Şimdi Ara

Xiaomi Poco F5 ve F5Pro Kullananlar Buraya (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.057
Cevap
45
Favori
86.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben baya uyguna aldım hocam, cihaz elime geçmedi. Zaten amiral gemisi kullanıp ısınmayan cihaz dahili fan olan cihazdır. Redmagic üzerinde çok durdum ama destek sıfır. Şahane cihaz ama destek olmayınca anlamı kalmıyor. Adamlar XDA'da miui port roma seviniyorlardı o derece.

47 derecelerde volta atan dimensty 1200'den geliyorum bana koymaz Xiaomi Poco F5 ve F5Pro Kullananlar Buraya 

• Violet Evergarden kullanıcısına yanıt
    Baya uygun aldım derken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bu cihazı çok düşünüyorum ama daha önce Xiaomi veya alt markalarına ait bir ürün deneyimim olmadı. Arayüzde çok fazla reklam olması, ısınma sorunları gibi nedenlerle bir çok kez sepete ekleyip vazgeçtim. Trendyolda 14.200 civarına satıldığı zaman hem de. Bugün S23+ kullanıyorum ama Poco F5 içimde ukte kaldı.

O nedenle bir kaç sorum olacak.

Arayüzdeki reklam olayını tamamen kapatmanın bir yolu var mı?

Isınma şu an neredeyse her üst seviye cihazda mevcut. Önemli olan ısıyı yayması ve çabuk soğutması. Bu cihazda ısı belli bir bölgede mi oluyor? Kullanıcıyı çok fazla etkiliyor mu?

Hat ve wifi çekim gücü anlamında sorun yaşayan oldu mu?

Bugün en uygun 17.800 civarında bulunuyor siyah rengi. Bu fiyattan alınır mı yoksa indirim mi kovalanmalı?

Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • draqpit42 kullanıcısına yanıt

-Bu neden bu kadar olay oldu anlamadım 2-3 yıldır var ve bir çok kullanıcı bu sebeple cihaz alımından vazgeçti. Evet reklam olayı yanlıştı ama ayarlardan kapatılabiliyordu. hatta tüm android cihazlar için önereyim "ayarlar- ağ ayarları -dns -özel dns "kısmına gelin"dns.adguard.com" yazın youtube reklamları hariç tüm reklamlara elveda deyin(uygulama reklamları da dahil)

-cihaz daha bana ulaşmadı ama özel bir soğutma sistemi kullanmışlar , çabuk soğuduğunu söylüyorlar. Telegram gruplarında dolandım termal testleri de fena değil geri sayfada arkadaş zaten termal test yapıp atmış sonuçlar güzeldi. Amiral cihazlarda ısınmayan cihaz yok maalesef. Dahili fanlı Redmagic cihazlar birtek ısınmıyor (bazı modellerde dahili fan bile soğutmaya yetmiyordiyorlar)

-Bu konu da şikayet okumadım zaten poco cihazların wifi olayı genelde güçlü oluyor. Kaldırmadılarsa Xiaomi mi 8'den bu yana çift wifi anten kullanıyorlar.

-Valla hocam normalde alınmaz zaten f/p diye 13.500 den pazara girdi ekonomi öyle tırt ki 2 ayda 20.000 bandına dayandı.Siyah güzel .Hatta en güzel rengi bence. Ben bulamadım o nedenle beyaz tercih ettim.

s23+ kullanıyorsanız ihtiyacınız yoksa almayın derim. Zaten çok ayrı siklette cihazlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 22 Temmuz 2023; 19:52:44 >

• Beyler F5 pro 20 bin TL'ye alınır mı. Fiyat çok uygun göndermeleri dahi şüpheli gibi ama şansımı denesen mi acaba kararsız kaldım. Birde gelse açmadan iade olabilir mi muhtemelen düz f5 gelecek gibi bence.

• draqpit42 kullanıcısına yanıt

Isınma olayı bence abartı ben ısındığına denk gelmedim .şuan bile 30 derecelerde sıcaklık

geçen ıphone se2 de AdGuard yükledim ve güncellerken cihaz sıcacık oldu .

reklamlar dert edecek birşey değil ki uygulama ile yok edebilirsin senelerdir kaldırılan birşey

Hat be Wi-Fide sorun olması çift ağ kullanma imkanın bile var .

• Poco F5in Fortnite performansı nasılmış deneyeceğim biraz sonra

Adguard olayını biliyorum ama daha önce Samsung, Huawei, Lg, HTC gibi markaları kullanırken arayüzde karşıma reklam çıkmamıştı ve hiç forumlarda arayüzde reklam çıkıyor gibi bir mesaj görmemiştim. İlk defa Miui arayüzü için bunu duyuyorum ve kullanmadığım için çekingen davranıyorum doğal olarak. Fiyatıda az değil, S21 FE veya biraz daha fazlasına S22 alınabiliyorken Poco tercih edilmeyebilir.

