Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.114
Cevap
63
Favori
167.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    room degil rom :) herhangi sıkıntısı yok tavsiye olunur
  • usorguncu kullanıcısına yanıt
    hocam ilk xiaomi telefonum ve bana rom yükleme bunda karışık gibi geldi bootloader felan da kaldırmadım başvurdum biraz öncede kalkmadı nasıl yüklerim ben bunu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: usorguncu

bootloaderi açmayanlar/açamayanlar hem türkçe hem son sürüm olsun isteyenler. bu başlıktaki romu yükleyiniz.

http://en.miui.com/thread-236615-1-1.html

indirme linkini göremeyenler için paylaşıyorum.

ROM : https://docs.google.com/uc?id=0B6uqyxoiN8EpYUVRcnFmZTlPbzg&export=download

rom işinden anlamayanlar kendilerine güvenmiyorsa bu işe girişmesinler derim sonra evham yapıp tozu dumana katıyorsunuz! :)

öncelikle bilgi sahibi olmayanlar şu sayfayı incelesin derim.

http://akilli.be/forum/threads/redmi-note-3-bootloader-unlock-rom-root-recovery-imei-tamiri.1167/

daha sonra aşagıdaki yazılımları bilgisayarınıza kurun yoksa kurulum vs. yapamazsınız.

https://cloud.mail.ru/public/APN2/t7tgNdYJt

https://cloud.mail.ru/public/6tUt/VecwG4bwg

http://www.mediafire.com/download/35wzro96rl36mw4/SP_Flash_Tool_v5.1516.zip

şimdi hepsini indirdik bilgisayarımıza. romu ve sp flashı winrardan çıkartın daha sonra sp flashı açın download agent yazan yeri tıklayıp sp flash klasörü içinden "DA_SWSEC.bin" yazan dosyayı bulun ve seçin. scatter loading yazan yeri tıklayın rom dosyasını bulun içinde images klasörü var oraya girin ve "MT6795_Android_scatter" dosyasını seçin. Buradan sonra dikkat edecegimiz şey PRELOADER VE RECOVERY İŞARETLİ OLMAYACAK! ve download diyip kapalı halde ki telefonumuzun ses kısma tuşuna basarak bilgisayara bağlayacaz. sistem telefonu algılayacak ve yüklemeye baslayacak. alt çubukta kırmızı renk yandıktan sonra downloada başlayana kadar elinizi ses kısma tuşundan çekmeyin

SIRALAMAYA DİKKAT EDİN. ADIM ADIM YAPIN PROBLEM OLMAZ. DRİVERLER MUHAKKAK YÜKLÜ OLSUN KURULUM YAPAMAZSINIZ.

eksik unuttuğum yer varsa uyarın :)

• Sisteme müdahale eden her turlu ek düzenleme gider. Root, xposed, reklam engelleme yazılımları ile höst dosyasını değiştirme, sistem uygulamasını kaldırma gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam hocam düzelttim onu birde güvenlik uygulamasında uygulamalara şifre konulan yer ingilizce kalmış çeviri yapan arkadaşa iletebilirsiniz
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni gelen özellikler haftaya gelecek güncellemede türkçe olur. Her yeni güncellemede durum böyle devam eder.
  • Ayrıca daha önce Türkçe olan Güvenli Mobil Veri yönetimi kısmı İngilizce'ye dönmüş bu sürümde.
    Ama genel anlamda düzeltilmiş tercümeler, çok daha iyi olmuş.
    Birde artık şu "kilidi açmak için kaydırın" yazısının sonunda ki üçgen gitse iyi olacak

• selamlar.bu 6.3.17 sürümünü yüklersem boatloader kilidini açabilirmiyim.10 gün önce kilit açma masajım gelmişti.
  • boboco B kullanıcısına yanıt
    Bootloader kilidini açmak için konudaki anlatımı uygulayın chine developer romu kurup kilidi açın başka türlü kilit açılmaz

Bu romu kurmanız için bootloader kilidi açık ve cwm yüklü olması lazım

• teşekkürler.söylediğiniz gibi kiliti açıp bu romu kurunca güncellemeyi nasıl yapmalıyız.her seferinde güncelleme çıkan romun üstünemi kurmalıyız.yoksa güncellemeyi telefona indirp twrp ilemi yoksa flash tool veya cwr ilemi kurulacak basit bir şekilde açıklayabilirmisiniz.
  • boboco B kullanıcısına yanıt
    Bu romlarin ota üzerinden güncelleme aldığını sanmıyorum

Yeni sürümünü indirip CWM den veya telefondaki güncelleyici uygulamasından yüklenebilir

Spflash tool programı ile bu ROM YÜKLENMEZ!!!

