Şimdi Ara

XIAOMI REDMI PRO (Ana konu ve kullanıcılar kulübü) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.893
Cevap
30
Favori
99.516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 900 tl satiyorum 1 aylik, sifir neyse buda oyledir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir anda Redmi PRO satış konusuna dönüşecek neredeyse :)
    Benim ağırlık ya da performans noktasında bir sıkıntım yok.
    Ama tek elle rahat kullanabileceğim bir telefon olsaymış diyorum şimdi

O yüzden:

5.1" Ekranlı Donanımsal olarak denk/yakın, faturalı telefonlarla takas düşünebilirim.
  • Ben sattım dün ama pişman oldum o aceleyle de daha önce kamerasına hayran kaldığım lenovo zshot 90 aldım, fakat telefona ısınamadım.. Sanırım tekrar xiaomi alacam

• quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Ben sattım dün ama pişman oldum o aceleyle de daha önce kamerasına hayran kaldığım lenovo zshot 90 aldım, fakat telefona ısınamadım.. Sanırım tekrar xiaomi alacam

Kaça sattınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Erbaa82

quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Ben sattım dün ama pişman oldum o aceleyle de daha önce kamerasına hayran kaldığım lenovo zshot 90 aldım, fakat telefona ısınamadım.. Sanırım tekrar xiaomi alacam

Kaça sattınız?

900 TL ama karar verdim Samsung c5 alacam ya da c7

• Komple tukenti hepsinburdada

• Bluetooth kulaklık kullanıp sıkıntı çekmeyen var mı? Varsa hangi ROM? Stabil versiyon miui.su ROMda bağlantı konusunda sıkıntı yok, ses çok iyi, ama görüşme sırasında her 10 saniyede bir kopup geri bağlanıyor kulaklık.

Bu arada kulaklık HP H5000
  • Samsung A8 2016 öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Recepali55 -- 5 Şubat 2017; 2:7:53 >
  • 1900 liraya A8 2016 ya verilmez biz burda 1200 lira redmi pro'ya vermiyoruz.iki es deger cihaz bana gore..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung A8 2016 ile Xiaomi Redmi Pro nun donanımsal analizini yapalım hangi cihaz daha üstün görmüş olalım ...

Samsung A8 2016 da Exynos 7420 Octa işlemci çözümüne Mali-T760MP8 grafik birimi eşlik ediyor bu çözüm Galaxy S6 serisi ve Note 5 te yer alan bir çözüm ve görece eskimeye başlayan bir donanım ... 2 li küme yapısı tasarımında olan işlemci çözümünün 1 kümesi görece yüksek güç tüketen Cortex A57 mimarisini baz alıyor ve Mobil cihazlarda CortexA57 çekirdeği aşırı güç tükettiği için neredeyse 1 yıl bile kullanılmadan yerini çok çok daha verimli CortexA72 ye bıraktı bu sene ise 2017 içerisinde ve 2018 yılında daha da geliştirilmiş olan CortexA73 çekirdeklerinin kullanımına şahit olacağız. Grafik tarafıda bir çok teknolojik komut setlerinin sadece ilk sürümlerine destek verecek olan Mali T760 içeriyor zaman içinde özellikle Vulkan destekli uygulamalar çıktıkça durum T760 tarafında hiç iç açıcı olmayacak ...

Gelelim Redmi Pro tarafında herkesin ısrarla uzak durduğu çekindiği önyargısı bulunduğu MediaTek Helio çözümleri ...

Redmi Pro da ülkemizde satılan sürümde Helio x25 işlemcisi ile geliyor 2.5 GHz Dual Cortex-A72, 2 GHz Quad Cortex-A53, 1.55 GHz Quad Cortex-A53 şeklinde 3'lü küme ile geliyor ve yönetim bakımından aslında zor olan bir yapı tri-cluster ancak çekirdek seviyesinde özelleştirmeler ile Android tarafına adapte edilmiş bir yapı mevcut ve Performans kazanımı sağlayan kısım 2.5 Ghz hızında çalışan 2 çekirdekli Cortex A72 mimarisinden oluşmuş küme ... aşırı güç istemeyen uygulamalarda 2 Ghz olan ortanca küme cihazın uyku durumunda olmasında da 1.55 ghz hızında olan küme devreye giriyor.

