Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (1498. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14961497149814991500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acaba tamirci ne kadar ister ki, ses tuşları da değişiyor mu bununla birlikte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • edips E kullanıcısına yanıt
    Mükemmel
    Performans düşse bile pil 1 yıl garantili sanırım
    Hangi yazılı mı kullanıyorsunuz

• @AtesGunes'in tavsiyesiyle Eu 20.3.26 beta yükledim. Genelde internette , YouTube'de kullanırım, hiç ısınma olmadı. Romdan memnunum, 10 gündür kullanıyorum. stabil çalışıyor. Bu arada şarjı %1 kaldığında 13 saat 20 dakika ekran süresi gördüm.
    Telefon tamircilerine güvenmem. Illaki işini iyi yapan vardır ama bana denk gelmedi. Hem Ankara'da hem İstanbulda telefon tamircilerine götürdüğüm telefonlarda sorunlar çıktı. Yaptıkları parça, soket alıp takmak. En son İstanbul Kadıköyde USB soketi ve kapama tuşunun soketini değiştirtdim. Bataryayı yeniledim, toplam 300 TL gitti. Ses tuşları farklı çalışmaya başladı. Yeni batarya 3-5 saat ekran süresi ile çalıştı. 1 ay garantiliydi, tekrar aynı yere gidip bataryayı değiştirttim, öncekinden daha kotu performansı vardı. Ikinci el batarya takmış olabileceklerinden şüpheleniyorum. Deji batarya aldım, YouTube'den bakarak değiştirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• edips E kullanıcısına yanıt
    Süre cok iyiymiş. Benim orijinal batarya 3.5 yil oldu. Su an 4 saat civari ekran sürem oluyor. Bu telefonun bataryasi degistirilir aşağı yukarı 3 yil daha kullanır.

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Tuşun değişmesine gerek yok içindeki flex kablo değişiyor, zaten içini açınca görürsünüz tuşa basıla basıla ezilmiş orası o yüzden bozuluyor.

• mmeehhmet kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten benim arka kapağın yapışkanı attı yani şu an istesem rahatlıkla kapağı çıkartıyorum
    acaba tuşu alıp kendim mi işe giriş sem yoksa bir telefoncuya mı versem 50 liraya falan yaparsa yaptırırım telefoncuya
    ve acaba telefoncu da bu tuşun parçası var mıdır bu telefonun yedek parçası her yerde fazla bulunmuyor

• ahize sesi az gelen arkadaşlar için bir öneride bulunayım biraz sakız çiğneyip oraya yapıştırın 2-3 defa aynı şeyi yapınca bende sorun düzeldi
  • Yavaşlama sorunu Bir ben mi yaşıyorum
    Bazen diyorum ki ben mi 6 mı kullanıyorum,
    Hafızaya baktım 73 GB boş, özellikle hafiften bir ısınsın hemen uygulama geçişleri yavaşlıyor
    En son 4 ay kadar önce format attım

hangi rom yüklü? geliştirici seçeneklerinde pencere, geçiş, süre ölçekleri 0,5x mi?
  • ztalan kullanıcısına yanıt
    Hocam üzerinde orjinal rom var son sürüm
    geliştirici seçenekleri daha önce açıktı şu an kapalı ne zamandır açacaktım unuttum gidip açayım
    Ama çok şaşırtıyor beni cihaz, 4 aydır geliştirici seçenekleri kapalı son 3 güne kadar da sorun yoktu ara sıra ya başlıyordu o da aşırı ısınınca o kadar da normal
    Şu an ise durup dururken whatsapp'ta mesaj yazacağım zaman basıncı klavyeye geç geliyor vesaire vesaire
    normalde benim pil seviyesi yüzde onun altına indiği zaman böyle aşırı yavaşlar daha demin yine aşırı yavaşladı hemen şarjımı baktım şarj 90

• Arkadaşlar ekran takılması donması veya bazen başka yerleri tıklama sorununu yaşayan var mı? 3 yılı geçti telefonun hafızasından hızından bataryasından memnunum ancak dokunmatik sorunu telefonu kırma hissi uyandırıyor. Ekransa sorun ekranı değiştircem ya da başka çözülebilirse onu yapacam. Ama derseniz yok hocam kronik düzelmiyor yeni telefon bakmaya başlayacam. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

• girithglam kullanıcısına yanıt
    Format atmayı deneyebilirsiniz yazılımsal bir sorun ise geçer, düşürme veya sıvı teması oldu mu
    Bende de şöyle bir sorun oluyor ufak bir su damlası ekrana dokunsa telefonun dokunmatiği sapıtıyor işlemiyor kendi kendine basıyor
    hatta aşırı sıcaklarda elimin teri ekranın bir köşesine dokunduğu zaman ekran iptal oluyor

• Batarya değiştirsem randuman verir mi? Telefon açılınca pert olmasın

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Şu anki bataryanızın durumu nedir
    Eğer düzgünce işlem yapılırsa bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Şu anki bataryanızın durumu nedir
    Eğer düzgünce işlem yapılırsa bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum
    40 dakikada %10 düşüyor.
    İnternette gezince.
    Oyun oynamıyorum

• Albinoluzenci A kullanıcısına yanıt
    Boşa alma kardeşim, ben aldım adam gibi yapışmıyor. Ha yanında birde yapıştırıcı alırsan bilemem. Ben denedim kendi üstündeki bantlar çok dandik olduğu için sağdan soldan açık kaldı sonra onları japon ile yapıştırdım, taş gibi oldu sonra düştü oda kırılınca şeffaf kılıf vardı onu taktım arkası transparan oldu :D
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    Yapıştırmak için T8000 dedikleri yapıştırıcıdan sürmek gerekiyor. İyice sıkıştırıp 4-5 saat kullanmamak lazım ayrıca.
    24 saat içinde tam kapasitesine ulasiyormus

• Deji bataryanın yanında 2 tane arkalı önlü bant gelmişti, onu bataryanın arkasına yapıştırdım, idare etti. Bu batarya hafif kalın olduğundan arka kapak tam oturmadı. Üstteki siyah bandı kesip attım öyle yapıştırdım. Yapıştırma işi bataryayı takmaktan daha çok uğraştırdı. N11'den kargo dahil 15 liraya B-7000 yapıştırıcı aldım. İlk önce arka kapağı yapıştırıp birleştirdim, bantla dolayıp mandalla sıkıştırdım, arka kapağın arkası tekrar açıldı. Bu sefer arka kapağı söküp cihazın arkasına bol bol yapışkan sürüp kapağını kapattım. Lastik bantla dolayıp mandalla sıkıştırdım. 2 gün beklettikten sonra anca yapıştı. Uğraşmaya değmez bence :D

• AtesGunes kullanıcısına yanıt
    valla hiç uğraşamam şeffaf kılıf taktım mi8 in arkası açık olan gibi oldu :D
    Fabrika ayarlarına döndüm format atmak dediğinizle aynı etkiyi yapar mı? Sıvı teması olmadı eşimde 128 GB lık mi6 var telefon elinde durduğundan çok yerdedir onda sadece ghost ekran hatası var kullanımda sorun yaratmıyor. Benimkini gözüm gibi koruyorum diye oluyor herhalde. Sizin ekrandaki gibi ufacık damla bile temassızlık nedeni oluyor benimkinde de. Ekran değişimi veya dediğiniz format da düzeltir mi onu merak ediyorum

• 
Sayfa: önceki 14961497149814991500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.