Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.489
Cevap
101
Favori
469.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cihaza mi globe rom yada epic rom kuran varmı? Şuan eu rom kueulu fakat wifi kullanımını beğenmedim de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reyes_19 R kullanıcısına yanıt
    İingilizce bilmiyorum ki

• Benim batarya sorunun çözümü var mı hocalar?

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

İingilizce bilmiyorum ki

Hocam onlarda bilmiyor :D eski dh uyeleri zaten o grup :D

• taktak17 T kullanıcısına yanıt
    8.5.4.0 a güncellemenizi asla tavsiye etmem.Pil performansı iyi degil.Biraz bekleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reyes_19 R kullanıcısına yanıt
    Link var mı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: arno.mdr

8.5.4.0 a güncellemenizi asla tavsiye etmem.Pil performansı iyi degil.Biraz bekleyin.

%68 3.30 saat ekran verdi hocam bana aynı geldi

• Selamın aleyküm arkadaşlar. 4x cihazıma sim kartı taktım ancak simdeki numaralar ne rehberde nede whatsappta gözükmüyor. Mi cloud bağlantısını kestim değişen birşey olmadı rehberde bir ayar bölümü de bulunmuyor yardımcı olabilir misiniz? :/

• Eyvallah hocam

Acaba ne zaman cikar mi rootsuz

Root islerini once ki cihazima yapmistim ama bana biraz zahmetli geliyor acikcasi ama cozum bulamazsam mecburen yapacağım artik.

• baba1993 kullanıcısına yanıt
    Telefonu aldığımda gelen sürüm 8.1.1.5 di galiba onda cok iyiydi pil performansı.8.5.4.0 a yükselttim bariz şekilde düşüş oldu.

• Ben bu telefonun bekleme-ekran süresini çözemedim arkadaş. Bir tam şarjda 7 saat ekran süresi + 1.5 gün standart by aldım geçen hafta. Şuan %52 şarjım var 5.5 saat ekran + 1.5 gün stand by elde ettim. Yaptığım işler aynı. Az gittiğinde pil tüketimine bakıyorum Android deli gibi şarj yemiş. Ancak Android içinden şarjı yiyen modül hangisi belli değil. Şuanda da kuzu gibi arkada çalışıyo sessiz sedasız

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    hocam 8.4.5 diye bir sürüm yok yanlış sürümü mü kurdunuz acaba böyle birşey yaptıysanız brick olmuş olabilir cihaz ama telefonun kurmaya izin vermemesi gerekir diye biliyorum ve mi hesabını kapatmamış olabilme ihtimaliniz varmı oda bu soruna yol açıyor ve en son önerim şu 8.2.5 veya 8.2.10 fastboot sürümünü indirin miui en forumlarında var veya türkçe miui forumundada mevcut kuracağınız romu mi flash tool un klasörüne kopyalayın ordan seçerek kurun bu şekilde kurarsanız kur dediğiniz an direk kuruldu deme olayının önüne geçiyorsunuz başarılı bir kurulum oluyor
  • helluri kullanıcısına yanıt
    evet hocam size bu durumu açıklayım ben bende de aynı sorun mevcut herkes de olmuyor bu durum forumda bir kaç arkadaşda da var öncelikle hattınız vodafone sa normalinden fazla şarj gittiğini düşünüyorum telefonun çünkü bu sorunu yaşanlar hep vodafone kullanan kullanıcılar 2. si telefon genelde çekmeyen bir yerde duruyorsa çekmeyen derken dBm en fazla -90 olmalı ve asu değerleride 30 un üstüne olmalı bu seviyeden alt seviyelerde seyrediyorsa standby modunda normalinden fazla şarj yiyor bunu gözlemledim mesela dbm -105 -110 cıvarı asu ise 5-10 civarı olan bir yerde 2 saat kapalı bekletin telefonu birde dbm -80 lerde asu ise 40-50 lerde olan bir yerde 2 saat bekletin telefonu farkı göreceksiniz ama bu sorun sadece vodafone hat için geçerli diğer hatları denemedim türktelekom denedikden sonra buraya yazacağım zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 20 Eylül 2017; 17:23:15 >
  • arno.mdr kullanıcısına yanıt
    8.1.1.5 en iyi performans veren sürüm diye biliyorum zaten 8.5.4 ise en kötü performans veren sürüm 8.5.8 çıktı 1 haftaya gelir ondan da memnun kalmazsanız bootloader kilidi açıp eski sürümlere dönebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

