Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.489
Cevap
101
Favori
469.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erol4030

quote:

Orijinalden alıntı: hayal@t

quote:

Orijinalden alıntı: Salperde

Garanti konusunda ne dediler? Biraz araştırdım uzak durun bu firmadan gibi şeyler yazmış, neredeyse herkes kötülemiş.

valla ben tanımam etmem bu firmayı 1 ay oldu alanı. 2 hafta yere düşürmezsen vurup kırmazsan dedi. donanımla ilgili sıkıntı olursa birebir değişim olur. imei ömür boyu malum yoldan garantili.sonrasında da bozulursa getirin yardımcı oluruz yaparız dediler.kendi teknik servisleri var dükkanın içinde. garanti olayı böyle firmada.aslında başka birisinden alcaktım telefonu elden.sahibinden com da son dakika yamuğu yapınca satıcı. semers ten aldım telefonu bi sıkıntı olmadı. ama elektronik şans işi sonucta.telefondan memnunum.

Keşke dün görsaydim şu yazılanları bende bugün aldım semersten,8-1-10-0-0 kararlı rom,global olaydı 4 rakkam olacaktı,telefon bilgisinde yazıyo,yanlış yaptık,kararlı olan Çin için,bant 20 yoktur zaten yukarda sinyalde H+ var 4g hiç görmedim bunları biliyorum sd-625 diye.globalsandik açıp bakmadık,soru? Napcaz şimdiki...

Dostum bende 4g yazısı çıkıyor.son dakika da öğrendim 800 band olayını almışken desteklesin dedim. Yalnız xiaomi cihaz larda bilgili olan bi arkadaşım kırsal bölge de değilsen çok takılma band olayına 800 band olmasa da olur dedi.alan arkadaş lar telefonu sadece global versiyon alsın buna dikkat etsinler yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4 g mi daha çok şarj yer 3 g mi

• 8.2.10.0 sürümünde son sesde ahizede cızırtı hisseden var mı...

Bugün telefon görüşmelerinde cızırtı hissettim bir çok kez..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Garanti konusunda ne dediler? Biraz araştırdım uzak durun bu firmadan gibi şeyler yazmış, neredeyse herkes kötülemiş.

valla ben tanımam etmem bu firmayı 1 ay oldu alanı. 2 hafta yere düşürmezsen vurup kırmazsan dedi. donanımla ilgili sıkıntı olursa birebir değişim olur. imei ömür boyu malum yoldan garantili.sonrasında da bozulursa getirin yardımcı oluruz yaparız dediler.kendi teknik servisleri var dükkanın içinde. garanti olayı böyle firmada.aslında başka birisinden alcaktım telefonu elden.sahibinden com da son dakika yamuğu yapınca satıcı. semers ten aldım telefonu bi sıkıntı olmadı. ama elektronik şans işi sonucta.telefondan memnunum.

Keşke dün görsaydim şu yazılanları bende bugün aldım semersten,8-1-10-0-0 kararlı rom,global olaydı 4 rakkam olacaktı,telefon bilgisinde yazıyo,yanlış yaptık,kararlı olan Çin için,bant 20 yoktur zaten yukarda sinyalde H+ var 4g hiç görmedim bunları biliyorum sd-625 diye.globalsandik açıp bakmadık,soru? Napcaz şimdiki...

Dostum bende 4g yazısı çıkıyor.son dakika da öğrendim 800 band olayını almışken desteklesin dedim. Yalnız xiaomi cihaz larda bilgili olan bi arkadaşım kırsal bölge de değilsen çok takılma band olayına 800 band olmasa da olur dedi.alan arkadaş lar telefonu sadece global versiyon alsın buna dikkat etsinler yeterli.

Neyse ki mantıklı bi yorum gelmiş birinden, aynen band 20 ye takılmayın köyde yaşamıyosanız, şu an band 20 yok telefonumda çatır çatır 4g deyim... Güle güle kullanın cihazlarınızı...

4 de 4x de muhteşem cihazlar sonuçta

Asıl mesele, çinden şeş kaza alıp geçiren varmı hiç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 25 Haziran 2017; 15:2:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hayal@t kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: pdrdurdu

Cevap için teşekkür ederim

Rica dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: bayÇINAR

Mi max snap 652 işlemci ve güzel bir işlemci.

Şuan olan 4x işleöcisi snap 625 ve bi tık geride işlemci.