Samsung A8 2016 ve bir çok samsung ürününde kullanılan Exynos 7420 işlemcisi ile karşılaştırıldığında görece daha yeni mimari daha iyi optimizasyon ancak üretim teknolojisine bakıldığında ise Samsung un kendi üretim tesisi olması sebebiyle daha az güç tüketen bir CortexA57&A53 paketlemesi ( Bknz: Qualcomm Snapdragon 810 ve 20 nm üretim ile tasarım faciası ve günümüzdeki durumu )

kısacası kağıt üzerinde baktığımızda Helio x25 chipset çok ama çok daha güçlü bir çözüm iken klasik Mediatek başarısızlığı burada da karşımıza çıkıyor Mediatek geliştirdiği ürünlerin Kaynak kodlarını çok geç yayınladığı için MediaTek çözümü kullanan cihazlara Android sürümleri Qualcomm kullanan çözümlerden daha geç gelmekte ama gelişmeler gösteriyor ki bu durum tersine çevriliyor Google özellikle Qualcomm çözümlerine talebin fazlalığı durumunu görmüş olacak ki pazar donanım anlamında daralmasın diye kısacası Snapdragon 835 için müşteri talebi artıp Qualcomm işbirliği çerçevesinde ilk partisini Samsung a ayrıdığı için ve diğer üreticiler de uzun vadede Snapdragon 835 çözümü kullanacağı için Android dünyası tıkanmaması açısından özellikle 3. Nesil Android one projesinde MediaTek işlemcilerin kullanımına yeşil ışık yakmış durumda keza Google ın 2. Nesil Pixel cihazı için Qualcomm haricinde MediaTek x30 ve Exynos 8890 ve intel Atom çözümlerini denediğini bunlardan birinin düşük bütçeli Pixel 2 cihazında yer alacağı konuşulan haberler arasında intel Atom ile mobil pazarda tutunamadı Samsung Exynos ile açılmayı deneyebilir ama tek firma kontrolünde olduğu için Google bu noktada tercihini Mediatek ten yana kullanacağı için kaynak kodlar bundan sonra çok kısa sürede hazır olacak ve Redmi Pro yada Bootloader kilidi açılabilen bir çok cihaz için en son sürüm Android portları daha hızlı çıkarılmış olacak.

Şuan MediaTek x20/x25 cihazlar için sadece 6.0 sürümü çıkarılmış iken diğer çözümlerde Android 6.0.1 ve 7.1.1 destekleri mevcut.

Xiaomi mi5 te 6.0.1 yada 7.0 beta görebiliyor iken Redmi Pro ve Redmi Note 4 te 6.0 sürümü görmemiz bu yüzden

Samsung bile bir ürününde yakın zaman içinde Helio P20 çözümünü kullanmış olacak şuanda bir çok Mediatek çözümü için Android 7.1.1 yada belki Android 7.1.2 sürümü için kaynak kodları çalışması yapılıyor çıktığı gibi miui 9.0 haricinde Android 7.1/2 temelli lineageOS 14.2 sürümlerini görmemiz çok uzak değil.

sonuç olarak MediaTek çözümlerinden çekiniyoruz ama Google bile piyasada Qualcomm tekelinin yanında her bütçeden cihazın kalbine konumlandırmak istediği işlemci seçimini şimdilik Mediatek ten yana kullanmış gözüküyor ve yeni işlemciler olan Helio x30 ve Helio P35 inanılmaz şeyler vaad ediyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 5 Şubat 2017; 14:46:35 >

• Tesekurler bilgi icin

• Xiaomi'den yeni gelişmeler ...

Xiaomi ''Pinecone'' serisi mobil işlemciler ile SoC dünyasına adım atmış oldu ilk etapta üst seviye Pinecone V970 ( 10 nm üretim 4xA73+4xA53 ve ARM Mali G71MP12 grafik birimi ) orta seviyede ise Pinecone V670 (28 nm üretim 4 yüksek çekirdek A53 + 4 düşük çekirdek A53 ve ARM Mali T860 MP4 grafik birimli) Performansını da cihazlar çıkınca görmüş olacağız ama piyasaya hareket getirir bu durum ...
  • aceleciburak A kullanıcısına yanıt
    2017 nin 4 cu ceyreyi diyor yeni islemci olayini yani ekim gibi cikacakmis mi5c telefona koyacaklarmis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsiburda gene satmaya baslamis buyuk ihtimal musteriden geri iade mallar cunku elinde mal yoktu ne cabuk temin etti...

• arkadaşlar merhaba,

xiaomi almayı düşünüyorum . konu çok ilerlemiş . HB satmaya başladı tekrar 1149 TL .

