Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (344. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.936
Cevap
289
Favori
1.538.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NS_85

Epic romun global rom tabanlı olanı da çıkmış arkadaşlar, deneyen oldu mu?

https://forum.xda-developers.com/mi-6/development/rom-epic-rom-miui-9-global-version-epic-t3686006

Ilgincmis hocam, neden boyle birseye gerek duyulup çıkarıldı ki merak ettim. Eu varken Twrpden de kurulunca, global beta custom rom deneyen varmidirki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wakara

Arkadaşlar ilk şarj işini nasıl yapmaliyiz ? Tamamen bitirip sonra yüzde yüz olana kadar mi

Dikkat edilecek birsey yok aslinda. Genel kullanim olarak şarjı yuzde 10un altina dusurmeden istediginiz sekilde sarj edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Statist

quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

quote:

Orijinalden alıntı: Statist

arkadaşlar dns yi nasıl değiştiriyoruz bir türlü bulamadım

Bulmuşsunuzdur diye yazmadım da, wlan ayarlarında bağlı olduğunuz ağın yanındaki oka basınca manuel ayar girebilirsiniz.

saolun hocam dediğiniz şekilde buldum bir kaç sorum daha var

1- google uygulamaları arasında sesli arma var bu arada bir çalışıyor bildirim falan gösteriyor ben kullanmadan girip baktığımda sesi dinleyip arama yapıyor bunu nasıl kapatabilirim.

2- ana ekrana sosyl diye bir klasör yapıp içine sosyal uygulamaları atmak istiyorum kurcaladım ama bulamadım sadece uygulamaları taşıyabiliyorum.

3- google giriğimde hep en son arama yaptığım şeyler çıkıyor kaldığı yerden devam ediyor ben direk arama sayfası ile temiz sayfa görmek istiyorum

ilk android deneyimi olunca zorlandım biraz

Diğerleriyle ilgim olmadığından 2 için cevap verebileceğim. Bir uygulama simgesini diğerinin üzerine sürükleyip bırakırsanız klasör oluşur. Klasör içine gidiğinizde de klasör adına dokunup isim değiştirebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Statist kullanıcısına yanıt
    Şu an epic rom kullanıyorum. Sesli arama yok. Diğerinde nasıl kaldırılır bilmiyorum. Fakat ortadaki tuşa basılı tutunca çıkanı diyorsanız, ekstra ayarlarda tuşlar başlığı altında kaldırabilirsiniz.

Klasör yapmak için, aynı klasörde bulanacak simgelerden birine basılı tutun, sonra aynı klasörde olmasını istediğiniz diğer simgenin üstüne getirin, yanlarda klasör olacağına dair ince çizge çıkınca bırakın.

Kullandığınız tarayıcıda ki arama geçmişinden mi bahsediyorsunuz? Eğer o ise, yazmak için tıkladığınızda geçmiş açılacak. Orada geçmişi sil diye tuş var yanılmıyorsam.

• Arkadaşlar bu volte ayarı nerde bulamadım, haftalık miui 9 var

• Hepsiburadadan alinan modellerin icinde türkiye uyumlu sarj adaptoru cikiyormus doğru mu?

• OkanDRDYK kullanıcısına yanıt
    Evet ancak 5V ve 1Amper veren kaliteli bir şarj aletiyle şarj etmeniz tavsiye edilir. Orjinal adaptörü 3A ile hızlı şarj eder yani 1A ile normal olarak 3 saatte şarj olurken hızlı şarj ile 3A ile 1 saatte şarj olur ancak batarya daha çok ısınır. Bataryanın en büyük düşmanı ise ısı. Bu yüzden 1amper yavaş şarj ile ısınmadan şarj olması batarya için daha sağlıklı. Aldığımdan beri bu şekilde kapalı olarak şarj ediyorum ve batarya sürelerinden çok memnunum, forumda da önceki sayfalarda konuşuldu baya genel fikir hızlı değil mümkün olduğu sürece yavaş şarj edilmesi şeklindedir. Hücrelerde belirli bir volt gerilim değeri olması gerektiği için mümkünse %20 şarjın altına pek fazla inmeden şarja takmanın ve şarj boyunca telefonla oynamamanın daha sağlıklı olduğu yazıyor bir çok kaynakta. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkRider -- 14 Ekim 2017; 16:14:53 >
  • arkadaşlar merhaba mi6 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım ana ekrana koyabileceğimiz uygulama sayısını nasıl arttıra bilirim bir sıraya 6 tane filan uygulama yerleştirmek istiyorum

yardımcı olursanız sevinirim

• Beyler mi 6 icin ekra koruyucu ve kılıf lazim. Sizlerden oneri bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmariacci -- 14 Ekim 2017; 16:41:1 >
  • Mi6 almayi dusunuyorum arastirdigim kadariyla sadece vidafone hatlarda sikinti 4g sorunu var mis kullanici arkadaslardan bu konu hakkinda ve diger operatorler hakkinda bilgi almak istiyorum yardimci olur musunuz arkadaslar?

