Şimdi Ara

Xiaomi'nin Türkiye macerası başladı! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
342
Cevap
14
Favori
43.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 şubatta artık Türkiye'deyiz yazmışlar. çakma sayfa gibi ama değil gibi de
  • quote:

Doğrulanmış SayfaFacebook bu Sayfanın bu tanınmış kişi, medya şirketi veya markanın gerçek Sayfası olduğunu onayladı.

Diyor ama ben de bilemedim.
  • Gearbest in kendisi de doğruları zaten haberi :) 6 Haziran da fuarda olacaklar.
  • Tvlerde gelicek mi acaba çok merak ediyorum
  • Türkiye gibi görgüsüzlüğün ve lüks tüketimin zirve yaptığı bir ülkedeki pazar balını biraz da ben emeyim teşebbüsü.

Iphone X'in ülke bazında satış raporlarını gördükten sonra Xiaomi CEO'sunun aldığı ilk karar muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merak ettigim.konu su global garanti destegi sunulacakmidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imhotep_of_grudge

amma sallamışsın XIAOMI seni çokta umursadıda... sanal mağaza açar yine mağaza açmaz...
    ironi yaptım ama sen olayı çok yanlış anlamışsın.xiaomi beni değil türkiye piyasasını adam yerine koymuyor.
  • niye ciddiye alsın ki adamlar yurt dışından telefon alınmasını yasaklamış... Allah bilir içine casus yazılım bile yükletmeye çalışmışlardır...
  • Gearbest ile gelirlerse ülkeye cihazlar kayıtlı mı olacak kayıtsız mı?

• Hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ünal kullanıcısına yanıt
    kayıtlı olur yoksa müşteri çok şikayet ederler...
  • Fiyatları da iyi olursa tadından yenmez. 4 bin Samsung'a verene kadar 2000 Xİaomi'ye vermek daha mantıklı.
  • Xiaomi TR'ye daha 2020'ye kadar gelmez. Gelmeyecek.

Anca Gearbest ile ithalatçılar ile takılırız. EU açılımını yapmakta daha kendileri.
  • gelse nolur gelmese nolur yav.

aldım şayomi mi5 i kullanıyorum. sorun olduğunda diğer firmaların resmi garanti servisleri de adam ginbi işlerini yapmıyor zaten.

her türlü thh ye işimiz düşüyor. hikaye yani. o kadar sayfa yazılmış bir de.
  • gurkanse kullanıcısına yanıt
    Yahu adamlar fransaya italyaya vs yeni gelmiş, türkiye nedir? Dünya 1. Si ülkeyiz de ayıp ettiler dimi bize :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla, maceralarının başlayıp başlamadığı; bugün tanıtılan Mi 8'leri Türkiye'ye getirip getirmediklerine, fiyatlandırmalarını nasıl yapacaklarına, garanti durumlarının ne olacağına bağlı. Yoksa başlamadan biter.
  • xiaomi türkiyeye gelmeyecek diyorsunuz ama gearbest xiaominin desteği ile satacak telefonu. Yani diğer ithalatcılar gibi xiaomi artık türkiyede diyecek ama xiaominin bundan haberi olmayacak gibi bir durum söz konusu değil.
    ikinci olarak cihaz kayıtlı mı olacak sorusunu soruyorsunuz. Kayıtsız cihaz satmak hangi mantıga sığar. Kayıtsız cihaz satmak demek türkiyeye kacak yollarla vergisini ödemeden cihaz sokmak demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

xiaomi: abi senin standta bana yer varmı?
    gearbest: hayır yok kendi ürünlerimi anca koyarım

xiaomi:bana da azıcık yer ayırsan nolurki?
    gearbest: olmaz şayomicim olmaz git kendine standını tut.kendi başına gir türkiye pazarına

xiaomi: Öyle çok maliyetli olur.değmez bu pazara bu kadar maliyet.en iyisi seninle bu piyasaya girmek.şimdi kendim gelirsem mağaza açmak zorundayım.servisimi koymak zorundayım.
    gearbest: koskoca dünyanın en büyük 4.telefon üreticisinin düştüğü hale bak.iyiki bi türkiye pazarına gireceksiniz.bari adam gibi girin.neticede xiaomiyi bilen kullanıcı çok.

xiaomi: Çok maliyetli olur öyle.dolar olmuş 5TL artık bu tüketicilere ulaşmam zorlaştı iyice.en iyisi senin siten üzerinden satış yapıcaz.garantide de Allah'a emanet yani GENPA ya bırakıcaz.
    gearbest:İyide mağaza olması markanın duyulması,insanların bu ürünleri elleri ile dokunup deneyip alması.sonrasında kaliteli bir teknik servis hizmeti versen.sana daha iyi getirisi olur.

xiaomi: Değmez bu piyasaya.sen boşver bizim işleri.senin site üzerinden satalım gitsin.nasıl olsa ucuz olunca mecbur alacaklar.görüp napsınlar.başka alternatiflerimi var?
    gearbest: Doğru diyosun koy siteye gitsin

kısacası xiaomi türkiyeye gelip mağazalar açıp servislerini koymuyor.gearbest üzerinden satış yapacak hepsi bu.ha ithalatçı ha bu şekilde ne farkı var? delta yerine genpa servis olunca ne farkediyor.hepsi aynı halt değilmi?

bizi adam yerine koyup gelip mağaza bile açmıyorlar.o yüzden xiaomi türkiyeye geliyor demeyin.

aynı ithalatın laciverti der geçerim.
    aynen bende böyle anlıyorum :)

• Xioami üzerinden kaçakçılar iyi prim yaptı tabi resmi gelişi baltalayacak yer ariyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence Türkiye pazarına, fiziksel olarak mağaza açmasalar da girmiş olmaları iyi bir gelişme çünkü :

-Fiyatlara girip baktığımızda aşırı dalgalanmalar görünüyor telefonu ve markaya ait diğer ürünleri getiren firmalar kafalarına göre kar marjı koyuyor. Geçen ay 1200 lira olan telefon bu gün 1500 liradan satılıyor. Bunun önüne geçilir diye düşünüyorum.

-Dağıtım operasyonu ve depo olarak Türkiye de faaliyet gösterecekler. Yani dolaylı yoldan da olsa ekonomiye katkı sağlayacaklarını düşünüyorum.

- Türkiye pazarındaki telefon piyasasını fark ettiklerine göre hedef rakamlarının çok üstüne çıkıp Türkiye ye Mi store da açacaklarını düşünüyorum.

- Türkiye'ye gelemeyen bazı ürünlerin de gelebileceğinin sinyali aslında çünkü Xiaomi marka olarak sadece telefon değil bir çok ürün gamı bulunan bir şirket.

-Tek olumsuz yan ne yazık ki Türkiye deki vergi sistemi ama burada da aracı firmalar (sonuçta onlarda vergi ödüyor) ve dalgalı kar marjları olmayacağı için en azından telefonu ödediğiniz ücretin sabit kalacağını biliyor olacağız. Ayrıca ilk çıkışta güzel bir kampanya (fiyat, hediye vs.) ile insanların ilgi ve merakını çekebilir.

- Ayrıca Türkiye'de seçim ve ekonomik olarak sorunların olduğu biline biline bu muallak ortamda bir operasyon (giriyor dememiş oluyum) yapmaları bile bence Türkiye pazarına değer verdiklerini gösterir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustCrew -- 5 Haziran 2018; 12:25:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.