Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (466. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.655
Cevap
75
Favori
253.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gule gule kullanin inşallah bizde memnun kaliriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

Bu telefon için 400 lira verilir mi? Teşekkürler.

Dh de 2 adet var (2/16)

325 - 350 TL

400 TL ve fazlasıda eder ama rom sonra da pil sorunu var.

2 yıl önce efsaneydi bu cihaz k3 note ile birlikte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "gmail, play müzik, fotograflar ve play filmler" bunları ilk telefonu aldıgımda uygulamalardan kaldrmıştm, ama yeniden yüklenmiş ve silinemiyor, diğer sayfalara da taşnamyor, napabilirim, telefon rootlu değil... (güncellemeyle oldu sanırım)
  • çaylaq kullanıcısına yanıt
    Yeni rom kur tavsiyem xiaomi.eu rom hep onu kullanırım birde ikonların sabitlenmişse digerleride oynamaz sabitlendi ise ayarlardan onu kaldır.
    Sendeki rom çinden gelen ise kaldır temiz olarak yeniden kur yada.
  • ...DeAtH... . kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de nohon pil var ve max 4 buçuk saat alıyorum o da her zaman değil nadir oluyor. 3.5-4 arası yoğunluk.Global developer rom yüklü bende. Rom olarak başka bir rom mu kullanıyorsunuz bu kadar uzun nasıl gidiyor pil ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 12 Haziran 2017; 11:15:40 >
  • atilgan1 kullanıcısına yanıt
    son 3 4 gündür benimkide 4 saat civarı gidiyor. bende global stabil yüklü. ilk aldığım zamanlar 2 satte şarj oluyordu. şuan 1.5 saat civarı şarj oluyor bunun etkisi büyük sanırım. çünkü son 1 haftadır hiç düzenli şarj edemedim sürekli dolmadan aldım nerde bulsam şarja taktım vs. sanırım kalibrasyonum bozuldu. ilk zamanlar 5 6 saat rahat ekran alıyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet hocam aynen bende gözlemledim onu şarjı fullemedin mi verim olmuyor. Bazen sizin dediğiniz gibi 1.5-2 saat arasında bir yerde dolunca da yine hızlı şarj yiyor. Öyle hızlı boşalma olunca, misal 100 den 80 e kadar kullanıyorum tekrar şarja takıyorum 100 olsun diye. Çıkarınca düzeliyor pil ve yavaş bitiyor. Deneme yanılma oldu banada paylaşim istedim.

Teşekkürler deneyeceğim

Edit: 80 den 100 e çıkarken o normal şarj etme süresinden eksik kalan kısmı tamamlıyor sanırım. 35-40 dk sürüyor ℅20 lik şarj.

• Merhaba.
    Arkadaşın telefonu açılmıyormuş.
    MTK işlemcili Xiaomi telefonlara en son 2 yıl önce yazılım atmıştım.
    Şu an en stabil,sorunsuz rom hangisi ve bu açılmayan telefona nasıl yazılım yükleriz?
    Yardımcı olursanız iyi olur.
    Teşekkürler.
  • granma79 kullanıcısına yanıt
    Pil alıp onla deneyin yada aynı telden birinin pili ile, açılmıyorsa yine içini açıp gözle kontrol edin yokda telefoncu baksın durduk yere açılmamazlık etmez düşmediyse eğer, ben aldığımdan beri stabil xiaomi eu rom kullanıyorum memnunum.
    denedim yine hızlı şarj oldu.

bugünkü ekran sürem 3 saat 45dk
    pili ilk aldığım zaman ne güzel 5 6 saat alıyordum.

arkadaşlar nasıl kalibre edebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

Pil alıp onla deneyin yada aynı telden birinin pili ile, açılmıyorsa yine içini açıp gözle kontrol edin yokda telefoncu baksın durduk yere açılmamazlık etmez düşmediyse eğer, ben aldığımdan beri stabil xiaomi eu rom kullanıyorum memnunum.

Sıfırdan kurulum nasıl yaparım?
    2 yıl oldu unuttum.
  • granma79 kullanıcısına yanıt
    Konunun basında var anlatım yada bir zamanlar burdan bakıp yapmıstım
    http://akilli.be/forum/threads/redmi-note-2-prime-rom-root-recovery-imei-tamiri.991/
    yada burası
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-redmi-note-2-root-atma-twrp.8423/

• quote:

Orijinalden alıntı: ...DeAtH...

denedim yine hızlı şarj oldu.

bugünkü ekran sürem 3 saat 45dk
    pili ilk aldığım zaman ne güzel 5 6 saat alıyordum.

arkadaşlar nasıl kalibre edebilirim ?

Takmayın bu kadar, gittiği kadar. Bu Telefonun batarya tarafında problemi olduğu net.

Ben de hanımın note 2 sine nohon aldım, bunun da performansı düştü artık. Full 4g, wifi+mobil veri, ekran parlaklığı %70-80 arası kullanıyor ve 2,5 - 3 saat ekran süresi ile sabahtan akşamı çok rahat çıkarıyor. 16-17 Ay oldu telefonu alalı da. 1 Sene daha götürsün satar değiştiririz. Fani şeyler için kasmaya değmez.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    %70-80 göze zarar açık kıssın derim, hem sağlık hemde yarım saat bir saat fark eder
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    Telefon elime geçtikçe ben otomatiğe alıyorum parlaklığı ama kızıyor, biraz geç ayarlıyor ortama göre parlaklığı otomatikte. Ekran süresine bakmıyor ki hanım. Parlak olsun ekran, janjanlı görünsün tamam. Arada facebook v.s. gezerken tlf kapanıyordu (Reset atıyordu) onu da geçen ya bu konuda ya başka bir yerde okudum hatırlamıyorum, miui yi en iyi hale getir aktifti, onu kapattım düzeldi. Şu an hiç bir problem olmadan kullanıyor.
  • Açılıp kapanan telefona nihayet SP Flash Tool ile yükleme yaptım. Herşey bitti. Son olarak geliştirici yapmak için 3-4 kez tıkladım.

Telefon yine kapanıp açılmaya başladı. Tekrardan rom kurdum. Sorun ne olabilir? Şimdi güncelleme geldi. 7.6.8 Onu indiriyor.

Bakalın güncellemeyi bitirip sıkıntısız bu dertten kurtulabilecek miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    pili daha yeni aldım hocam hemen böyle performans kaybı olması üzdü.

son 1 2 haftadır hiç düzenli şarj edemedim ondan olabilir mi acaba

Ekran çok parlak kullanılmış biraz %20 lerde sarj olsun toparlar tel, aslında pili korumak icin %80 gecince sarjdan cıkarmalı %20 ye inincede sarj olmalı tum teller, bu pilin sarj-desarj dongusunu korur.
  • 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.