• Herkese selam miuı 9 global güncelleme ne zaman gelir?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Evet ancak 5V ve 1Amper veren kaliteli bir şarj aletiyle şarj etmeniz tavsiye edilir. Orjinal adaptörü 3A ile hızlı şarj eder yani 1A ile normal olarak 3 saatte şarj olurken hızlı şarj ile 3A ile 1 saatte şarj olur ancak batarya daha çok ısınır. Bataryanın en büyük düşmanı ise ısı. Bu yüzden 1amper yavaş şarj ile ısınmadan şarj olması batarya için daha sağlıklı. Aldığımdan beri bu şekilde kapalı olarak şarj ediyorum ve batarya sürelerinden çok memnunum, forumda da önceki sayfalarda konuşuldu baya genel fikir hızlı değil mümkün olduğu sürece yavaş şarj edilmesi şeklindedir. Hücrelerde belirli bir volt gerilim değeri olması gerektiği için mümkünse %20 şarjın altına pek fazla inmeden şarja takmanın ve şarj boyunca telefonla oynamamanın daha sağlıklı olduğu yazıyor bir çok kaynakta. Bilginize.

Tavsiye ettiğin bi adaptör var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: OkanDRDYK

quote:

Orijinalden alıntı: darkRider

Tavsiye ettiğin bi adaptör var mı ?

Aukey'in Şarj cihazlarını tavsiye ederim. Evde 4 adet farklı çeşitte Aukey şarj cihazları kullanılıyor, hepsinden memnunuz

Eğer Port sayısı çok demezseniz, kendi kullandığım ürünü aşağıya ekliyorum. 23.50 dolara almıştım indirim zamanı, geçenlerde de 22.5 dolara düşmüştü

6 Portlu, Çift portu QC 3.0 destekli, Diğer 4 portu ise 5v - 2.4 Amper destekli.

Link:https://tr.aliexpress.com/item/Original-AUKEY-Quick-Charge-3-0-6-Port-Travel-USB-Quick-Charger-Universal-Charger-for-Samsung/32801714694.html

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

• NFC'yi kolayca açıp kapatabileceğimiz buton ekleyemiyor muyuz üst menüye?

bir türlü yapamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snoppy -- 14 Ekim 2017; 21:58:45 >
  • Arkadaslar iphone 7 kullanicisiyim ama son guncellemelerle beraber batirdilar telefonu simdi baska bir telefona gecmeyi dusunuyorum tavsiye edermisiniz mi6 yi aklimda birde note 5 var sizce ne yapayim

• Merhaba telefon alacagım Huawei p10-LG G6-Xiaomi mi6 arasında bakıyorum G2-G3-G4 kullandım G2 hala kullanyorum ama sonrasında LG cok bozdu güvenemiyorum ama ekran kasa oranı iyi olması cezbediyor , Xiaomi yaygın olmaması bozulursa tamır ettirememe band20 olmaması vb sorunlar biraz handıkaplı en makulu p10 gibi görünüyor sizler ne önerirsiniz kullananlar olarak memnun musunuz herhangı bir sorun var mı cihazda ,bu arada 3cihazda hemen hemen aynı fıyata almıs olacagım
  • ismeyu kullanıcısına yanıt
    iPhone 8'e geç. Parasından olsa gerek o çok stabilmiş
  • Migros kampanyasından aldığım mi6 ya birkaç gün sonra imei numarası kayıtsız uyarı mesajı geldi. İşin enteresan yanı gelen mesajdaki numara 14 haneliyken benim tel imei 15 haneli ve edevlet den kontrol edince benim numara kayıtlı çıkıyor. Bir sakatlık olmaz inşallah

• ibrahmanıl İ kullanıcısına yanıt
    P10 kullanma imkanı buldum ailemde vardı. Avantajlı tarafı Leica Camera kullanması foto kalitesi daha iyi. Yazılım konusunda miui önde, temaları çok soğuk, resmi ve aynı zamanda cansız renklerden oluşuyor bundan dolayı beğenmedim, parmak izi kapasitif tuşu sadece parmak izi okumaya kilit açmaya yarıyor, onun dışındaki home, geri ve tuşlar dokunmatik ekranda bulunuyor. Batarya ve batarya optimizasyonu konusunda da Mi6 daha önde. Aynı fiyata bence Mi6 tercih edilir, şahsen iphone7 ve huawei p10 kullanma imkanı bulmuş biri olarak Mi6 aldığıma hiç pişmanlık duymadım tam tersine bu rakiplerine nazaran hız konusunda, yazılım batarya ve kullanışlılık konularında gayet memnun olduğumu söyleyebilirim. Mi6 the flagship killer

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

NFC'yi kolayca açıp kapatabileceğimiz buton ekleyemiyor muyuz üst menüye?

bir türlü yapamadım

Ayarlar

Bildirim çubuğu

Konum düzenle

Nfc nin üzerine elini basılı tutarak istediğin sıraya sürükle

• 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.