Ama snap da 14 nm teknolojı olduğumdan ve daha yeni işleöci olduğundan pil durumu daha iyi..

Bundan sonra alıcağınız telefonlar snap 660 işlemcileri olabilir.

Çin ve global farkını soran olmuş.

Çin vers bi süre sonra güncelleme kesile bilir

Ama globala daha uzun süre devam eder.çünkü bu telefon resmi olarak rusya ve ukrayna pazarında da satılıyor.

Bençe çin vers olanlar 50 100 lira zararına satıp global alsın eğer 4x de devam edecekse.

Yine söylüyorum çin vers band 8 ve band 20 yok. Cihaz çok kez 4g 3g arasında gider gelir şarj sömürür şebeke düşer

Bunlar çok güzel bilgilendirmeler,şimdi demedim,aveya hatta wi-fi ile balandım,yukarda türksel 4g yazısını gördüm ilginc,spet hız testi yaptım 5/4 çıktı telefon daha akışkan oldu,hattım türkselle test yaptırdım 18/1 çıkmıştı,hattımı deişsem neyapsam,telefon Çin versiyonu yer Malkara,önceki tel mi max'tı hat türkseldi,süper ckerdi telefonu deişebilirsem global olanını alcam,global rom buna yüklenebilirmi,aldıgım dükkan deişmek istemezse neyaparım,satamam kakalamak olur bu bize yapılan gibi.

• helluri kullanıcısına yanıt
    Çekim güçlerinin aynı olduğunu varsayarsak beklemede 4g biraz daha az tüketiyor. Ama iş data indirmeye gelince hız arttıkca pil tüketimide artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

quote:

quote:

quote:

Neyse ki mantıklı bi yorum gelmiş birinden, aynen band 20 ye takılmayın köyde yaşamıyosanız, şu an band 20 yok telefonumda çatır çatır 4g deyim... Güle güle kullanın cihazlarınızı...

4 de 4x de muhteşem cihazlar sonuçta

Asıl mesele, çinden şeş kaza alıp geçiren varmı hiç..

Face grubunda geekbuyingten mi6 alıp geçiren gördüm, bende 3-4 ay önce banggooddan doogee y6 max aldım sorunsuz geçti, gümrükten geçmesi biraz şans işi

• erol4030 E kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla globalin de çin versiyonunda romu aynı.

Mıuı.roma girdiğinde qualcom yazanlar bizim telefonun romları..

Mi max da 4g iyi demeniz mi max da band 8 vardı ama elinizdeki cihazda malesef band 8 de yok..

Band 20 uzun menzilli bir frekansa sahip atıyorum vodafone 3 tane band 8 koyacağı menzile 1 tane band 20 koyar ve menzili tek baz istasyonuyla halleder...

Şuan muhtemelen bamd 8 ve band 20 olmadığında düşüyosun...

Açıkca ben 100 tl farka band 20 li cihaza geçerdim niye mahrum kalayım..

Şuan global sürüm olan başka cihazı yok sanırım redmi note 3 pro Se harici xiaominin bildiğim kadarıyla.

Yanlışsam düzeltin.

Şuan çıkan mi6 lar bile global değil band 20 eksiği var...

Çin vers band 20 yi çalıştırma!!!

Aslında bu işi kodla yapıyolar xda da falan görebilirsiniz biraz bakarsanız.

Qualcomun QPST adlı exe dosyasıyla olur mu bilmiyorum..

Nvram dosyasına globaldeki kodu çin telefonuna yazarsanız çalıştırabilirsiniz...

Ben daha önce mi5s e 4x global kodunu yazdırmıstım band 20 kodunu yemişti ama şebeke olarak bağlanmamıstı.

Snap 625 chipseti band 20 yi destekler lakin firmalar band başı para vermemek ve çinde bamd 20 kullanılmadığından kapalı tutarlar...

Sonucda elimizdeki cihaz çin de globalde aynı ebattalar.yani içeriğine ben bamd 20 için alıcı eklendiğini düşünmüyorum.sadece yazılımsal olarak kapatıldığını düşünüyorum...

Eğer QPST uygulamasını kullanmayı bilen var sa band 20 kodlarını verebilirim...

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Bence yanlıssınız neden mi elinizdeki cihazda band 20 yanında band 8 de yok...

Yani redmi pro 3 de olan band 8 de yok...