Yapılan incelemelerde de ısınmıyor deniliyordu ama kullanıcıları ısındığından bahsediyor. Bugünlerde ısınmayan cihaz yok ama ısıyı hissettirmemesi önemli. Plastik kasa olması sebebi ile şüphelerim vardı.

S23 kullandım boyutu küçük geldi S23+ aldım. S23'ün çektiği yerde S23+ wifi sorunu yaşadı. İlginç ama durum böyle olunca sormadan edemedim.

Poco X3 GT modelinden beri takibimde olan ve alıp deneyimlemeyi çok istediğim bir marka. S23+ ile kıyas bile yapılamaz tabiki.

Değerli cevabınız için teşekkür ederim.

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt

Zamanında 14.200 liradan almadım bu fiyatlara keyfi deneyimlemek için almak içime sinmiyor. 15 bin civarına gelirse alacağım büyük ihtimalle.

• Şarj olurken 40 derecelerin üstüne çıkıyor onun dışında çok yoğun oyun yoksa ben ısındığını pek görmedim normal 4-5 saatlik kullanımda bile.

• Arkadaşlar tekrar söyleyeyim ısınmayan cihaz yoktur, hem performans hem ısınmama olayı istiyorsanız 2 seçeneğiniz var

-Ya red magic gibi telefon içinde dahili falan olan modellere bakacaksınız ,

-ya da 2nm üretim süresinde olacak ve muhtemelen 2024 sonlarında çıkacak amiral gemilerine bakacaksınız başka yolu yok.

dimensyt 1200 kullanan redmi k40 gaming cihazdan geliyorum. Evet çok severek kullandım o cihazı ama custumiuzer yükleyip anlık sıcaklık takip ediyordum abartmıyorum oyunda 50 derece gösteriyordu. Onca mod , rom temizleme vs işlerine rağmen. Sanp gen1 kullanan cihazlar daha fena youtube'dda adam 55 dereceyi görmüş. Çok uzun süre oyun oynuyorsanız zaten model fark etmeksizin harici fan almalısınız.

Ben Adana'da yaşıyorum, saat 9.40 odamdaki termometre şuan 32 derece diyor. Bu yaz aylarında durduğumuz yerde terlerken cihazın serin çalışmasını beklemek olmaz.

Youtube'da yapılan termal testlerin birçoğu havaların alışık olunmadığımız derecede ılık olan haziran ve mayıs aylarına ait. Şimdi termal test yapın +5,7 üstüne ekler ve kayıp %30-35'i geçer kaçarı yok.

Cihaz muhtemelen yarın elime geçecek, bir sorunu yoksa boot kilid başvurusu+ aosp rom ile boşta 35 derecede ,yükte 45 derecelerde tutarım .Buda zaten yazı kurtarır.

• Ben de aldım kullanım tavsiyelerinizi bekliyorum

• Fortnite gayet güzel deneyin isterseniz epic games Mobil uygulaması indirip onun üzerinden oyunu kurabilirsiniz

İndirme linkini attım.
    https://www.fortnite.com/mobile/android?lang=tr

Oyunun kapladığı alan
    Xiaomi Poco F5 ve F5Pro Kullananlar Buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow19 -- 24 Temmuz 2023; 22:37:38 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Poco f5 ahize sesi net ancak bana biraz düşük geliyor . Yükseltebilmenin bir yolu var mı

İkinci olarak bu cihazda gereksiz ve yetersiz bulduğunuz programlar hangileridir. Bunları kaldıralım

• Ayrıca hangi ayarları yapmamız cihaz genel performansı ve pil performansı için uygun olur. Benim gibi ilk defa Xiaomi ve muiu platformu kullanacaklar için faydalı bilgiler aktaracak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Sonunda cihaza kavuştum ilk işim boot kilidini açmak için başvurmak oldu 7 yıllık mi hesabına bile 15 gün verdi vicdansız Xiaomi. İçindeki poco yazılımıyla 15 gün idare edeceğiz artık yapacak birşey yok

O ne hocam

• Pedri Pasta kullanıcısına yanıt

Yeni aldığımız cihazlar istisnalar hariç boot kilidi kapalı gelir. Xaiomi unlock tool ile açmaya çalışırız. Bir hafta ile 15 gün arasında süre verir program. Bana 15 gün sonraya randevu verdi. 15 gün sonra kilit açılacak. O zamana kadar root veya rom yüklemesi yapamam, eski xiaomi hesaplara daha kısa sürede aktif ederler diye düşünmüştüm ama yanılmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 25 Temmuz 2023; 17:9:22 >

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.