde 3/32 GB versiyonları stoklayıp yakın zamanda ki mi4 LTE stoğunu tükettikten sonra yeni cihaz olarak boy gösterecek 800 TL altı fiyattan.

bu arada Hepsiburada'ya soru sormuştum Redmi pro ''Siyah'' renk için aldığım cevap şöyle ...

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)

kısacası şuan satışta olan Renkler kısmı olarak ilk parti ürünlerdi talep denendi redmi Note 4 yada Mi Max in satışlarınından daha fazla satış yaptı ürün neredeyse 2 aydır satışta kendi talebini üretmiş oldu şimdi ''kaymak'' tarafı yolda 4/128 GB ''siyah'' fiyatı ne olur bilinmez ama en fazla 1299 TL olacağını tahmin ediyorum. Redmi Pro varken şahsen Redmi Note 4 ün satışının bir anlamı kalmıyor bence onun yerine Snapdragon 625 li 19 Ocakta Hindistan pazarında tanıtılmış olan Redmi Note 4 gelir 1-1.5 ay içinde ...

sonuç olarak bu cihazın adetli 2. partisi kapasite ve renk seçenekleriyle beraber yolda diye düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 30 Ocak 2017; 14:40:25 >

• Firsatcilar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerdeyse 1 ay oldu.
    Whatsapp için bahsedilen tüm yetkileri verdim.
    *Uygulamalardan İznler
    *Güvenlikten Otomatik Başlatöa
    *Miui Optimizasyonu Kapattım
    *Pil Battery Saver Modu kapattım.

Ona rağmen, notifikasyonlar geç geliyor.
    Hatta akşamdan beri whtsap açılmadan kapanıyor!!

Silip yeniden yükledim.
    Galeriden bi foto yolladım, yine loopa girdi!
    Nedir bu ya, yerli yabancı tüm kaynaklarda bahsedilen her şeyi yaptık, yine de yaranamadık telefona :p

Miui 8.0.4.0 Global Stabil (LXKCNMA)
    Android 6.0 MRA58K
    Nedir benimle alıp veremediği hala anladımadım!!

**Bu arada kamerası tam bir hayak kırıklığı.
    8MP General Mobile Discovery ile kafa kafaya kalitesi.

**Fotoyu çektikten sonra, sol altta resme gidemiyorum. Çekilen resim orda gözükmesi gerekirken gözükmüyor, kontrol etmek için galeriyi açıp bakıyorum. Bunu da daha çözemedim.

**2. Kamerasının hiçbir espirisi yok.
    Tam 3 boyutlu olmasa da, resme bir derinlik katıyor. Ancak kamera kalitesi yeterli oladığı için düzgün olmuyor o da.

*Antutu 99000'e kadar puan alıyor.
    Hızında falan sıkıntı yok.

Amma da kararlıymış :p
    8.0.4.0 Stabil diyor bir de

• Novabazar dan 1050tl ye ithalatçı garntili altın rengi aldım umarım memnun kalırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdrhm -- 30 Ocak 2017; 20:19:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 4 gb ramli versiyonu icin 1300 tl fiyat tahmini yapmissiniz. 3 gb modelinin 950 tl gibi bir fiyata satildigi yerde 4 gb ramli modele 1300 tl cok olmazmi ve bu parayi hak edermi sizce. Yazinizi okurken 4 gb olani satisa ciksin hic dusunmem alirim dedim ama fiyati duyunca biraz durakladim.

• Çift hat kullanımı sırasında, bir hat ile görüşme yaparken diğer hat arandığında bırakın meşgulü, direk "Aradığınız kişiye şuan ulaşılamıyor" şeklinde sinyal veriyor. En azından meşgul desin, şirkette sıkıntı oluyor sonra, şirket hattı neden kapalı diye. Bu durumu çözebilen oldu mu acaba?

• abdrhm kullanıcısına yanıt
    Garantisi intellicell sakat hemde cok sakat

• hamdd kullanıcısına yanıt
    şuan zaten popülerlikten cihazın fiyatı 989 TL lerden 1199 TL yükselmiş durumda 3 GB RAM 64 Hafıza belki tam konumlandırma yapabilme durumları olur hem 32 hem 64 hemde 128 tüm kapasitelerde gelir ona göre konumlandırma yapılır.

benim söylediğim 1299 TL zaten fırsatçılığın son noktasına bir atıf yoksa 1300 üstü asla olamaz.

4/128 gelirse ki özellikle ''siyah'' gelirse o tarz bişiye girişmeleri olası malum Xiaomi modellerinde ki ''Siyah'' Fırsatçılığı bilinen bişi.

şuan ki durum bile popülerlik fırsatçılığı daha dün 989 TL ye satılan cihaz bir anda 1199 TL oldu 2 hafta içinde ...

bu durumu Redmi Note 4 (Snapdragon) kendine getirir. 1.5 2 ay içinde ithalatçılar getirir 1099 - 1149 bandında satmaya başlar alternatif olur.