Benim elime 2 tane çin 1 tane de global cihaz geçti.

Daha önceside kendimde redmi pro 3 vardı ve gebzede evimde 4g vodafone de 4 5 dişten aşağı çekmiyordu.

İlk çin vers cihazı aldığımda hattımı taktığımda şebekeye baktım sebeke h(3g) ye düşüyor sürekli.

İlkden desim cihaz sanırım arızalı..

CihaI rootlayıp band mevzusuna baktığımda vodafonenin devamlı kullandığı band 8 yok cihazda..

Malesef az çeken band 3 e bağlanmaya calısıyor arada bağlanamazsa 3g ye düşüyor cihaz...

Bunu çoğu face gurubunda dillendirdim hatta satıcılar bana kızdı biraz normaldir ekmeğine taş koydum çünkü.

Şuan bu dillendirmeler olmasa global 4x i 800 lere biraz zor alınırdı...

Yine söylüyorum 50 100 liraya 2 tane 4g bandından niye mahrum kalayım..

• Elinde fazla cam ve kılıf olan var mı gebze pendik civarında

Uygun fiyata verebilecek.Teledonu çıplak kullanmak istemiyorum.

Yakın arkadaş varsa özelden bildirirse sevinirim...

• Hocam cihazı yeni aldığımda bu band 20 meselesini araştırmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam band 20 için anteninde fiziki olarak farklı olması gerektiğini okumuştum. O yüzden yazılımla aktif hale getirilemiyordu. Birde bu cihazın kod adı mido, mido için yazan bütün romlar çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Sergeant -- 25 Haziran 2017; 18:44:14 >
  • https://chat.whatsapp.com/5ICexwhN65x7QqSUZIy0em

Whatapp grubumuz beklerim..

4x kullanıcıları 👍👍👍

• Sizde hangisi var...çin global

Ben dün twrp yüklemek istedim ama bu 8.2.10.0 sürğmü sanırım biraz sıkıntılı 3 4 yöntem denedim yükleyemedim.

Şimdi sistemden devoler sürüme geçip unlock .exe den yine deniycem bakalım inşallah olur...

İşin ilginci pc den de devoler sürümü kuramadım...

• Hocam bende çin versiyonu var (2016101). Türkiyede ilk alanlardan biriyim. Aldığımda en rahat 8.1.14.0 sürümü root ve twrp yapıldığı için bu sürümde kaldım. Gördüğüm büyük bir hatası yok. İyi bir official ya da custom nougat rom çıkmazsa bu sürümde kalmaya devam edeceğim.
  • Ya hocam seni eskiden tanırım lakin şu vodafone aşkından vazgeçmedin mi hala bi ara da mtk ile vodafone sıkıntısı yaşıyodun hatta baya forum karışıyodu

Ya kötü demiyorum imkanı olan tabi alsın ama sürekli büyükşehirde yaşayan adamın takacağı şey değil o anlamda dedim ben..

Ayrıca sen kimden alıyon bu mi leri

• WebServisi kullanıcısına yanıt
    Banggood Türkiye ye gönderimi kapatmış iki gün önce baktım..

Geekbuying ise düşman başına hocam sahtekarın önde gideni, paypal olduğu halde iki ay uğraştım olmasa zaten para gitmişti tümden..

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Eş dost var diyelim bide beklemeye değmez artık yurt dışı cihazları...

Cepport falan delta garantili 850 900 e veriyor zaten..sonucda kötüde olsa 2 yıl garantili cihaz...

Türk telekom çekmiyor türkcelde pahallı bana uyan bi vodafone kalıyor 😁

Snapdragonda maşallah tekleme yok arada meuzi konularına bakıyorum insanlar hala hat çileleri ile uğraşıyor.

Büyğkşehirde şöyle sorun olur bunda 2+1 band eksik yani tt ve vodafonsan çin vers 3 banddan müzdaripsin...

Ben yazıyorum isteyen istediğini alır..mi5s konusunda da verdim ayarı xiaomi de mi serisi alınmaz onu anladım.Redmi seriler gayet iyi

Mi6 da 4.5 saat ekran süresi verdiğini duysanız şasırırsınız sanırım..

• Ya kılıf cam sorduk anadolu yakasında yok mu kimsede ücretli ...

Yarın sultan gazi tarafına geçicem o civarda olur..

• 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.