• son olarak.cihaza twrp mi yoksa orijinal stock recovery mi kurmalıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boboco

son olarak.cihaza twrp mi yoksa orijinal stock recovery mi kurmalıyız.

mi nin kendi recovery si ilk planda.. yani kilit açılana kadar kalabilir. bu arada benim kilit mail den 1 ay sonra ve ShpingX v1d yüklü olmasına rağmen gerçekleşti. yani fabrikasyon rom larda iken kilit açılır diye bir kaide yok ama burda sürekli rom denemeleri esnasında ister istemez sorunlar yaşamış olanlar olabilir

flash tool ile ben o rom u attım ki şuan yeni
    http://en.miui.com/thread-236615-1-1.html linkindeki rom u da flashladım. İLK açılmasını bekliyorum

twrp nedene yüklemeli veya nerde daha çok işe yarar ?
    sürekli yeni mod lar yapıyor veya yapcaksan.. sürekli bir arayışda rom ve eklenti denemeleri yapacaksan sana çok lazım olacaktır.
    ama ben standart rom ve özellikler yeter diyorsan zahmete gerek yok

bu arada rom açılış yaptı

ilk restart ı yaparken cihazda linkdeki gibi süpersu vs gördüm
    bu yeni açılış biraz çocukca olmuş ama sonuçda yenilik meraklısı çoktur :)

ilk izlenim..
    26.75GB boş alan var.. 3gb ram in 2gb boş diye göteriyor
    içinde 1 adet tema ile geliyor.. klasik...
    android 5.0.2
    miui 7.2.3.0

arkası yarın :)

• Dün Eu 7.1.0.8 romu kurdum cihaza sms uygulaması durdu hatası veriyor, çözüm yolu nedir arkadaşlar .O kadar uğraşıp kilit açtık bu romu yüklemek için sevmedim telefon aşırı ısınmaya başladı çok geç şarz oluyor ama erken bitiyor smsi kullanamıyorum twprrecowery ile yükledim şaşırdım valla, varmı önerisi olan aynı sorunları yaşayan, SphinX 2b de mutluydum oysa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffkrl -- 19 Mart 2016; 13:18:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffkrl

Dün Eu 7.1.0.8 romu kurdum cihaza sms uygulaması durdu hatası veriyor, çözüm yolu nedir arkadaşlar .O kadar uğraşıp kilit açtık bu romu yüklemek için sevmedim telefon aşırı ısınmaya başladı çok geç şarz oluyor ama erken bitiyor smsi kullanamıyorum twprrecowery ile yükledim şaşırdım valla, varmı önerisi olan aynı sorunları yaşayan, SphinX 2b de mutluydum oysa.

6.3.17 haftalık sürüm çok güzel onu deneyebilirsiniz

• ffkrl kullanıcısına yanıt
    Kilit açıldı mesajı geldiği halde sırf bu yüzden açmıyorum kilidi. Çünkü tlf ztn stabil ve hiç sorunu yok. Dertsiz başıma dert almaya gerek yok. Bence sende mutlu olduğun roma geri dön tlfdan soğumadan önce...

• 7.2.3 boddys romu bence cok güzel.

6,5 saat ekran suresi aldım onda.

• quote:

Orijinalden alıntı: sese61

7.2.3 boddys romu bence cok güzel.

6,5 saat ekran suresi aldım onda.

Link verebilirmisiniz, türkçe mi bu rom. Ne Eu rommus telefon sobaya dönüştü şarzi süpürüyor adeta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffkrl -- 19 Mart 2016; 17:06:04 >
  • ffkrl kullanıcısına yanıt
    Hangi romla çok ısındı telefon ben 6.3.17 kullanıyorum bir ısınma yok

• Arkadaşlar karanlık ortamda telefon açılırken siyah boot anında 7-8 adet ufak ufak ölü pikseller gözüme çarptı.Telefonun kronik sorunumu yoksa şimdilik forumda bir bendemi bu sorun var.Normalde belli olmuyor dikkatli baksam bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cettindir -- 19 Mart 2016; 17:19:51 >
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.