evet hocam size bu durumu açıklayım ben bende de aynı sorun mevcut herkes de olmuyor bu durum forumda bir kaç arkadaşda da var öncelikle hattınız vodafone sa normalinden fazla şarj gittiğini düşünüyorum telefonun çünkü bu sorunu yaşanlar hep vodafone kullanan kullanıcılar 2. si telefon genelde çekmeyen bir yerde duruyorsa çekmeyen derken dBm en fazla -90 olmalı ve asu değerleride 30 un üstüne olmalı bu seviyeden alt seviyelerde seyrediyorsa standby modunda normalinden fazla şarj yiyor bunu gözlemledim mesela dbm -105 -110 cıvarı asu ise 5-10 civarı olan bir yerde 2 saat kapalı bekletin telefonu birde dbm -80 lerde asu ise 40-50 lerde olan bir yerde 2 saat bekletin telefonu farkı göreceksiniz ama bu sorun sadece vodafone hat için geçerli diğer hatları denemedim türktelekom denedikden sonra buraya yazacağım zaten

Hattım Türk Telekom, az çektiğinde daha fazla şarj yediği doğrudur. Köy yerine gittiğimde 4 saat ekran süresi aldığım olmuştu. Ancak örneğini verdiğim iki kullanımda aynı bölgelerde gerçekleşti. Sanki Android içinde bazı modüller bazen gereksiz şarj yiyor gibi

• helluri kullanıcısına yanıt
    hocam çok spesifik bir konu ben bir ara baya çıldırmıştım bu konu yüzünden dediğiniz gibi mesela bazen gece %2 şarj gidiyor öteki gece aynı koşullarda aynı saat süresinde %6 şarj gittiği oluyor ama sorun olmayan arkadaşlarda hep %2-3 şarj gittiğini söylüyorlar ama çoğu zaman çekmediğinden böyle olduğunu düşünüyorum tamam telefon çekmeyince şarjı fazla gider ama bu kadar etki etmemesi lazım yinede çünkü mi max 2 kullanan abim var onun telefonda çekmiyor ama şarj hep canavar gibi bu telefonların bazılarında kronik bu tür bir sorun olduğunu düşünüyorum çünkü içindeki parçalar hep farklı adı redmi note 4/4x ama birisinin kamerası sony diğerinin samsung birisinin paneli tianma diğerinin sharp falan yani şanş işi gibi çok takılmayın kullanın gitsin ben artık takılmıyorum fazla

ek olarak o arkadaşlar bu sayada 10-12 saat ekran süresi alıyorlar ben en fazla 8 saat aldım ayarları kısmıyorum tabiki 4g vs hep açık parlaklık otomatik senk açık vs bir gün kesin gidiyor zaten bana tam 2 gün yetiyor telefon %5 lerde bakıyorum 5-7 saat ekran süresi 2-2.5 gün standby oluyor çekmeyen bölgelerde 2g ye alırsanız şarj gitmiyor sıkıntı çözülüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 20 Eylül 2017; 17:47:24 >

• 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    Eski sürüme dönmeyi bilsem bi dakka beklemeyecem de nasıl oluyor çözemedim şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

hocam 8.4.5 diye bir sürüm yok yanlış sürümü mü kurdunuz acaba böyle birşey yaptıysanız brick olmuş olabilir cihaz ama telefonun kurmaya izin vermemesi gerekir diye biliyorum ve mi hesabını kapatmamış olabilme ihtimaliniz varmı oda bu soruna yol açıyor ve en son önerim şu 8.2.5 veya 8.2.10 fastboot sürümünü indirin miui en forumlarında var veya türkçe miui forumundada mevcut kuracağınız romu mi flash tool un klasörüne kopyalayın ordan seçerek kurun bu şekilde kurarsanız kur dediğiniz an direk kuruldu deme olayının önüne geçiyorsunuz başarılı bir kurulum oluyor

sürüm numarasını yanlış yazmış olabilirim. doğru sürümü kuruyorum. bunda bir problem yokta bootloader kilidi kapanmış. problem o edl mode işinide hallettim ama oda bir doyaya gelip takılıyor. İngilizce de bilmiyorum ki yabancı forumlardan yardım isteyeyim.

• Beyler şu derdime bı cevap bulsaniz çok iyi olur

Redmi note 4x var bende de

Akşam yatarken şarja takıyorum sabah kalktığımda dolmamis oluyor sarji 99 veya 87 86 oluyor ne yapmam gerek

Cihazı alalı 2 gün oluyor

• ismaill07 İ kullanıcısına yanıt
    Bootloader kilidiniz aciksa rootlayin derim bir cok konuda avantaj saglar size. Kaldi ki mod lar icin root a da gerek yok ama. Twrp den flashlamak yeterli. Ve formatta root gidecegi icin rahatlikla root tan kurtulabilirsiniz. Henuz deneme firsatim olmadi cok arastirmadim bende bu konuyu. Zaten kamerasindsn pek memnun degilim cihazin kullanmaz oldum pek.

Ama video da ses sorununu cozen bi mod bulursam deneyecegim.

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.