Bu fiyat zaten şuan için mantıklı bir fiyat değil ki anormal yükselmiş bir fiyat

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü)

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdd

deneyimlerinizi pm den değilde buraya yazarsanız bizde faydalanalım. eşime 570 tl ye k5 plus almıştık çok memnun. lenovo da güzel telefonlar çıkartıyor fiyatına göre.
    bu arada hb da cihaz 1200 tl olmuş

Tabiki kısaca iki cihaz arasındaki belirgin farkları belirtiyim maddeler halinde.
    Ben 16 gb versiyonunu kullanıyordum K5 Note'un

-Öncelikle en büyük fark ekran kalitesi, redmi pro da bulunan ekran hem canlılığı ile hemde parlıklığı ile K5 note çok önünde.
    -İşlemci olarak 2 kata kadar daha güçlü olduğunu çok rahat söyleyebilirim.
    -Kulaklık höperlör ve ahize sesleri k5 note dan çok daha iyi ve kaliteli. K5 note kulaklık sesi çok az çıkıyordu, hize sesi az ve yetersizdi.
    -K5 note da parmak izi kullanmadım ama redmi pronun çok stabil çalışıyor ve ön tarafda olaması bence avantaj.
    -Kızıl ötesi bulunması bence çok büyük bir artı, tabi kullanmıyorsanız pek fark etmez :)
    -K5 note şu ana kadar kullandığım en kötü kameraya sahipti, şu anlık redmi pro nun kameradan memnunum. Mükemmel değil ama fiyatına göre harika.
    -Hafizanin 2 kat büyük olmaması en büyük farklardan biri. Ayrıca redmi proda kullanılan hafıza birimi çok hızlı, yaptığım testte 170 okuma 130 yazma hız çıktı, telefon için mükemmel rakamlar :)

K5 note iyi yönleri yokmuydu, var tabı. Telefon kesinlikle ısınmıyordu, bu baya hoşuma gidiyordu.
    Birde aralarında 550 mah fark olmasına rağmen pilleri nerdeyse aynı gidiyor, pil yönünden de K5 note iyidi.

• cem16 kullanıcısına yanıt
    Sorun çıkarsa elimde mi patlar cihaz? Birde global rom varmı yoksa çin romlarında ingilizce dil desteiği var mı

• Arkadaşlar telefon çok hoşuma gitti falan aldım da şimdi sorun falan çıkar mı kullananlar cevap versin lütfen

• abdrhm kullanıcısına yanıt
    Global rom sıkıntılı olur. 4G de öyle.

Yazılım atmayı öğrenirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdrhm

Arkadaşlar telefon çok hoşuma gitti falan aldım da şimdi sorun falan çıkar mı kullananlar cevap versin lütfen

Telefon bozulmasin diye dua et.olduda bi problem oldu direk kullanici hatasi diyen bir servis malesef.sikayetvar.com dan arastir

• CNDMN kullanıcısına yanıt
    Selamlar zaten ürün açıklamasında ''Çift Hat Var ( Tek İşlemcili )'' yazıyor. Yeni çift hatlı tellerin çoğu böyle bir hatla konuşurken öbürü kapalı görünür. Çözüm yönlendirme ile olabilir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CNDMN

Çift hat kullanımı sırasında, bir hat ile görüşme yaparken diğer hat arandığında bırakın meşgulü, direk "Aradığınız kişiye şuan ulaşılamıyor" şeklinde sinyal veriyor. En azından meşgul desin, şirkette sıkıntı oluyor sonra, şirket hattı neden kapalı diye. Bu durumu çözebilen oldu mu acaba?

Bir çok cift hatlı telefon kullandım, senin dediğin durum sadece huawei'lerde var.. P8max satıp redmi pro alan kafama sıçayım..

• Recepali55 R kullanıcısına yanıt
    Şuan kullandığım samsunga garanti yakıp ROM atmıştım şahsen böyle bir sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum servis konusuna gelince sony yetkili servisinden falan da az çekmedim ben mahkeme falan hallederiz artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdrhm -- 31 Ocak 2017; 9:49:5 >
  • Tekrar tekrar yazalım.

Satın aldığınız zaman cihaz üstündeki rom offical rom değildir.Fake rom olduğu için bildirimler vs gibi hatalar bolca mevcut.
    Yapmanız gerekenler sırasıyla

1-Mi hesabı açın kendinize önce.
    2-Telefonu unlock işlemini yapın
    3-Unlock mesajı geldikten ve unlock işlemini yaptıktan sonra twpr recovery yükleyin.
    4-Daha sonra EU rom yükleyin

Sorunların büyük bir çoğunluğu geçecektir.
    Siz garantili almışsınız ben yurtdışından getirttim.Ben bile servisi bu kadar evham yapmıyorum yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kernel Panic -- 31 Ocak 2017; 11:4:29 >
  • Ben bugun telefonu satma karari aldim, bir daha 4g 800mhz band destegi olmayan mtk islemcili cihaz alirsam, taksim de tum snapdragon calisanlari ustumden gecsin..

• Kernel Panic kullanıcısına yanıt
    EU ROM stabil olur mu? Aslında çin romu düşünüyorum ben zaten telefonum ingilizce dilinde şuan sorun değil beenim için ingilizce olması
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.