Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
29.770
Cevap
369
Favori
1.372.815
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]
Giriş
    1933 Mesaj

Aynen hocam dediğiniz gibi de olabilir, benim için çok fazla sıkıntı yok yine de beni sabah 7 buçuktan akşam 8'e kadar rahat götürüyor, zaten ben bu cihazı Haziran ayında ikinci el aldım ama Android 8 son sürüm de iken pil performansı çok iyiydi, tabii cihazın pil sağlığı da biraz daha iyiydi bugüne göre, o zamanlar, oyun oynamadan wifi da ekran parlaklığı biraz kısıkken 9 saat ekran süresi aldığımı hatırlıyorum
    Ekran süresi ne zaman 4 saatte anca verir benim için o zaman büyük sıkıntı olmaya başlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mahferer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1933 Mesaj
    Son durum bu

|
    |

• Binbaşı
    1492 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Ayarlara baktım fakat öyle bir mod göremedim. Tam yeri nerede? Bu arada alttaki adrestekini kurdum, doğru mu?
    https://www.androidapksbox.com/apk/nokia-camera-8-0260-50-8026050-old-apk/

Alıntıları Göster
    Şu versiyon daha yeni ve kararlı çalışıyor
    Xda'daki linuxct adlı kullanıcı tarafından modlanmış (oynanmış) videoya geçerken hata vermiyor, sadece panaroma çalışmıyor, bootloader açmaya (root vb) gerek yok

https://www.apkmirror.com/apk/linuxct/nokia-camera-with-pro-mode-mod/nokia-camera-with-pro-mode-mod-91-9-1130-40-xda-release/nokia-camera-pro-mode-mod-91-9-1130-40-xda-android-apk-download/download/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2348 Mesaj

Deneyeyim hocam teşekkürker.

|
    |
    mahferer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen5 2600, Stock Fan, 8+8GB DDR4 3ghz Corsair Vengeance, Gigabyte x470 aorus ultra gaming, OCZ-ZS 650W 80+ , M2 James Donkey 1TB, OCZ Vertex 460 240 GB SSD, 1 TB Seagate ST31000524AS, Sapphire RX590 Nitro+ SE 8gb, Zalman Z5+, Samsung S23B550V, Bloody B328 Klavye, Bloody Pad B-081, Logitech G402, Shov 5.1 Hoparlör
  • Binbaşı
    1492 Mesaj

|
    |

• Binbaşı
    1492 Mesaj

|
    |

• Yarbay
    2348 Mesaj

Full şarj pek yapmıyorum. 20 altına düşmeden şarja takıyorum. Fakat arada istisnalar oluyor. Şil durumu iyi demiş. Şarj döngüsü rakamı iyi. Ekran süresi değişir fakat fazla oyun oynamam. İki günü rahat çıkartırım. Sosyal medya da az kullanıyorum. 2,5 senelik telefon. Rom atarken bu değerler sıfırlanıyor mu?
    Şarj döngüsü bence yanlış. Ya da rom değişiminde sıfırlanıyor. 33 ten fazladır bence tam şarj sayısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 8 Mart 2020; 11:15:3 >
    |
    |
    AMD Ryzen5 2600, Stock Fan, 8+8GB DDR4 3ghz Corsair Vengeance, Gigabyte x470 aorus ultra gaming, OCZ-ZS 650W 80+ , M2 James Donkey 1TB, OCZ Vertex 460 240 GB SSD, 1 TB Seagate ST31000524AS, Sapphire RX590 Nitro+ SE 8gb, Zalman Z5+, Samsung S23B550V, Bloody B328 Klavye, Bloody Pad B-081, Logitech G402, Shov 5.1 Hoparlör

• Binbaşı
    1933 Mesaj
    Pil süresi gittikçe düşmeye başladı maalesef, telefonu 9 aydır kullanıyorum 9 ay içerisinde ilk defa bir yerde şarjım bitti ve telefon kapandı.
    En son şarjım %2 iken baktığımda ekran süresi 3 saat 55 dakika idi.
    Şuan ise şarjım 33 ekran süresi 3 saat 10 dakika,
    Bakalım kaç gündür temiz kurulum yapayım diyorum bir yerden bir şey çıkıyor yapamıyorum

• Yarbay
    2348 Mesaj

100 şarj yapmayın ve 20 altına düşmemeye çalışın. Üstte bakarsanız.i, ben o şekilde kullandım, batarya 2,5 senedir canavar gibi.

|
    |
    receep 32 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1933 Mesaj

Aynen hocam öyle şarj edilmesi gerektiğini ben de duydum ama hiç huyum değildir hiç dikkat etmem.
    Her zaman söyledim yine söylüyorum pil yine iyi dayandı 2 yıllık Samsung olsa şu an yüzde onda hatta 100 de 15 de kapanırdı.

|
    |
    heavyrocker kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7829 Mesaj
    Yüzde 5 10 kadar düşer, akşam şarja takarım, sabah alırım. 4 buçuk, 5 buçuk saat arası ekran alıyorum ilk günden beri. Bir dönem 4 saate düştü, format sonrası düzeldi.