Bu telefonda oled ekran var diye tercih ediyorum ama başka modelleri daha mı iyi bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi ?

bu fiyata eder mi yada xiaomi başka modeli tavsiye eder misiniz ( 5s plus vs )
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampir_s

arkadaşlar merhaba,

xiaomi almayı düşünüyorum . konu çok ilerlemiş . HB satmaya başladı tekrar 1149 TL .

Bu telefonda oled ekran var diye tercih ediyorum ama başka modelleri daha mı iyi bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi ?

bu fiyata eder mi yada xiaomi başka modeli tavsiye eder misiniz ( 5s plus vs )

Artıları ve eksileri var.

Mi 5S için redmi prodan daha tutarlı bir telefon diyorlar ama..

*Led ekran yok
    *32GB olarak sunuluyo TRde
    *SD Kart desteği yok
    *İşlemcisi daha zayıf gözükse de ram daha iyi, antutu skoru daha yüksek

950-1000TL civarındayken, GM 5Plus a göre Redmi Pro çok daha iyi gözüküyordu, ancak şimdi fiyatlar da değişti.
    Allah kolaylık versin seçim yaparken :)

• Ben de 998.90 TL 'ye ocak başında aldım. Xiaomi Redmi Pro 64GB Dual Beyaz İthalatçı Garantili
    Webdenal sitesinden almıştım hepsiburadadan bir tık düşüktü fiyatı.
    bir aydır pişman olmadım. Fiyat/performans on numara. Şarjı süper. Hızı süper. Yine olsa yine alırım.
    Ben hiç bir güncelleme yapmadım. MIUI Global 8.0 Kararlı 8.0.4.0 diye bir sürüm.
    Türkçe ve şu fotoğraf sonu galeriye dönme dışında da hiç bir sorunu yok.
    Sadece ara sıra bazı uygulamalar işlemi durdurdu hatası veriyor ama kırk yılda bir. Telefon kaynaklı mıdır bilmiyorum.

Kullanan arkadaşlara sorum kılıf- cam - şeffaf vs. ne kullandınız?
    Bir de var mı ekstra yapmam gereken bir güncelleme, program vs. ?

Teşekkürler...
  • Dedigim gibi oldu.musteri iadesi mali birine itelediler simdi gene stokta yok diyor bunlarin yatacak yeri yok.Mart ayindan once kapali kutu satis beklemeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem16 -- 8 Şubat 2017; 15:45:52 >
  • Bende 2 el aldim 1 aylik kilif cam koruyucuda ustunde. Delta garantili altin renk. 900 tl aldim.

Ekran döngüsü bulamadım?

• tenekecezve kullanıcısına yanıt
    cihazı alanlar için şahsi tavsiyem ürünün ilk 14 gün donanımsal bir sorun varmı diye testlere tabi tutun ekran testi vs. tabi bu süre zarfında üzerinde gelen mat ekran filmini kaldırmamak birde HB de satılan 9.90 TL olan en basit silikon kılıf ile kullanılması bundan neden önemli ilk günkü gibi durması açısından önemli zaten kronik donanımsal bir arıza olduğundan iade prosedürü devreye girer ilk 14 gün için ama kuralları cihazın hasar görmemiş olması vs.

cihazda sorun olmadığı anlaşıldı klasik fake rom durumu sadece mevcut ise biraz bilgi ve beceri ile mi.com üzerinden unlock talebi ve bir kaç gün içinde bootloader kilidinin açılıp TWRP Recovery yükleyip multirom a geçmek en akıllıca yapılacak işlemler olarak sıralanabilir. tüm yüklenecek dosyaları kenarda tuttum daha öncesinde cihazı Fastboot modunda açıp cıhazın fastboot driverlerini yükledim kısacası herşey elinizin altında hazır ise 10 dk da bootloader kilidi açılıp yeni sorunsuz %100 Türkçe olarak nitelendirebileceğimiz miui multirom a geçebiliyorsunuz.

aksesuar konusunda ise şahsen çok araştırmadım ama gearbest te hem xiaomi nin orijinal pencereli kılıfı hemde bir kaç kaliteli markanın pencereli kılıflarının yanı sıra standart kaliteli kılıflar ve çeşitli temperli ekran filmleri mevcut hatta ön panelin beyaz rengini sevmeyenler için siyah kenarlıklı temperli film de mevcut bir dünya normal temperli film 2 - 3 dolar iken siyah çerçeve temperli film ise 4 dolar civarı pencereli kılıf 11 dolar alternatif pencereli kılıf ise 6 dolar fln ... linki paylaşıyorum aksesuar arayan mutlaka baksın 25 30 gün içinde geliyor zaten gearbestten

http://www.gearbest.com/redmi-pro-_gear/

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.