Ben de şu an 4 ila 5 saat arası ekran süresi alıyorum, ama daha önceden 6 buçuk 7 hatta 8 saat ekran süresi aldığım için şimdi biraz az geliyor 🙂, he her türlü günümü çıkartıyor orası ayrı, iPhone kullananlar gibi şarj aleti ile gezmiyorum 🙂

|
    |
    MUTAF kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    989 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Merakla performansını bekliyorum, malum cihazın orijinal bataryası piyasada neredeyse yok.
    Merhabalar, yaklaşık 10 günü geçkin süredir deji batarya kullanıyorum deneyimlerimi paylaşayım. Öncelikle iyi ki değişim yapmışım diyebilirim. Eski bitik bataryama göre çok çok daha iyi gidiyor bataryam. Temiz rom ile tekrar deneyeceğim. Ama eski pilinden şikayetçi olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Accubattery Pro'dan batarya sağlığı %100 şuanda. Şarjdarkeyken bir miktar ısınma var (qc3'ün doğasında var bu olay sanırım) 40-45 arası oluyor. Eskisini bilmiyorum dikkat etmemiştim ama hızlı şarjdada problem yaratmıyor.
    Şu an mesela %53 kullanım ile 3 saat 15 dakika ekran sürem var. %5i wifi gerisi hücresel veridir. Hücresel veride de köyde çalıştığımdan dolayı sinyal düşüklüğü var ve 3g-4g arası hep değişim yapıyo bu da haliyle pil tüketiyor.
    |
    |

• Yarbay
    7829 Mesaj
    Telekom kullanırken volte menüsü vardı. 3 aydır Vodafone kullanıyorum. Ne yaptıysam volte gelmedi. Varmı yöntem?

quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Telekom kullanırken volte menüsü vardı. 3 aydır Vodafone kullanıyorum. Ne yaptıysam volte gelmedi. Varmı yöntem?
    Hocam yapmışsınızdır muhtemelen ama ben yine de yazayım. *#*#86583#*#*
    Bu kod ile aktif edebilirsin hocam.
    Yalnız telefonun volte ye açık olması yeterli değil. Hattında açık olması gerekli. Benim hattım Turkcell. Turkcell Mi 6 yi desteklemiyor. O yüzden hattı destekleyen bir telefona takip HDSES yazıp 2200'e SMS gönderip etkinleştirme işini yapmıştım. Vodafone kullanmadığım için bilmiyorum ama onun da vardır öyle bir numarası. Hattı Vodafone listesinde olan bir telefon da aktif ederek kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

SGS II
  • Yarbay
    7829 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Achina

Hocam yapmışsınızdır muhtemelen ama ben yine de yazayım. *#*#86583#*#*
    Bu kod ile aktif edebilirsin hocam.
    Yalnız telefonun volte ye açık olması yeterli değil. Hattında açık olması gerekli. Benim hattım Turkcell. Turkcell Mi 6 yi desteklemiyor. O yüzden hattı destekleyen bir telefona takip HDSES yazıp 2200'e SMS gönderip etkinleştirme işini yapmıştım. Vodafone kullanmadığım için bilmiyorum ama onun da vardır öyle bir numarası. Hattı Vodafone listesinde olan bir telefon da aktif ederek kullanabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Şuan aktif ama menude ayarlarda çıkmıyor yine.

Ayrıca arama yaparken, aranan numaranın yanında hd yazısı çıkıyor

|
    |

• Binbaşı
    1933 Mesaj
    Evet sonunda cihazı formatladım, bakalım yarın pil durumunu takip edeceğim

|
    |
  • Binbaşı
    1933 Mesaj
    Arkadaşlar uygulamalar alttan yukarı doğru kaydırınca menü olarak toplana biliyormuş ben daha yeni fark ettim, daha önceden var mıydı ne zaman geldi bilmiyorum.

• Yarbay
    4123 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Arkadaşlar uygulamalar alttan yukarı doğru kaydırınca menü olarak toplana biliyormuş ben daha yeni fark ettim, daha önceden var mıydı ne zaman geldi bilmiyorum.
    yeni geldi sayılır

|
    |

• Teğmen
    209 Mesaj
    Arkadaşlar global beta 9.6.27 deyim miui 11'i nasıl alabilirim?
    Dengeli Roma geç diye bir ibare var ona gecsem sonra güncelleme miui 11'i bulabilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.